Orszak Trzech Króli - Zamość, Tomaszów, Hrubieszów [PROGRAM]

  • 6.01.2017, 09:32 (aktualizacja 06.01.2017 09:41)
  • www.kronikatygodnia.pl
Orszak Trzech Króli - Zamość, Tomaszów, Hrubieszów [PROGRAM]
Dzisiaj tysiące osób pomaszeruje w barwnych orszakach Trzech Króli, które przejdą ulicami miast i miasteczek. Ludzie będą kolędować i oglądać świąteczne przedstawienia.

W Zamościu III Orszak Trzech Króli. Marsz odbędzie pod hasłem "Pokój i dobro". Obchody rozpoczną się o godz. 10.30 – mszą w Katedrze. Potem uczestnicy przejdą ulicami Zamościa: Akademicką, Łukasińskiego, Kościuszki oraz Moranda. Następnie dotrą na Rynek Wielki. 

Po drodze zobaczą pięć scen biblijnych. Będą one wystawione przez Grupę Teatralną "Jednak Warto", uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, studentów oraz uczniów zamojskich szkół. Zaplanowano także wspólne kolędowanie. Głównymi organizatorami uroczystości są: Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz miasto Zamość i gmina Zamość. 

W Krasnobrodzie uczestnicy miejscowego orszaku zbiorą się 6 stycznia o godz. 10.15 na placu Siekluckiego. Na początek zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd pod przewodnictwem chóru Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krasnobrodzie. Następnie kolędnicy ruszą ulicami miasta do miejscowego sanktuarium. Po drodze także obejrzą kilka biblijnych scen. 

W Hrubieszowie kolędnicy zbiorą się 6 stycznia (o godz. 14) w kościele pw. Ducha Świętego. Potem ruszą na plac przy ul. Piłsudskiego oraz na miejscowy deptak. Podczas ceremonii także będzie można zobaczyć kilka przedstawień, pośpiewać oraz podzielić się opłatkiem z mieszkańcami miasta. 

W Tomaszowie Lub. wierni spotkają się o godz. 12 na mszy w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa. Zaplanowano także uliczne jasełka. W Biłgoraju wierni także zbiorą się w południe, w kościele pw. Marii Magdaleny. Następnie ruszą pod Biłgorajskie Centrum Kultury. 

Natomiast uczestnicy orszaku z Łukowej zgromadzą się 6 stycznia (o godz. 13) przy świetlicy (na wprost stacji paliw). Potem pomaszerują do kościoła w Chmielku. 

Wielkie Orszaki Trzech Króli zaczęto organizować w Polsce kilka lat temu (ta tradycja przywędrowała do nas z Hiszpanii). W 2014 r. takich marszów było już ich w naszym kraju 177. Uczestniczyło w nich w sumie ponad 700 tys. osób! Podobnie będzie zapewne także w tym roku, również na Zamojszczyźnie. 

 

www.kronikatygodnia.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 7.01.2017, 04:53
W Zamościu Orszak nie kolidował z ruchem samochodowym. W Tomaszowie nie było tak swobodnie. Ale pogoda była wymarzona

Pozostałe