Tyszowce: Przyjaciele organizują maraton dla Oli

  • 21.03.2017, 06:00 (aktualizacja 21.03.2017 14:40)
  • Robert Horbaczewski
Tyszowce: Przyjaciele organizują maraton dla Oli
Aleksandra Steć z Zamościa zmaga się z ciężką chorobą. Pomóc w leczeniu i szybkim powrocie do zdrowia chcą przyjaciele z Tyszowiec, którzy 2 kwietnia organizują Charytatywny Maraton Fitness.

Aleksandra Steć od dzieciństwa zmaga się z różnymi chorobami: zaburzeniami odporności, astmą, skoliozą. Lekarz nie od razu potrafi określić, co jej właściwie dolega.

 – Nie było chyba miesiąca, abym nie miała jakiegoś zabiegu lub operacji, abym nie była konsultowana u lekarza. To ciągłe leczenie – wzdycha Aleksandra Steć.

Jako 14-latka przeszła operację kręgosłupa, podczas której doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Skutkowało to niedowładem nóg. Trafiła na wózek. Lekarze twierdzili, że tak już będzie do końca życia.

Ola już tak ma, że się nie poddaje. Zawzięła się. Dzięki determinacji, długiej rehabilitacji, wsparciu rodziców udało jej się stanąć na nogi. Zaczęła samodzielnie chodzić. Jako wolontariuszka angażowała się w różne działania, zarówno kiedy uczyła się w rodzinnym Zamościu, jak też wtedy, kiedy wyjechała na studia do Lublina. Zdołała ukończyć psychologię na UMCS i rozpocząć pracę na oddziale neurologii w jednym z lubelskich szpitali. Niestety jej stan zdrowia pogorszył się na tyle, że musiała zrezygnować z pracy i życiowych aktywności. Ujawniła się dysfunkcja nerek. Doszły choroby autoimmunologiczne tj. choroba Hashimoto oraz choroba Addisona. Zaczęły się pojawiać problemy neurologiczne, drgawki, fascykulacje, zaburzenia widzenia, słuchu oraz czucia.

****

Charytatywny Maraton Fitness dla Oli postanowiła zorganizować Kinga Dyniec, instruktorka fitness z Tyszowiec. Matron odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia, w hali sportowej gimnazjum w Tyszowcach. Poprowadzi go co najmniej 8 instruktorów z Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Werbkowic, Hrubieszowa, Zamościa, Tyszowiec i Dołhobyczowa. Ćwiczenia urozmaici Tyszowiecka Orkiestra Dęta, która zagra swoje największe przeboje. Będzie można skorzystać m.in. z usług kosmetyczno-pielęgnacyjnych. Dla dzieci przygotowano malowanie twarzy dla dzieci, zabawy ruchowe przy muzyce, zumba KIDS, zumba fitness, salsation, fitness. To tylko niektóre atrakcje.

 – Sugerowana wejściówka na maraton to 19 zł dla dorosłych i 6 zł dla dzieci. Liczymy jednak na dobre serca i zaokrąglone kwoty – mówi Kinga Dyniec.

Pieniądze można wpłacać też na konto: Fundacja Sedeka, ul. Grzybowska 4, lok 132, 00-131 Warszawa, nr konta: 71 1060 0076 0000 3210 0020 7652, w tytule przelewu: 11106 Grupa OPP Steć Aleksandra. Można też przekazać na leczenie Oli 1 procent podatku z PIT, ważne aby zaznaczyć krzyżykiem: wyrażam zgodę.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe