Jak zadbać o zdrowie i kondycję?

  • 10.01.2017, 11:53 (aktualizacja 10.01.2017 16:06)
  • Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: redakcja@kronikatygodnia.pl
Jak zadbać o zdrowie i kondycję?
Lista najpopularniejszych noworocznych postanowień od lat pozostaje praktycznie niezmienna. Wśród planów: "zacznę oszczędzać", "rzucę palenie" znajduje się... "schudnę". Tylko jak utrzymać dłużej motywację do gubienia zbędnych kilogramów i zdrowego odżywiania?

Nadmiar tłuszczu przeszkadza wielu Polakom, nic więc dziwnego, że coraz więcej z nich w zaczyna szukać sposobów na poprawę wyglądu swojej sylwetki.

– W ciągu kilku pierwszych dni nowego roku nasz serwis przeżywa prawdziwe oblężenie – mówi Łukasz Sot, jeden z pomysłodawców cateromarket.pl, pierwszej w Polsce porównywarki cateringów dietetycznych. – Ruch na stronie oraz liczba zapytań o diety odchudzające są nawet kilkukrotnie wyższe, niż do tej pory. Nie da się ukryć, że to pozytywny efekt noworocznych postanowień.

Jak wynika z obserwacji dietetyków, racjonalne i bezpieczne podejście do żywienia pozwala na redukcję wagi średnio na poziomie 1 kg tygodniowo. Warto przy tym pamiętać, że mamy tu do czynienia z systematycznym i długotrwałym procesem, co praktycznie eliminuje ryzyko wystąpienia efektu jojo i powrotu do wcześniejszej wagi. 

W wypełnieniu postanowień noworocznych pomoże zaprzyjaźnienie się z Goodi Foodi, czyli nowo powstałym w Zamościu sklepem ze zdrową żywnością.

– Naszym klientom oferujemy produkty ekologiczne. W każdą sobotę przygotowujemy degustację produktów dostępnych w naszym sklepie. W najbliższym czasie planujemy także zorganizowanie degustacji suplementów diety pochodzenia roślinnego. Zapraszamy do naszego sklepu mieszczącego się w Galerii Revia Park – zachęca Anna Adamowicz, właścicielka sklepu Goodi Foodi.

Wiele osób zmianę nawyków żywieniowych łączy z systematycznymi ćwiczeniami na siłowni. W Zamościu miejsc do trenowania pod okiem ekspertów nie brakuje. Wiele klubów oferuje nawet darmowe treningi personalne.  

Mrs.Sporty to jedyny klub w Zamościu przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Posiada specjalistyczne urządzenia, dzięki którym łatwo o wzmocnienie mięśni oraz zrzucenie zbędnej tkanki tłuszczowej, bez obciążenia stawów i kręgosłupa. W jego ofercie przewidziane są specjalne karnety dla studentów oraz członków rodzin klubowiczek czy pracodawców, pragnących umożliwić swoim pracownikom poprawę kondycji. Nowy klub zlokalizowany jest w domu Handlowym "Tomasz" na Nowym Mieście.   

Ciekawą ofertę dla Pań i Panów ma Platinium Fitness. To prężnie rozwijająca się sieć fitness klubów. Zamojski obiekt sportowy posiada m.in.: dwie duże sale do zajęć grupowych, strefę wolnych ciężarów oraz strefę dla kobiet i do CrossFitu. Nie brakuje rollmasażerów, platform wibracyjnych. Jest też sauna. W klubie pracują prawdziwi miłośnicy sportu.  

– Są oni doskonale przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. Stale pogłębiają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności – zapewnia Wojciech Inglot, właściciel Platinium Fitness w Zamościu. – Głównym celem pracy naszych instruktorów siłowni jest otoczenie Klubowiczów życzliwą opieką, udzielanie rzeczowych informacji oraz fachowych porad. Chcemy, żeby każdy z nich miał poczucie, że płacąc za karnet otrzyma w tej cenie również dostęp do dyżurujących instruktorów, którzy są gotowi w każdej chwili udzielić wsparcia.

Karnet w deklaracji regularnego członkowska wynosi 99 zł, ale osoba, która do klubu przyprowadzi 3 znajomych zapłaci za niego tylko... 1 zł. 

Niezależnie od tego, czy już zaczynamy przygotowania do sezonu wakacyjnego czy też po prostu zależy nam na poprawie stanu zdrowia i sylwetki, oddając się w ręce specjalistów od żywienia i treningów zwiększamy swoje szanse, aby wytrwać w noworocznych postanowieniach.

Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: redakcja@kronikatygodnia.pl
Podziel się:
  • TAGI:

 

Pozostałe