Podpalacz punktu szczepień na wolności. Nagroda wciąż czeka

  • 10.08.2021, 12:18
  • Mariusz Parol
Podpalacz punktu szczepień na wolności. Nagroda wciąż czeka
Trwają poszukiwania sprawcy podpaleń mobilnego punktu szczepień i stacji Sanepid w Zamościu.

Nocą 2 sierpnia podpalono mobilny punkt szczepień i budynek zamojskiego sanepidu. Policja opublikowała filmik z kamer miejskiego monitoringu na którym widać mężczyznę, który podpala punkt szczepień, a potem drugi pokazujący jak  podpalacz wybija szyby w piwnicach sanepidu, wrzuca kanistry i je podpala. Policja nadal szuka sprawcy podpaleń. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obydwa pożary łączy tan sam motyw: zaatakowany został mobilny punkt szczepień przeciw COVID19 i budynek sanepidu, który kojarzy się w walką i przeciwdziałaniem epidemiom. Z tym, że w gmachu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu nie przechowuje się szczepionek przeciw COVID-19. Nie zostawia się ich także w mobilnym punkcie szczepień. Szczepionki te dostarczane są doraźnie tuż przed szczepieniem, w ilości dawek zaplanowanych na dany dzień.

Po podpaleniu mobilnego punktu szczepień w Zamościu i piwnic w sanepidzie policja objęła całodobową ochroną te obiekty.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- Nie chodzi jedynie o bezpieczeństwo mienia. Ważniejsze jest, aby w pełni bezpiecznie czuły się zarówno osoby szczepione jak i personel medyczny wykonujący te szczepienia. Wzmożonym nadzorem objęto budynek sanepidu. Stacja monitorowana jest z dość dużą częstotliwością wzmożonymi patrolami, zwłaszcza po południu, po godzinach pracy tej instytucji – informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Miejskiej Komendy Policji w Zamościu.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 11.08.2021, 08:30
Posłuchajcie tego: https://www.youtube.com/watch?…
Henia
Henia 11.08.2021, 08:16
Prowokacja, ktora ma podzielic polakow. Chca zrobic terrorystów i bandytow i przede wszystkim antyszczepionkowcow z ludzi ktorzy nie chca sie szczepic bo maja do tego po prostu prawo.
Edward
Edward 10.08.2021, 13:49
Policja ma złapać swojego, hehe.., przecież wiem że te podpalenia to ustawka i prowokacja służb.

Pozostałe