Muzealne tradycje KUL w Muzeum Zamojskim. Zaproszenie na wystawę

  • 15.03.2017, 09:16 (aktualizacja 15.03.2017 09:23)
  • ak
Muzealne tradycje KUL w Muzeum Zamojskim. Zaproszenie na wystawę
Od soboty, 18 marca w Muzeum Zamojskim czynna będzie wystawa "Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL". Wernisaż zaplanowano na godz. 14 w salach przy ul. Ormiańskiej 24 w Zamościu.

Na otwarcie wystawy i do zwiedzenia ekspozycji zapraszają rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu.

Na ekspozycję składają się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

Wystawa w Muzeum Zamojskim zorganizowana została w 85. rocznicę utworzenia Muzeum Uniwersyteckiego im. ks. kan. Jana Władzińskiego - w przededniu wielkiego jubileuszu 100-lecia lubelskiej Uczelni jest zapowiedzią stałej ekspozycji muzealnej w KUL. Rozpoczęte właśnie prace koncepcyjno-budowlane uniemożliwiające eksponowanie dzieł na miejscu, stały się impulsem do wytypowania najcenniejszych muzealiów i pokazania ich szerokiej publiczności w ramach czasowej prezentacji. Jest to też forma podziękowania i upamiętnienia wszystkich darczyńców Muzeum.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w Zamościu do końca maja br.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe