Gdzie ćwiczyć w Zamościu?

  • 9.05.2017, 07:06 (aktualizacja 07.06.2017 09:03)
  • wd
Gdzie ćwiczyć w Zamościu?
Wkrótce lato. Czekając na słońce, zwiewne sukienki, krótkie spodenki, cienkie bluzki, warto się do niego przygotować. Zadbać o sylwetkę, pozbyć się zbędnych fałdek tłuszczu. Nie tylko dla urody, ale i dla zdrowia.

Sport jest trendy, jest odskocznią od rutynowych zajęć w domu czy w pracy, relaksem, a nawet doskonałą terapią poprawiającą samopoczucie. Klubów sportowych w Zamościu nie brakuje. Ofert jest tyle, że aż nie wiadomo na co się zdecydować. Żeby było łatwiej, przybliżymy kilka z nich. 

Fitness Platinium i Artis Spa&Wellness mieszczą się w okolicach ul. Lubelskiej. Z czego możemy tam skorzystać? 

W Fitness Platinium do wyboru są ćwiczenia wzmacniające, ogólnorozwojowe, taneczne, a nawet mentalne. Co kryje się pod tymi hasłami? Np. przy ćwiczeniach wzmacniających wybiera się część ciała, na której wzmocnieniu nam najbardziej zależy, np. biust czy pośladki.  Wszystkie mięśnie, pod okiem instruktora, wzmocnimy na zajęciach pod nazwą "Wake up", "Power shape" i "Smukłe ciało". Różnią się one m.in. stopniem intensywności i wykorzystaniem akcesoriów do ćwiczeń, np. na zajęciach "Wake up" wykorzystywane są gumy i ciężarki. Dla lubiących gorące rytmy latynoamerykańskie idealnie sprawdzą się zajęcia z zumby. Nie zabraknie tam kroków z marengue, salsy, cha-chy, mambo, twista, flamenco, reggaeton, rumby czy tańca brzucha. 

W Fitness Platinium skorzystać można także z doskonale rozbudowanej siłowni, w której do dyspozycji ćwiczących jest kilkadziesiąt maszyn wysmuklających i rehabilitacyjnych. Maszyny siłowe pozwalają oddziaływać w obrębie każdej grupy mięśniowej. Ich zaletą jest możliwość wykonywania ćwiczeń w pozycjach izolowanych z ustabilizowanym odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Dzięki temu trening staje się bezurazowy, a ćwiczenie bardziej skuteczne. Regulowane siedziska, komfortowe oparcia, podpórki na nogi i możliwość zmiany zakresu ruchu pozwalają dostosować urządzenia do budowy ciała każdej ćwiczącej osoby.

 – Linia naszego sprzętu jest przeznaczona dla każdego, ale przede wszystkim dla kobiet i mężczyzn cierpiących na nadwagę i ze słabą kondycją fizyczną. Idealnie nadaje się też dla osób po 50 roku życia. Każdy ćwiczący jest pod stałym nadzorem profesjonalnych instruktorów – mówi Wojciech Inglot, właściciel Fitness Platinium w Zamościu. Po treningu warto wybrać się do sauny suchej, która posiada aromatyzację i jonizację, Szybciej zregenerujecie siły i złagodzicie bóle mięśniowe, a ponadto zahartujecie się i zadbacie o skórę.  

W Artis Spa&Wellness znajduje się jedyny w regionie kort do squasha. To świetna forma aktywności fizycznej dla graczy zawodowych, ale także osób rozpoczynających swoją przygodę z tą prężnie rozwijającą się w Zamościu dyscypliną. To gra wymagająca pod względem przygotowania fizycznego, ale dająca przy tym ogromną frajdę, a godzina gry pozwala spalić nawet ok. 900 kcal. Osoby początkujące mogą liczyć na poradę instruktora. Sprzęt niezbędny do gry można wypożyczyć na miejscu.

Ogromne możliwości rozwoju i pracy nad sylwetką daje siłownia składająca się z dwóch sal treningowych: strefy wolnych ciężarów i strefy maszyn zawierająca urządzenia klasy premium dla miłośników treningu siłowego oraz strefy cardio wyposażonej w nowatorski sprzęt firmy Life Fitness, m.in. nowoczesne bieżnie z panelami dotykowymi, trenażery epileptyczne, rowerki poziome, rowerki spiningowe oraz bez wątpienia perełkę w postaci schodów Power Mill (jedyne takie w Zamościu). Wszystkie sprzęty powiązane są z aplikacją LF Connect umożliwiającą monitorowanie postępów treningowych oraz łączenie się ze swoimi ulubionymi aplikacjami. Różnorodność dostępnych sprzętów oraz obecność wykwalifikowanych trenerów personalnych pozwoli na optymalne dostosowanie treningu do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Sauna IR pozostająca do dyspozycji gości rewelacyjnie sprawdzi się jako forma rozgrzewki przed treningiem, a także przyspieszy procesy regeneracyjne organizmu po jego zakończeniu. Nie należy również zapominać o odnowie biologicznej i regeneracji, która jest niezwykle istotnym elementem każdego treningu. Doskonałym uzupełnieniem będzie seans w strefach saun oraz pomieszczeniach wypoczynkowych. Jedną ze stref saun dostępnych w Artis Spa&Wellness jest Energizarium wyposażone w saunę fińską oraz  grotę śnieżną. Druga strefa zwana Aquarium zawiera łaźnię parową, jacuzzi oraz basen z przeciwprądem. 

Dla amatorów sportów wodnych dostępny jest basen, gdzie można skorzystać z lekcji nauki oraz doskonalenia pływania dla dzieci już od 3 roku życia, a także osób dorosłych, prowadzonych przez szkółkę pływania "Maluch". Dopełniając pracę nad poprawą zdrowia i sylwetki, Artis Spa&Wellness oferuje szeroką ofertę zabiegów pielęgnacyjnych, które wspomogą efekty pracy na siłowni i zadbają o wspaniałe samopoczucie.

I Fitness Platinium i Strefa Wellness&SPA w Hotelu Artis są czynne od godz. 7 do co najmniej 22 w środku tygodnia. W weekendy w Platinium można ćwiczyć już od 8 rano do godz. 21, a w Artisie od 10-22.

Artykuł sponsorowany

wd
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe