Skuteczne narzędzie reklamowe o którym nie pamięta Twoja konkurencja

  • 20.03.2017, 12:16 (aktualizacja 20.03.2017 13:06)
  • amaz
Skuteczne narzędzie reklamowe o którym nie pamięta Twoja konkurencja
Swoją firmę reklamować możesz na wiele sposobów. Możliwości są nieograniczone i zależą od kreatywności specjalisty zajmującego się Twoją kampanią reklamową. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się banery lub artykuły sponsorowane. Zapomina się o jeszcze jednym skutecznym narzędziu reklamowym. Jest nim konkurs na Facebooku.

Dlaczego warto z niego skorzystać? Konkurs wiąże się z nagrodami, a te lubi dostawać każdy z nas. Ponadto przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności firmy i pozyskania nowych klientów. To też okazja do zapoznania ich z ofertą sklepu i usługami. Aby jednak to narzędzie zadziałało skutecznie, trzeba je odpowiednio przygotować. Trzymaj się kilku zasad, a na pewno osiągniesz zamierzone efekty.

Poznaj regulamin i zasady organizowania konkursów. Od tego należy rozpocząć planowanie swojego konkursu na Facebooku. Jego ogłoszenie nie jest trudne, ale trzeba zadbać o to, by wszystko było zgodne z regulaminem portalu i polskim prawem. Na szczęście nie musisz wszystkiego robić sam. Zorganizowanie konkursu zleć zespołowi "Kroniki Tygodnia". Wspólnie ustalimy szczegóły, a resztą zajmiemy się sami. 

Ustal, co chcesz osiągnąć. Ustalenie celu pozwoli Ci na podjęcie dalszych działań. Dzięki temu będziesz mógł dopasować odpowiednią formę konkursu oraz nagrody. Przemyślane działanie sprawi, że do konkursu zgłoszą się potencjalni klienci, zainteresowani usługami Twojej firmy, a nie tylko osoby nastawione na otrzymanie nagrody. Przecież nie każdy może być Twoim klientem. Jak więc dokonać selekcji? Np. poprzez wybór odpowiednich nagród, ale o tym poniżej. 

Dopasuj nagrody. Ich wybór to bardzo ważna kwestia. Nagrody stanowią motywację do udziału w konkursie. Atrakcyjne i drogie mogą przyciągnąć naprawdę sporo osób. I tu zaczyna się problem... Chęć wygranej może spowodować, że wezmą w nim udział osoby, które z różnych przyczyn i tak nie zostaną klientami Twojej firmy. Powodem może być np. odległe miejsce zamieszkania, wiek, zainteresowanie samą nagrodą lub brak potrzeby. Aby tego uniknąć, wybieraj nagrody typowo branżowe. Mogą to być: bony na skorzystanie z usług, rabaty na produkty czy praktyczne gadżety z logo firmy. Pamiętaj też o tym, że wartość nagrody musi być adekwatna do trudności pytania lub zadania konkursowego. 

Wybierz odpowiednią formę konkursu. Gdy już wiemy, co chcemy osiągnąć poprzez konkurs, pora na jego przygotowanie. Do wyboru są np.: quizy, krótkie pytania, a także konkursy foto, wideo lub tekstowe. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, z której formy skorzystasz, jej treść musi być zrozumiała dla wszystkich odbiorców. Tą zasadą należy się także kierować podczas tworzenia regulaminu i zasad konkursu. 

Opublikuj go w odpowiednim miejscu! Konkurs ma być promocją Twojej firmy, więc warto zadbać o to, by dotarł do jak największej grupy potencjalnych klientów. Udostępnij go w miejscu, które skupia uwagę mieszkańców Twojego regionu. Konkurs opublikować możesz na naszej stronie internetowej: www.kronikatygodnia.pl i profilu na Facebooku. Fanpage "Kroniki Tygodnia" jest jedną z największym facebookowych społeczności w Zamościu. Obserwuje go ponad 19 tys. użytkowników! Dzięki temu masz pewność, że Twoje informacje dotrą do szerokiego grona odbiorców. Co więcej, do ludzi z Twojej okolicy.

Skorzystaj z naszej pomocy i odwiedź redakcję. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie: 669 494 080 – Kamila Duszejko, szef Biura Reklamy "Kroniki Tygodnia", 885 851 150 – Jowita Chmiel, doradca ds. reklamy, 885 851 163 – Jacek Milczuk, doradca ds. reklamy. 

amaz

Zdjęcia (1)

Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe