Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:31
Reklama

Hrebenne/Zosin: Betlejemskie Światło Pokoju przekroczyło granicę

Polscy harcerze otrzymali ten ogień od skautów słowackich i przekazali je dalej. Betlejemskie Światło Pokoju zanieśli do swoich domów, przyjaciół, różnych instytucji, ale też podarowali je harcerzom z Ukrainy. Uroczystości przekazania ognia zorganizowano na przejściach granicznych w Hrebennem i Zosinie.
Hrebenne/Zosin: Betlejemskie Światło Pokoju przekroczyło granicę
. W tym uroczystym przekazaniu symbolu pokoju i nadziei, oprócz harcerzy i skautów z Polski i Ukrainy, uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, Kościołów Polski i Ukrainy oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej
Autor: Fot. NOSG

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna, organizowana przed Bożym Narodzeniem akcji skautów i harcerzy z całego świata. Ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem wędruje przez kolejne kraje, by symbolicznie nieść ciepło, miłość i pokój.

Członkowie Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczą w akcji już od 1991 roku. Betlejemskie Światło Pokoju odbierają zawsze od skautów słowackich, następnie ogień trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi w całej Polsce.           

Nasi harcerze przekazują światło również Ukraińcom. Taka uroczystość odbyła się w tym roku na przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem. W tym uroczystym przekazaniu symbolu pokoju i nadziei, oprócz harcerzy i skautów z Polski i Ukrainy, uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, Kościołów Polski i Ukrainy oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama