Beniaminek nr 1 – Gryf Gmina Zamość

  • 12.07.2017, 09:54
  • tomt
Beniaminek nr 1 – Gryf Gmina Zamość
Przegląd beniaminków zamojskiej klasy okręgowej zaczynamy od STS Gryf Gmina Zamość. Ekipa Romana Blonki wraca piętro wyżej po dwóch latach banicji.

Ciekawostką z pewnością jest fakt, że czynnymi zawodnikami Gryfa jest zarówno trener jak też dyrektor sportowy Tomasz Goździuk.

W dwudziestu dwóch meczach zamojskiej klasy A (gr. I) zespół z Zawady zdobył 50 pkt. Na dorobek ten złożyło się 16 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki. Bilans bramkowy Gryfa wyniósł 57:20, co oznacza, że ekipa Romana Blonki była najlepiej broniącym zespołem w lidze.

Najskuteczniejsi gracze Gryfa: Patryk Gromek – 10, Damian Świrgoń – 9, Roman Blonka – 7, Tomasz Albingier – 6, Mateusz Ząbczyk – 4, Tomasz Goździuk 3, Adam Adamczuk – 3, Kacper Cebula – 3, Patryk Sałamacha – 3.

Dokonując przeglądu kadry beniaminka, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stanowi ona połączenie młodości z bogatym doświadczeniem.

 – W kadrze pierwszej drużyny mieliśmy aż trzynastu chłopaków w wieku juniora i trener Roman Blonka musiał umiejętnie chłopaków wprowadzać do gry. Wyszło mu to bardzo dobrze, a efektem jest właśnie awans. Warto zaznaczyć, że chłopcy ci przeszli cały cykl szkolenia w Gryfie, a dzisiaj o kilku z nich pytają już kluby z wyższych lig – mówi dyrektor sportowy Tomasz Goździuk, który w razie potrzeby gotów jest jeszcze pomóc na boisku zespołowi.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe