Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 kwietnia 2026 15:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Hrubieszów/Uchanie: Pół wieku kapłańskiej posługi. Wierni świętowali jubileusz prałatów

13 sierpnia, podczas sumy odpustowej w kościele w Kułakowicach III (gmina Hrubieszów) wierni z Parafii Rzymskokatolickiej Św. Stanisława Bp. i Męczennika w Teratynie (gmina Uchanie) świętowali jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. prałatów: Henryka Kapicy i Andrzeja Puzona.
Księża prałaci Henryk Kapica i Andrzej Puzon świętowali jubileusz 50-lecia kapłaństwa.
Księża prałaci Henryk Kapica i Andrzej Puzon świętowali jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

– Podczas uroczystej sumy odpustowej składaliśmy życzenia i modliliśmy się w intencji Księży Prałatów Henryka Kapicy i Andrzeja Puzona z okazji jubileuszu 50-lecia Ich kapłaństwa. To wyjątkowa chwila, również dlatego, że ks. Kapica właśnie w Teratynie rozpoczynał swoją posługę kapłańską, zaraz po otrzymaniu święceń został wikariuszem w parafii w Teratynie – poinformowała tamtejsza parafia.

Henryk Kapica studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie. Ukończył w 1973 r. zdobywając dyplom magistra teologii. Jako wikariusz przez rok pracował w Teratynie (gm. Uchanie). W 1975 r. został skierowany przez abpa Bolesława Pylaka do tworzenia punktu sakralnego w Rejowcu Fabrycznym. Od 15 maja 2001 r. był proboszczem parafii Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. W połowie czerwca 2019 r przeszedł właśnie na emeryturę. Obecnie ma 74 lata.

Ks. prałat Andrzej Puzon również ma 74 lata. Obecnie pełni posługę kapłańska w tej samej parafii Św. Stanisława Bp. i Męczennika w Teratynie. Ks. Puzon otrzymał święcenia kapłańskie 12 czerwca 1973. Przez wiele lat był proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie i kapelanem hrubieszowskiej jednostki wojskowej. Otrzymał Nagrodę Miasta Hrubieszowa – Statuetkę Króla Władysława Jagiełły "za ogromny wkład w utrwalenie związku Jednostki Wojskowej z Miastem i Parafią, a także za charytatywną działalność niesioną Polakom na Wołyniu i mieszkańcom miasta oraz za twórcze propagowanie kultury chrześcijańskiej". Od 16 sierpnia tego roku jest proboszczem parafii w Teratynie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sheep 28.08.2023 21:33
Może ksiądz puzon wyjaśni czemu pozbył się księdza który miał tu zostać właściwym proboszczem?

Reklama
Nowoczesne Mieszkanie | ul. Rolnicza Cena: 1770 PLNNowoczesne Mieszkanie po Remoncie – ul. Rolnicza, Tomaszów LubelskiSzukasz komfortowego miejsca, w którym wszystko pachnie nowością? Mam do wynajęcia jasne, przytulne mieszkanie o powierzchni 38 m², położone przy ul. Rolniczej w Tomaszowie Lubelskim.Mieszkanie znajduje się na drugim piętrze i przeszło właśnie generalny remont. Jest gotowe do zamieszkania od zaraz – będziesz jego pierwszym lokatorem po odnowieniu!Układ Mieszkania:Pokój dzienny: Przestronny i ustawny, z wyjściem na balkon.Oddzielna kuchnia: Nowoczesna zabudowa, w pełni wyposażona w nowy sprzętAGD.Łazienka: Stylowo wykończona, wyposażona w pralkę i wygodną kabinęprysznicową.Przedpokój: Z miejscem na odzież wierzchnią.Piwnica: Do dyspozycji najemcy.Standard i Wyposażenie:Mieszkanie zostało wykończone z dbałością o detale. W kuchni i łazience znajduje się pełne, nowe wyposażenie AGD (lodówka, płyta grzewcza, piekarnik, pralka).Pod blokiem znajduje się przestronny i bezpłatny parking do dyspozycji mieszkańców.Lokalizacja i Okolica:Ulica Rolnicza to świetny punkt na mapie Tomaszowa. Łączy w sobie spokój z bliskością miejskich udogodnień: W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się sklepy spożywcze, punkty usługowe oraz apteki. W pobliżu znajdziesz zielone tereny idealne na spacer. Dobra komunikacja z centrum miasta oraz szybki wyjazd w stronę obwodnicy.Koszty:Odstępne: 1770 zł / miesiącOpłaty: Czynsz administracyjny + media (prąd, woda, gaz według liczników)Kaucja: 3000 złZainteresowane osoby zapraszam do kontaktu telefonicznego!Chętnie odpowiem na pytania i umówię się na prezentację mieszkania.Nie zwlekaj, zadzwoń już teraz!PAULINA [email protected]ółnoc Biuro Nieruchomościul. Żeromskiego 3, 22-400 ZamośćBezpłatnie pomagamy w formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu na zakup nieruchomości. Nasz doradca kredytowy bezpłatnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przedstawi najlepsze oferty z ponad 10 banków.Posiadasz podobną nieruchomość? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – odpowiemy na pytania dotyczące ceny, procesu sprzedaży oraz możliwości poprawy atrakcyjności oferty.Oferujemy również:•⁠ ⁠Pośrednictwo w kupnie, sprzedaży oraz najmie nieruchomości.•⁠ ⁠Pomoc w sprzedaży nieruchomości o skomplikowanej sytuacji prawnej.•⁠ ⁠Rzetelne oceny wartości nieruchomości.•⁠ ⁠Uzyskanie świadectwa energetycznego.Data dodania ogłoszenia: 17.04.2026Nowoczesne Mieszkanie | ul. Rolnicza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Użytkownik .Treść komentarza: Panowie dziennikarze KT dlaczego blokujecie moje komentarze ze napisałem prawde ? Dlatego Was to zabolalo !Data dodania komentarza: 21.04.2026, 12:12Źródło komentarza: Z jednej strony rozwój, a z drugiej „nóż na gardle”. Szpital w Tomaszowie Lubelskim czeka na zapłatę nadwykonańAutor komentarza: aeeaTreść komentarza: Ale na pewno ów, pożal się Boże, kierujący miał w życiu dużo do powiedzenia co to sądzi o osobach o innych poglądach, o sąsiadach zza wschodniej granicy, o UE, zielonym ładzie itd.Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:23Źródło komentarza: Gm. Jarczów: Samochód miał od 4 dni, odebrano mu go, bo kierował, mając 3 promileAutor komentarza: vl1500Treść komentarza: ale patriota - lokals perełka mniam :)Data dodania komentarza: 21.04.2026, 11:17Źródło komentarza: Gm. Jarczów: Samochód miał od 4 dni, odebrano mu go, bo kierował, mając 3 promileAutor komentarza: RomekTreść komentarza: Chełm to stan umysłuData dodania komentarza: 21.04.2026, 07:41Źródło komentarza: Lubelskie: Agresywny 38-latek znieważył sokistów. Odpowie przed sądem za atak na funkcjonariuszyAutor komentarza: CzytelnikTreść komentarza: Że też wy się nie wstydzicie generować fejkowe "zdjęcia" i w źródło chatgpt podawać? Zamiana gazety w brukowiec zakończona?Data dodania komentarza: 20.04.2026, 15:24Źródło komentarza: S17 otwiera Zamość na Polskę. Rynek nieruchomości szykuje się na boomAutor komentarza: tokerTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 20.04.2026, 14:56Źródło komentarza: Zamojskie Zawody Modeli Balonów. Najmłodszy uczestnik zmagań miał 7 lat, najstarszy – 77
Reklama
Reklama
Reklama