Nie kupuj drogiej kawalerki, lepiej zbuduj tani dom z drewna

  • 7.12.2016, 11:55 (aktualizacja 28.02.2017 12:09)
  • amaz
Nie kupuj drogiej kawalerki, lepiej zbuduj tani dom z drewna
Kupno mieszkania lub domu to jedno z największych obciążeń w życiu człowieka. Absurdalnie wysoka cena powoduje, że mało kto jest w stanie sobie pozwolić na taki luksus bez brania wieloletniego kredytu. Możliwe jest jednak zbudowanie swojego lokum znacznie mniejszym kosztem. Tani dom wcale nie jest mrzonką. Rozmiarami będzie jednak bardziej zbliżony do kawalerki niż do dwu lub trzypokojowego mieszkania.

Mały i tani dom ma wiele zalet

Zdecydowana większość z nas nie potrzebuje ogromnego budynku o trzycyfrowej powierzchni wyrażonej w metrach kwadratowych. W końcu większość z nas mieszka w mieszkaniach mających 30-60 m kw. Pełnowymiarowy dom jest dobrym rozwiązaniem dla rodziny z małymi dziećmi, które będą mieszkać w nim przez kilkanaście lat. Coraz częściej jednak wiele osób decyduje się na budowę, gdy ich dzieci są w wieku nastoletnim.

Oznacza to, że pomieszkają w nim maksymalnie kilka lat, a potem się wyprowadzą. Wówczas w domu zostanie tylko małżeństwo w średnim wieku mające wiele wolnej przestrzeni, za której ogrzewanie będzie musiało regularnie płacić i dodatkowo dbać o utrzymanie budynku w dobrym stanie.

Malutki dom to też brak konieczności spłacania wieloletniego kredytu, a co za tym idzie, kilkaset lub ponad 1000 zł w kieszeni miesięcznie. To bardzo duża suma, która może znacznie poprawić warunki życiowe lub być odkładana na tzw. poduszkę finansową. W przyszłości pozwoli rozbudować konstrukcję lub kupić pełnoprawną nieruchomość bez kredytu..

amaz
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe