Zagrali dla kardynała

  • 16.02.2017, 12:52 (aktualizacja 16.02.2017 13:01)
  • tomt
Zagrali dla kardynała Organizatorzy
Są różne sposoby wyrażania szacunku wobec szkolnych patronów. Na interesujący pomysł wpadła dyrekcja SP w Różańcu Drugim. Pamięć kardynała Stefana Wyszyńskiego postanowiła bowiem uczcić turniejem tenisa stołowego, w którym udział wzięli uczniowie sześciu placówek noszących imię tego wielkiego Polaka.

W rywalizacji chłopców i dziewcząt uczestniczyło po 16 młodych pingpongistów reprezentujących, oprócz gospodarzy, SP nr 1 z Biłgoraja, SP z Tarnogrodu, SP z Woli Różanieckiej, SP z Luchowa Górnego i SP z Babic.

W zmaganiach dziewczęcych najlepsza okazała się Agata Kocioł ze szkoły w Różańcu Drugim. Drugie miejsce zajęła najmłodsza zawodniczka turnieju – Izabela Mendel z Luchowa Górnego, a trzecie Karina Kita z SP w Tarnogrodzie. W finale chłopców Kacper Świtała (Wola Różaniecka) pokonał Oskara Kozę (Tarnogród), a na najniższy stopień podium zasłużył Eliasz Peryga (Wola Różaniecka).

Puchary i nagrody dla młodych sportowców ufundował Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż, a wręczała je uroczyście Jadwiga Patro – dyrektor SP w Różańcu Drugim.

 – Warto podkreślić, że żaden z uczestników nie wyjechał bez dyplomu i nagrody. Oprócz tego, rodzice naszych uczniów przygotowali dla młodych sportowców smaczny posiłek – poinformował Bogdan Antolak, nauczyciel wych.-fiz. w miejscowej szkole, a jednocześnie sędzia główny turnieju.

Więcej w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe