Koniec ery Zarczuka

  • 14.11.2017, 14:41 (aktualizacja 14.11.2017 14:50)
  • tomt
Koniec ery Zarczuka tomt
W Biłgoraju od lat mówi się, że trzy postacie w mieście są nie do ruszenia. Pierwszą z nich jest Izaak Singer na swojej ławeczce, drugą Janusz Rosłan na stanowisku burmistrza, a ostatnią trener Łady 1945 Ireneusz Zarczuk. Od kilku dni to popularne powiedzenie musi ulec modyfikacji, ponieważ szkoleniowiec czwartoligowca zrezygnował z prowadzenia zespołu.

43-letni szkoleniowiec objął stery Łady 1945 Biłgoraj w sierpniu 2010 roku, a zespół, będący kontynuatorem tradycji wycofanej z rozgrywek Łady, rozpoczynał ligowe granie od klasy B. W ciągu trzech sezonów ekipa z Biłgoraja zaliczyła awans do IV ligi lubelskiej, z której spadła po sezonie 2014/2015. Rok później awansowała ponownie i gra na tym szczeblu do dzisiaj. W okresie tym Ireneusz Zarczuk poprowadził zespół w 207 meczach. Bilans szkoleniowca to: 114 zwycięstw, 40 remisów i 53 porażki.  

– Na pewno nie była to dla mnie łatwa decyzja, bo ponad siedem lat pracy w jednym klubie, oprócz wrażeń sportowych, to mnóstwo ludzi, z którymi się zżyłem. Trudno mówić o powodach. Czułem, że nadeszła pora, aby coś zmienić. Złożyłem więc rezygnację na ręce zarządu, a po czwartkowym treningu pożegnałem się z chłopakami i wróciłem do domu – wyjaśnia Ireneusz Zarczuk. – Nigdy nie planuję wiele na przyszłość, dlatego nie wykluczam żadnego rozwiązania odnośnie najbliższych miesięcy. Na razie łapię luz psychiczny, a żona podszczypuje mnie, chcąc się upewnić, że naprawdę w weekend jestem w domu – dodaje z uśmiechem były już trener Łady.  

Zarczuk, zapytany o podsumowanie swoich dokonań trenerskich, wskazuje na kilka istotnych faktów, które umykają kibicowi śledzącemu wyłącznie wyniki i tabelę.

– Gdy zakładaliśmy Ładę 1945, obiecaliśmy sobie, że będziemy do drużyny wprowadzać młodych zawodników, a trzon drużyny stanowić będą gracze z naszego regionu. Przez ponad siedem lat byłem wierny tym zasadom i dzięki temu klub ma dzisiaj swoją tożsamość. Jesteśmy w czwartej lidze, gramy młodzieżą i choć punktów mogłoby być o kilka więcej, to jednak jestem spokojny. Okres zimowy w Ładzie zawsze był przepracowany solidnie, a wiosna lepsza. Z pewnością potrzebne w drużynie są pewne zmiany, a pierwsza z nich właśnie nastąpiła, gdy zrezygnowałem – kończy rozmowę Zarczuk.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

 

tomt
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe