Biłgoraj: Obchody 72. rocznicy utworzenia Armii Krajowej (ZDJĘCIA)

  • 16.02.2017, 09:12 (aktualizacja 16.02.2017 05:55)
  • ak
Biłgoraj: Obchody 72. rocznicy utworzenia Armii Krajowej (ZDJĘCIA) Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Z udziałem parlamentarzystów, samorządowców, kombatantów, przedstawicieli wielu organizacji i młodzieży odbyły się we wtorek (14 lutego) w Biłgoraju obchody 72. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

Biłgorajskie obchody rozpoczęły się od mszy w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Nabożeństwu przewodniczył ks. Waldemar Szczepaniuk.

- Byli młodzi, chcieli żyć, zakładać rodziny, pracować. Jednak wybrali walkę o Ojczyznę – mówił o żołnierzach AK ks. Szczepaniuk, który wspomniał też o żołnierzach wyklętych – Pamiętajmy o tych, którzy swe życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny. Spójrzmy na hasło widniejące na sztandarach: Bóg - Honor - Ojczyzna, dziś ono wielu przeszkadza, my jednak bądźmy mu wierni. Udział w dzisiejszej uroczystości to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim zaszczyt zaznaczył.

Po mszy Tomasz Książek prezes Związku Żołnierzy Armii Krajowej Rejonu Biłgoraj mówił o powstaniu AK, w tym także na Biłgorajszczyźnie.

Na zakończenie zebrani obejrzeli prezentację historyczną poświęconą partyzanckim sanitariuszkom, którą przygotowali nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Następie złożono kwiaty pod tablicą pamiątkową w kościele pw. WNMP praz pod pomnikiem AK w Parku Solidarności.

Organizatorem spotkania byli: starosta biłgorajski, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej rejon Biłgoraj, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

ak

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe