Tyszowce podzieliła oświata [Najczęściej komentowane]

Tyszowce podzieliła oświata [Najczęściej komentowane]
Emocjonalny przebieg miała ostatnia w 2016 sesja Rady Miejskiej w Tyszowcach. Radni mieli pochylić się nad przejęciem liceum. Burmistrz dzień przed sesją wycofał ten punkt z porządku obrad.

Na sesję przyjechało jednak kilkadziesiąt rodziców uczniów szkół podstawowych z Kazimierówki, Perespy i Przewala. Uważają, że przejęcie od powiatu szkoły ponadgimnazjalnej może oznaczać likwidację szkół w ich wioskach.

 – Gmina chce przejąć liceum kosztem likwidacji naszych małych szkół i dowożenia uczniów do Tyszowiec, bo przecież etaty nauczycielskie w Tyszowcach są święte, nauczycielami z terenu nikt się nie przejmuje, a tym bardziej naszymi dzieciakami. Nie chcemy dowozić naszych dzieci do szkoły w Tyszowcach, jeśli mamy szkoły u siebie – protestują rodzice z Przewala i Kazimierówki.

Sprawa przejęcia liceum podzieliła Radę Miejską. Część radnych jest za tym, aby gmina przejęła liceum.

Więcej w e-wydaniu "Kroniki Tygodnia"

Robert Horbaczewski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (248)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pan X
Pan X 13.02.2017, 20:27
Mała szkoła sprzyja poczuciu bezpieczeństwa uczniów, minimalizuje problemy wychowawcze i tworzy korzystne warunki do osiągania dobrych wyników kształcenia. A konieczność dojazdów wydłuża czas pobytu młodzieży poza domem,


- Czynnik ekonomiczny nie może być jedynym powodem likwidacji szkoły
PANIx
PANIx 13.02.2017, 22:13
Z całym szacunkiem Ale przedstawione argumenty są zbyt słabe. Czynnik ekonomiczny powinien stanowić jedyny sensowny powód przemawiajacy za zamknięciem małych szkół na wsi tj. Przewale, Czartowczyk, kazimierowka i Perespa
ciekawy
ciekawy 22.02.2017, 14:48
Skoro tak to niech nasza Gmina wypowie wojnę gminie Łaszczów- ogłosi kapitulację i będzie jedna wielka gmina Łaszczów. Nie jest to najlepsze rozwiązanie z punktu rachunku ekonomicznego?
Rodzic
Rodzic 14.02.2017, 13:24
PANIX GUPI BAMBUS
Rodzic
Rodzic 8.02.2017, 12:43
Też tak mysle. Moim zdaniem było by to najuczciwsze rozwiązanie... Nie moze być tak ze jedni nauczyciele mieszkaja z rodzicami, posiadaja gospodarstwa rolne i zabieraja miejsca pracy nauczycielom probujcym utrzymać kilkuosobową rodzinę tylko i wylącznie z jednej wyplaty.
Jaś fasola
Jaś fasola 7.02.2017, 08:22
O niektórych bym się specjalnie nie przejmował. Zwłaszcza o tych którzy pobierają jakiekolwiek świadczenia a oprócz tego są właścicielami gospodarstw rolnych. Przecież "fasolowe zagłębie" też przynosi niemały zysk.
odp
odp 7.02.2017, 15:42
Popieram. W walce o etaty po likwidowanych placówkach w pierwszej kolejnosci wykluczyć nauczycieli posiadajacych gospodarstwa rolne. Wiksza cześć mieszkancow gminy potrafi utrzymac sie z cięzkiej pracy na roli więc i oni dadzą sobie radę.
Pitt
Pitt 7.02.2017, 07:35
Popieram. Jedna placowka zostaje wygaszana a druga zlikwidowana. Co będzie z kadrą pedagogiczną. Przecież oni potrafią tylko "nauczać".
miss
miss 6.02.2017, 22:49
Proszę opamiętajcie się. Czy nie obchodzi was los biednych nauczycieli.
Rodzic
Rodzic 7.02.2017, 13:42
nie, w *** to mam
miss
miss 6.02.2017, 22:49
Proszę opamiętajcie się. Czy nie obchodzi was los biednych nauczycieli.
mieszkaniec. 50
mieszkaniec. 50 6.02.2017, 22:48
Drodzy Radni nikt z mieszkańców niechce przejęcia przez Gminę Liceum gdyż to tylko niepotrzebnie obciąży budżet Gminy, a te pieniądze można przeznaczyć na wsparcie dla biedniejszych mieszkańców naszej Gminy. Garstka osób która chce Liceum niech sobie założy Liceum Prywatne i sfinansuje je z własnych środków,a nie domaga się finansowania z budżetu Gminy gdzie Gmina ma ważniejsze wydatki i potrzeby. W naszej Gminie przydał by się taki supermarket jak,, Biedronka" tam produkty są tańsze, a w prywatnych sklepach trzykrotnie więcej musimy zapłacić za taki sam produkt.
Prywatni właściciele blokują powstanie supermarketu bo chodzi im tylko o jak największy zysk nieliczą się z resztą mieszkańców Gminy.
Mieszkaniec Tyszowiec 50
Mieszkaniec Tyszowiec 50 28.01.2017, 19:31
Bardzo dobrze, że Rada Gminy opowiedziała się za nie przejmowaniem liceum niestety nie wszyscy radni potrafią to uszanować. Nachodzenie mieszkańców w domach i żebranie o podpisy narusza zasady współżycia społecznego. Ludzie pogódźcie się z tym, że lata liceum są od dawna policzone i najwyższa pora przerwać tą agonię ponieważ nikt nie jest zainteresowany chodzeniem do tej szkoły.
Ewa Dysznik
Ewa Dysznik 30.01.2017, 18:00
Liceum to również przedsiębiorstwo pracuje tam ok 15 osób którzy pobierają wynagrodzenie i część wydają w lokalnych sklepach a pieniądze pochodziły dotychczs z ministerstwa i starostwa. dodatkowo dochodzi subwencja dla gminy z podatków od pit . uczniowie również kupują w lokalnym sklepie na przeciwko szkoły niech 50 osób ucznów i nauczycieli wyda dziennie 5 zł bułka i picie to jest to 250 zł dziennnie przez 20 dni w tygodniu 5000 czyli miesięczne pobory dla ok 3 pracowników tego sklepu . Liceum to również szkoła dobra szkoła nikomu nie przeszkadza że jest bo przynajmniej wnosi jakiś koloryt do życia. współżycie społeczne oparte powinno byc na współżyciu z innymi ludzmi i dialogu a nie narzekaniu w 4 ścianach że nic się nie dzieje. nikt też nie żebra o podpisy to demokratyczny głos społeczeństwa, a że ludzie mają rózne zdania i opinie to ich prawo my nikogo nie zmuszamy
Js
Js 4.03.2017, 09:37
Powiedziala co wiedziala....czyli nic.
Rodzic
Rodzic 6.02.2017, 21:19
Jak komuś w Gminie brakuje kolorytu to niech do galerii idzie sobie obrazy pogląda, a nie biedną gminę obciąża Liceum którego już praktycznie nie ma.
RodziC
RodziC 6.02.2017, 20:47
Jeśli garstka osób chce mieć koloryt w Gminie to niech sobie otworzy Liceum Prywatne i sfinansuje je z własnych środków.
Niewidzę powodu dla którego mamy utrzymywać prywatnych przedsiębiorców którzy i tak mają dużo pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem było by otworzenie supermarketu takiego jak ,, Biedronka " w którym wiele osób znalazło by zatrudnienie i produkty są dużo tańsze. Pieniądze z budżetu Gminy można wykorzystać w dużo lepszy sposób na wsparcie dla osób biednych, a nie utrzymywanie Liceum które jest fikcją.
szwed
szwed 31.01.2017, 10:30
Popieram.
podpis
podpis 25.01.2017, 11:37
Z gimnazjum, liceum i podstawówki wybrać najlepszych i utworzyć porządną kadrę w szkole podstawowej. Reszte wypier.olić na zbity pysk !!!
Gość
Gość 24.01.2017, 17:40
A może nie likwidować tylko Akademie Pana Kleksa by tak. On się zajmie inteligencja waszych dzieci. Albo nie zakon i patrzeć jak ziemie za złotówkę wyprzedają wiadomo komu i w Tomaszowie Lubelskim..., a nie to nie. Co za niewypał. Zbudujcie sobie tory może pociąg dostaniecie. Parę groszy i do najbliższego miasta 50.000+ do szkoły można jeździć.
Rodzic
Rodzic 24.01.2017, 17:34
Uczniom to po pierwsze trzeba umieć przekazać wiedzę, a nie stawać rządkiem jedynki tak, że się w rubryce nie mieszczą.
mieszkaniec
mieszkaniec 23.01.2017, 19:13
Pozwolę się nie zgodzić z opinią, że tyszowieckie gimnazjum ma niski poziom- jest dokładnie odwrotnie. Jego uczniowie- jeśli tylko chcą się uczyć nie mają problemu w zamojskich liceach. Nawet na słynnym juz spotkaniu w SCK część rodziców proponowała aby ich dzieci z SP Tyszowce uczyły się w 7 i 8 klasie właśnie w gimnazjum.
Rodzic
Rodzic 24.01.2017, 10:16
chodziło o budynek a nie nauczycieli
rodzic
rodzic 24.01.2017, 13:25
Moim zdaniem budunek po bylym gimnazjum powinien byc wykorzystany w zupelnie odmienny sposób. Cała podstawowka powinna znależć się w budynku starej SP tak jak bylo dawniwej. Kiedyś miescily sie tak kasy 1-8 więc tym bardziej teraz kiedy jest niż demograficzny spokojnie będzie miejsce dla całej podstawówki.
RodziC
RodziC 24.01.2017, 13:35
masz rację a do tego były to klasy A,B,C i to po ponad 30 osób. A Gimnazjum stało by się tym do czegozostało zaprojektowane, czyli obiektem sportowym.
Rodzicc
Rodzicc 24.01.2017, 14:37
Zwrócił bym też szczególną uwagę na niepotrzebne i sztuczne pomniejszanie liczby uczniów w klasach. Przeciez są to szkoły publiczne a nie prywatne z małymi kilkunastoosobowymi klasami. Moim zdanie ma to służyć tylko i wyłącznie utrzymywaniu na siłę etatów.
RodziC
RodziC 24.01.2017, 15:53
porównaj sobie dwie rzeczy : w małych szkołach na lekcjach wf połaczone sąze sobą klasy np 4,5,6 i ta lekcja nie służy raczej pomnażaniu etatu nauczyciela na innych przedmiotach są podwójne łączenia a np w tyszowieckiej podstawówce pojedyńczą klasę dzieli sięna2 grupy- jeśli to nie jest jak napisałeś utrzymywanie nasiłę etatów no to co to jest???
Mnich Kleofas
Mnich Kleofas 20.01.2017, 21:02
Ok. Ja bym to uporządkował. Step by step. Historię upadku liceum i "afery" ze szkołami podstawowymi w gm. TYSZOWCE. Zaczęło sie od niżu. Demograficznego. W szkołach. Średniej i podstawowych. Ok. 2 lat temu zapadła decyzja o zamknięciu liceum. Niż. Przyjmowanie z łapanki nie pomagało. Nadal niż. Poziom matur - byle jaki. Tyszowiacy się nie garneli do miejscowej szkoły. Bo dookoła inne: TL, Zamość i Łaszczów. Poziomu nie można było podnieść po subwencja szła za nim, a on np. hyc do Łaszczowa gdy zaczęto wymagać. OK. Próby zwiększenia liczby uczniów (wizyty u absolwentów gimnazjum w domach) niewiele pomogły. Rok temu szum że likwidacja (a zamknięto w tym czasie rolniczaka w Lubyczy-wiadomo niż). Więc się działo. Pojechała delegacja do powiatu. Burmistrz, przewodniczący rady w Tyszowcach itp. Padła deklaracja że gmina przejmie liceum wraz z budynkiem. Deklaracja była poważna bo w lutym 2016 r. Rada Powiatu podjęła uchwałę o przekazaniu szkoły gminie. Ale coś sie stało. Nagle w gminie cisza. Brak inicjatywy burmistrza do swojej rady by szkołę przejąć. Mimo że padły poważne - by się zdawało - słowa. (Wcześniej gmina kupiła za ułamek ceny na raty od powiatu budynek internatu szkoły średniej. Dobra współpraca. Mimo ze był poważny kupiec na budynek).
Nagle akcja rządowa -likwidacja gimnazjów i przywrócenie starych podstawówek. I zonk. "Reforma" dobije finansowo gminę (mimo że wiatrakami stoi). Trzeba albo zamknąć małe szkoły (do 20 uczniów), albo zatrudnić nauczycieli przedmiotów (chemia, fizyka itp), przekształcić w szkół klas 1-3 albo... wybrać najgorszy wariant. Puścić szept, plotkę. Skłócić Tyszowce z wioskami (kiedyś tak było) i stanąć z boku. A urodzajna ziemia była. Tyszowieccy radni przesunęli inwestycje do miasteczka (np. sławne progi zwalniające) kosztem np. remontów świetlic. Plotka spaceruje... mówi ploteczka "powiat każe przejąć liceum, nas nie stać na tyle szkół więc zamykamy Przewale, Perespę, Kazimierówkę-Czartowczyk na razie nie". BUNT! Liceum to nie sprawa gminy! Niech powiat utrzymuje!
Tak zadziałała plotka. Radni - 2 obozy: za liceum (z grubsza z Tyszowiec) i przeciw. Bo liceum to prestiż, kultura wychowania, tradycja itp. Bo liceum to wydatki, likwidacja szkół na wsiach, klika nauczycieli itp. Takie argumenty-z grubsza. A świstak stoi z boku i zawija sreberka.
Jak się przepychanki skończyły widać.
Został niesmak i wstyd. Bo słowo decydentów z Tyszowiec (niby poważnych ludzi) okazało się wiatrem, ba! narodziny plotki że ten zły i niedobry to powiat bo żąda przejęcia ogólniaka to żenada.
Po co to było? Można było od razu rzec-likwidujcie szkołę. Trudno. A nie udawać że jestem dobry dla wszystkich. Dla wszystkich to dla nikogo.
Już kiedyś tak budowano cukrownię, zalew i kino w Tyszowcach.

A najlepsze jest to że nadal jest niż... szkoły pustoszeją. Tik-tak, tik-tak...
Ewa Dysznik
Ewa Dysznik 30.01.2017, 18:12
łatwiej rządzić skóconym narodem bo w jedności siła. uważam że każda wioska powinna dostać tzw wioskowe i w ramach tego prowadzić swoje inwestycje to byłoby najsprawiedliwsze. do tych inicjatyw dorzucę jeszcze że w Tyszowcach powstał " Klub Seniora" niestety ..........................
Rodzic
Rodzic 6.02.2017, 22:06
Skoro jest forsowane Liceum którego mieszkańcy niechcą i ma być obciążeniem dla budżety Gminy.
Najlepszym rozwiązaniem dla garstki osób było by otworzenie Liceum Prywatnego które te osoby sfinansują z własnych środków gdyż nie ma sensu odrazu całą biedną Gminę obciążać.
odpowiedz
odpowiedz 21.01.2017, 09:49
Niżem demograficznym mozemy obwiniać malą liczbe uczniow w szkole podstawowej i gimnazjum ale nie w szkole sredniej typu liceum ogolnoksztalcace. Gdyby ta szkola utrzymywala jakikolwiek poziom garnela by sie do niej mlodziez z okolicznych miejscowości.
Ale najlepiej i najwygodniej tlumaczyc wszystko nizem demograficznym.
HANYS
HANYS 22.01.2017, 09:01
Popieram. Wszystkiemu jest winny niski poziom w liceum. Czyja to wina nie bede ocenial... czy nauczycieli, czy dyrekcji...
xyz
xyz 22.01.2017, 22:09
Nauczyciel nie włoży łopatą wiedzy do głowy to uczeń musi chcieć się uczyć. Poziomu nauki nie tworzą nauczyciele ani nie dyrekcja!!!!!!!!!!!!!!
ON
ON 23.01.2017, 04:35
Tylko czy łopata jest niezbędny atrybutem etycznego pedagoga....... Brawo, pogratulować metod nauczania
xyz
xyz 23.01.2017, 18:54
Głównym motywem mojej wypowiedzi jest " to uczeń musi chcieć się uczyć." a nie łopata jako atrybut pedagoga. Odsyłam do przejrzenia strony Liceum i sprawdzić ile nauczyciele wkładają pracy i metod w proces edukacji swoich uczniów.
odpowiedz do hanysa
odpowiedz do hanysa 22.01.2017, 10:54
ble,ble,ble...., sukcesów samych życzę wszystkim w innych szkołach, mam nadzieję że tobie też się powiedzie
odpowiedz do odpowiedzi
odpowiedz do odpowiedzi 21.01.2017, 10:24
ble,ble,ble, w kółko to samo, a jakie sukcesy osiągnęli uczniowie z naszej gminy którzy poszli do innych wspaniałych szkół ponadgimnazjalnych np. w Zamościu? i czy wszyscy byli dopuszczeni do matury?
odp
odp 21.01.2017, 10:41
Zdali mature w pierwszym terminie czego nastepstwem byla kontynuacja nauki na dobrych uczelniach panstwowych i ukonczenie tych uczelni.
odpowiedz do odpowiedzi
odpowiedz do odpowiedzi 21.01.2017, 11:28
a ilu zostało nie dopuszczonych? a na jakich uczelniach i kierunkach?
Ja
Ja 21.01.2017, 11:14
Ja skończyłam szkołę w Tyszowcach na każdym poziomie, świetnie zdałam maturę jestem na jednej z najlepszych uczelni więc jak ktoś chce się uczyć to się uczy jak nie to nawet Warszawa nie pomoże, więc nie pi... glupot.
Ja
Ja 4.03.2017, 09:43
Od szatni, az po strych...dalam...
Zamłynianin
Zamłynianin 22.01.2017, 20:51
Ciekawy jestem ile wytrzymasz w tej jednej z najlepszych uczelni przy twoim niskim poziomie wiedzy z Tyszowiec.
Ewa Dysznik
Ewa Dysznik 30.01.2017, 18:16
mów za siebie i nie mierz innych swoją miarą . wielu mamy znamienitych absolwentów naszego liceum, a każdy sam wybiera swoją drogę i obrażanie innych nie jest tu stosowne
RodziCC
RodziCC 6.02.2017, 22:15
Na ten moment to Liceum nie ma nic do zaoferowania. Zdawalność matury jest słaba. Poziom w Liceum również nie zadowala.
on
on 23.01.2017, 04:31
Do pierwszej sesji egzaminacyjnej Kiedy to "....szczęśliwie na wieś powróci..."
do on
do on 23.01.2017, 09:46
Mam nadzieję, że zniesławianie i obrażanie ludzi przynosi ci przyjemność, bo ja zapewne wiesz jest to karalne.
A swoją drogą o 4. 31 to zazwyczaj się śpi, a ty................?
Zamłynianin
Zamłynianin 23.01.2017, 13:03
Stwierdzenie faktów nie jest obrazą
,a przecież wszyscy dobrze wiemy jaki niski poziom nauczania jest w gimnazjum jak i liceum w Tyszowcach.
Ewa Dysznik
Ewa Dysznik 30.01.2017, 18:20
a może test i wtedy stwierdzimy, uczniowie liceum to zdolna i inteligentna młodzież. nie obrażajcie ich to lokalni patrioci
mieszkanieCC
mieszkanieCC 6.02.2017, 22:21
W Liceum słabo wypada matura, poziom jest niski więc nie ma sensu utrzymywać tej szkoły z budżetu Gminy.
mieszkaniec
mieszkaniec 30.01.2017, 19:26
Jedynym obiektywnym testem jest matura
odp do Zamłynianina i on
odp do Zamłynianina i on 23.01.2017, 13:28
Ale czy ktoś ci każe lub kazał chodzić do tych szkół, nikt cię nie zmusza/ł, więc co cię to obchodzi - po co obrażasz ludzi tych co chcieli do nich chodzić i zniesławiasz instytucje? jaki masz cel? nie masz co robić?
ten
ten 22.01.2017, 21:20
A czy komentarze "Ja" obrażają Cię? Czy Ty chcesz właśnie obrazić?
odp
odp 21.01.2017, 11:20
Wiec ciekawe ilu z obecnych i przyszłorocznych absolwentów tyszowieckiego LO powtórzy twój wyczyn
Ja
Ja 21.01.2017, 13:22
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? To od ucznia i dziecka zależy czy chce się uczyć czy nie a nie o całe zło obwiniać wszystkie szkoły.Trzeba pracować na swój sukces:)
yyy
yyy 20.01.2017, 22:11
Człowieku trafiłeś w sedno sprawy, mam nadzieję że ten komentarz otworzy ludziom oczy.
Absolwentka 2007
Absolwentka 2007 19.01.2017, 14:28
Jaki jest sens trzymania liceum przy kilkunastu uczniach? Dla samych nauczycieli, by nie potracili etatów? Dlaczego Tyszowiacy wysyłają swoje dzieci do Zamościa Tomaszowa czy innych miast? Płaczecie ze liceum z tradycjami... to prawda. Tez sie tam uczyłam, ale kadra jaka przygotowywała mnie do matury 2007 była odstraszająca. Sami sobie winni. Przyjmowali każdego, dosłownie każdego, a pozniej pani wychowawczyni potrafiła 5 osobom nie dać promocji na kolejny rok... takie osoby rzecz jasna wybierały inne szkoły by nie użerać sie z tymi samymi "pedagogami" kolejny rok. Dlaczego pani sekretarz oddała swój bardzo istotny wówczas głos by zawodówkę utworzyć w liceum w Łaszczowie? Czy nie mozna było zrobic dobrego kierunku w Tyszowcach? Trzeba było myśleć kilka lat temu a nie teraz płakać...
rodzic
rodzic 19.01.2017, 11:55
Własnie dlatego przeciwko reformie edukacji sa przede wszystkim nauczyciele gimnazjum.
Boją się ze konczy im sie "gimnazjalne eldorado".
obserwator
obserwator 19.01.2017, 12:01
Dla niektórych osob znajdzie sie cały etat, dla niektórych pół a jedna z osób poszuka sobie etatu w "Polskich nagraniach":-)
Rodzic
Rodzic 19.01.2017, 12:50
niech ktoś w końcu napisze co to za pani od nagrywania !!!!
Tysz
Tysz 19.01.2017, 12:46
Lub w jednej ze szkół językowych.
Na szczęście w naszym regionie ich nie brakuje....
Zsn
Zsn 19.01.2017, 11:32
Dwa etaty dyrektorów mniej w Szwecji. Coś czuję że nastąpi walka o stołki i etaty. Czas pokaże. Jedno mnie zastanawia 8 (ośmiu) wf-istow w gimnazjum??? Za moich czasów w szkole trzy razy większej pod względem uczniów było 5.
ktosik
ktosik 19.01.2017, 20:02
Za zatrudnienie nauczycieli w podstawówce i gimnazjum odpowiada Burmistrz :) nie można winić nauczycieli za to ilu ich jest jakby burmistrz myślał normalnie to by nie przyjmował tylu osób
horba
horba 19.01.2017, 09:14
Brakiem rozsądku jest utrzymywać placówki dla kilku czy kilkunastu uczniów. Dotyczy to zarówno szkół podstawowych jak i średnich.
Rodzic
Rodzic 19.01.2017, 09:21
Chodzi po prostu o wygenerowanie godzin lekcyjnych a co za tym idzie utrzymanie lub "sztuczne" utworzenie "profesorskich" etatów. Bo przecież tutaj są święte.
roh
roh 18.01.2017, 22:23
Jedna wielka banda rządzi w tej szwecji, same przy***sy burmistrza i ich rodziny usytuowane na większości stanowisk miejskich
Sory
Sory 18.01.2017, 22:46
To czemu uciekłeś redaktorui i tak to opisujesz też psly
Rodzic
Rodzic 18.01.2017, 22:16
Czyli w Tyszowcach za dwa lata tylko podstawówka tak jak w Perechulczykach nawet nie wiem czy coś takiego jest:)
rozbawiona
rozbawiona 18.01.2017, 22:01
No przecież nauczyciele są tacy mądrzy na wsiach jak i w Tyszowcach wszędzie to samo wszędzie rządzi klika i tylko swoich dobrze traktują to idzie z pokolenia na pokolenie może być tołman a i tak jest geniusz bo tak ma być bo mamusia czy tatuś jest kimś w tym waszym chorym światku i teraz robicie wielki szum w tych waszych Tyszowcach to już nic nie ma sami się zjadacie wzajemnie jesteście chorzy z nienawiści jeden drugiego utopił by w łyżce wody
Obserwator
Obserwator 18.01.2017, 21:55
Brawo radni !!! Gmina może reaktwować liceum ale na swoich zasadach, z nowym dyrektorem, z nauczycielami ze swojej gminy, a nie obecna pani dyrektor P. pozatrudniała nawet nie z naszego powiatu! !!!!
Sory
Sory 18.01.2017, 21:44
A moim zdaniem to reforma ludowców pisowców doprowadzi do wygaszenia wszystkich małych szkół a wy się prawdacie i co się kłócicicie realia brak dzieci a ten co pobudza to członkowie PSL czytaj starosta i spółka
Sory
Sory 18.01.2017, 21:52
Pewnie ktoś z Tyszowiec pysylu dał nie żenada a może dyrektor dróg? BRAWO
Blondyn
Blondyn 18.01.2017, 21:49
I masz rację PSL broni tyłka bo chce minę na gminę wepchnąć ciekawe kiedy westyn piselowcców i pisowców bo oni umieją wszędzie się pierniczyć nie ważne kto rządzi
obserwator
obserwator 18.01.2017, 21:53
miną miało być właśnie przejęcie LO na szczęście Rada Gminy w ostatniej chwili "rozbroiła zapalnik"
Sory
Sory 18.01.2017, 22:54
I jest łokij brawo to powinno powstać już kilka lat temu zespół szkół sp i gim i lo i takie relacje zachowały by instytucje szkoły a teraz smacznie sobie do gardeł skaczcie a w tysz PSL i hrabina rządzi
podpis
podpis 19.01.2017, 11:21
Hrabina hahaha.... :)
 Obserwator
Obserwator 18.01.2017, 21:08
Czytam te komentarze i nie mogę zrozumieć czemu z taka niechęcią odnosicie się do wiejskich szkół? Poziom nauczania jest w nich wyższy niż w Tyszowcach, Kuratorium nie ma do nich zastrzeżeń, nikt nikogo nie nagrywa i z nikim się nie sadzi. Nauczyciele pracują w klasach łączonych i mając 2 a nawet 3 roczniki na jednej lekcji nie dostają wcale większej pensji. Pracują w kilku szkołach, muszą dojechać z jednej do drugiej i często nawet to nie gwarantuje im etatu. Jeśli im tak zazdrościcie to kto wam bronił wykonywać ten zawód??? ktoś napisał, że będą klasy widma- krótka piłka: nie ma klasy, nie ma godzin, nie ma pieniędzy dla nauczycieli.
obserwator
obserwator 19.01.2017, 05:24
2, 3 roczniki na jednej lekcji.... To mówi samo za siebie o poziomie nauczania w tych szkołach.
Obserwator
Obserwator 19.01.2017, 06:38
poziom jest wyższy niż w Tyszowcach odpowiedz sobie co to mówi o poziomie w tej szkoły?
Rodzic
Rodzic 18.01.2017, 15:53
Temu liceum to nawet ponowe zgloszenie na sesji nie pomoze. Teraz czas na likwidacje wiejskich szkol podstawowych obciązających budzet gminy.
Wojciech
Wojciech 18.01.2017, 15:01
Posiadam informacje z drugiej reki, ze na Radzie uchwala zapadla w obecnosci 14 radnych - 7 za i 7 przeciw. Jesli w takiej sytuacji uchwala zostala uznana za odrzucona (czyli uchwalona) to jest ona nielegalna, sprzeczna ze statutem gminy oraz art. 14 u.s.g co zauwazyla osoba ponizej. Mogla ona zostac uznana za nie podjeta i slusznie, w takiej sytuacji mozna ja nawet ponownie zglosic na nastepnej sesji.
My
My 18.01.2017, 14:41
A jak to ma się do Art.14 ustawa o samorządzie gminnym?
szwed
szwed 18.01.2017, 14:01
Ja wiem że to zabawne, ale może jednak nie za bardzo. Proszę zmień sobie nick - szczególnie kogoś obrażając.
rodzic 3
rodzic 3 18.01.2017, 13:48
Najśmieszniejsze jest to, że nie przejmując LO Gmina zrezygnowała z przejęcia ponad milionowego majątku szkoły. Nie wierzę żeby ewentualne odprawy nauczycieli były aż tak wysokie i przekraczające tę kwotę i że wypłacenie ich złamałoby budżet Gminy. Bardzo duży majątek by pozostał, gdyby decyzja została dobrze przemyślana. A tak śmiech na sali.
szwed
szwed 18.01.2017, 13:54
Ale ty gupi, jaki to majątek...
rodzic 2
rodzic 2 18.01.2017, 12:35
Farsa, na dzisiejszej sesji nie było nawet pana burmistrza, ze dwie osoby postronne z Tyszowiec, reszta to rozemocjonowane i podjudzone panie ze wsi myślące , że jak liceum zostanie zlikwidowane, to ich szkoły nie zostaną zamknięte, bo tak miały obiecane. Jeszcze się zaskoczą. Pewnie wiele i wielu miało coś obiecane. Przez te lata zostaliśmy do tego przyzwyczajeni.Wszyscy wiedzą,kto nie chciał przejęcia liceum. Internatu też nie chciał, ale pochwały od rodziców..... Poczekamy- zobaczymy, złote czasy dla niektórych osób na pewno się skończą.Podziękowania za mądre słowa radnych, którzy jasno określili sytuację, dlaczego byli za przejęciem LO.
P.S Moje dziecko chciało właśnie pójść to LO w Tyszowcach!
szwed
szwed 18.01.2017, 13:03
https://umtyszowce.b…
szwed
szwed 18.01.2017, 13:12
W/w link. Ciekawa dyskusja na sesji w dniu 29 grudnia 2016 roku. Wyszło szydło z worka.
Rodzic
Rodzic 18.01.2017, 13:21
jakie szydło ?
Przeciwnik
Przeciwnik 18.01.2017, 12:31
BRAWOOOO!!! Podjęli słuszną decyzje o nie przejęciu LO.
Jestem ciekawy jak bardzo źli są radni, którzy byli za przejęciem i oczywiście p. przewodnicząca Rady Powiatu :)
Rodzic
Rodzic 18.01.2017, 13:22
ilu radnych było za przejęciem ?
Rodzic
Rodzic 18.01.2017, 12:11
jak po dzisiejszym głosowaniu? liceum nie ma , a jak podstawówki ?
Rodzic
Rodzic 18.01.2017, 16:24
Podstawówki będą 8-klasowe przy 16 uczniach w szkole;)
podpisss
podpisss 2.02.2017, 19:43
Jeśli to prawda to jest to żenujące
rodzic
rodzic 18.01.2017, 16:42
Z tym że niektórych roczników wogole nie będzie. Będą uczyć "klasy widmo";-)
szwedka
szwedka 18.01.2017, 16:52
klasy widmo - uczniowie widmo - godziny widmo ale pieniadze na wyplaty realne
Rodzic
Rodzic 16.01.2017, 16:32
Głownie pani od dyktafonów bo niedługo skończy jej się gimnazjalne koryto,,,,,
ona
ona 16.01.2017, 19:28
Hahaha, kto wkońcu napisze o kogo chodziło ?
ojojoj
ojojoj 16.01.2017, 15:20
A czy szkoła srednia typu tyszowieckie liceum może być placówką stowarzyszeniową? Jesli tak to w czym problem..... Podobnie szkoly podstawowe typu Perespa, Kazimierówka, Przewale czy Czartowczyk..... Niech sobie państwo "profesorowie" założą stowarzyszenia.
ktoś
ktoś 16.01.2017, 19:22
to fakt, troszkę za dobrze zarabiają
Albina
Albina 15.01.2017, 20:46
Zgadzam się. Małe szkoły podstawowe powinny zostać przeksztalcone w stowarzyszenia. Wtedy czas sam zweryfikuje czy mają sens funkcjonować.
o
o 16.01.2017, 19:21
to Ty Tereska ?
rodzic
rodzic 15.01.2017, 12:28
Przecież to jasne że najgłośniej krzyczą nauczyciele z tych właśnie szkół..... Zależy im głównie na utrzymaniu swoich ciepłych posadek.
ON
ON 15.01.2017, 12:24
Przejęcie liceum przez gminę wraz z utrzymywaniem wiejskich szkółek w których są po 2 lub 3 dzieci w klasie doprowadzi budżet gminny do ruiny..... Chcą mieć szkoły po wioskach niech założą stowarzyszenia wtedy dowiedzą się ile to kosztuje.
on
on 15.01.2017, 19:55
baran jestes
obserwator
obserwator 11.01.2017, 12:35
Mam pytanie do radnych popierających przejęcie n-li z LO. Czy wiecie państwo jakie oni mają umowy (umowy na stałe)? Czy później wypłacicie im odprawy jak się nagle okaże że LO z tradycjami upadnie bo starosta i przewodnicząca powiatu umyją rączki)? Ludzie gdzie wasze rozumy? Przecież ktoś na was głosował a wy robicie sobie folwark w wykonaniu gminnym. Owszem popieram przejęcie LO ale niech "pan i pani" zostawią sobie n-li w tomaszowie my mamy swoich i to dobrze kształconych. A swoja droga ciekawe kto to namącił z tym LO pan Zając, pan Kowalczyk a może pani Chrastina tak ma mówione jak w pisie? ciekawe
rodzic
rodzic 11.01.2017, 15:04
Powiat chce, aby to gmina zamknęła liceum i musiała wypłacać odprawy zwalnianym nauczycielom. To gmina będzie miała problem z uczniami, którzy jeszcze w tym liceum pozostali. A to zgodnie z prawem powiat właśnie odpowiada za prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych. Pytanie do radnych z Tyszowiec- dlaczego chcecie przejęcia liceum, do którego nie chcą chodzić Wasze dzieci?
Rodzic
Rodzic 11.01.2017, 15:50
Liceum chce raptem garstka osób która była w sck. Reszta tyszowiaków wie że to tylko zbędne obciążenie dla budżetu.
Tyszowiak
Tyszowiak 18.01.2017, 09:19
Reszta tyszowiaków ma do w ***
Wszystko źle...
Wszystko źle... 10.01.2017, 14:03
Wszystko źle...szkoły źle..., dyrektorzy źle..., nauczyciele źle... gmina źle..., ośrodek zdrowia źle..., sklepy źle..., czy jest coś, co jest dobrze, aż mnie trafia jak to czytam i słucham, każdy ma dużo do powiedzenia na temat, który tak naprawdę jego nie dotyczy, smutno patrzeć, że środowisko w którym jest nas tak mało najchętniej każdy każdemu nóż w plecy by wsadził. Wiem( domyślam się), że większość tych wpisów jest od naszych uczniów, którzy tak bardzo potrzebują miasta i dobrze niech każdy się rozwija, jestem za... ale przestańcie wypisywać, takie głupoty bo szkoda czasu. My tu wszyscy razem mieszkamy, każdy z nas choć na chwilę lubi do Tyszowiec przyjechać(jeżeli tu nie mieszka). Każdy chce pracować i robi to najlepiej jak potrafi. W każdej instytucji znajdzie się jakiś baran (i klasie tak samo)ale czy przez tego jednego barana wszyscy jesteśmy źli? Myślę, że NIE..............................
szwed
szwed 10.01.2017, 21:46
Qrcze. Popieram. Bo zaczyna się robić powtórka z rozrywki jaka była naście lat temu. Już cukrownię, kino itp zbudowaliśmy. O dziwo powstały wiatraki (abstra***ąc czy to dobrze czy źle). Ktoś nas napuszcza na siebie i z boku zaciera rączki.
Pa.
szwed
szwed 10.01.2017, 21:48
PS. O dziwo zakropkował program słowo zbyt mądre by zrozumieć ze to nie przekleństwo.
Jsjsjejejejejejbidndjidnd
Jsjsjejejejejejbidndjidnd 10.01.2017, 12:22
Liceum Tyszowieckie kiedyś było dobrze więc może Absolwent zdałem dobrze, bo się uczyłes. Niestety samo to LO nie mobilizuje poziomem do nauki i dlatego mało kto tam maturę zdaje.
Absolwent
Absolwent 10.01.2017, 00:02
Nie musiałem uczęszczać ani do zamojskiej.. ani do tomaszowskiej szkoły średniej żeby zdać dobrze maturę, ukończyć renomowaną wyższą uczelnie i znaleźć dobrą pracę. Bzdury na temat niskiego poziomu nauczania w Tyszowieckim Liceum są żałosne.. Moi Drodzy nie o poziom tutaj chodzi ;) ponieważ do dzisiaj jestem wdzięczny nauczycielom z tej szkoły. Może lepiej zastanowić się skąd wynika ta niechęć do Tyszowieckiego LO i negatywne nastawianie młodzieży... Dlaczego "dzieci nauczycieli", które ukończyły LO w Zamościu nie potrafią ukończyć nawet pierwszego akademickiego roku...
Bj-33
Bj-33 15.01.2017, 13:18
Tak się składa, że ja też uczęszczałam do tyszowieckiego liceum 15 lat temu. Doskonale pamiętam, jak pani S. mieszkająca w internacie udzielała korepetycji swoim uczniom i podawała pytania na maturę ustną... To samo robiła fizyczka, nie wspominając już o pani D., która wprowadzała innowacyjne metody nauczania j. polskiego - grzebała w biurku przez pół godziny, a my w tym czasie czytaliśmy tekst z podręcznika. I tak przez cztery lata. :D
Nie żal mi tej szkoły. Naprawdę.
ona
ona 16.01.2017, 19:26
Ja też wtedy chodziłam!!! Pamiętam jak poszłam do S to powiedziała że już miejsc nie ma na korki :) To był taki system, nastawiać pał a potem kaske liczyć.
Bj-33
Bj-33 18.01.2017, 21:15
Ja ukończyłam liceum w 2003 roku :)
ktoś
ktoś 15.01.2017, 19:58
oni się wtedy dorabiali tymi korkami
pidpisik
pidpisik 15.01.2017, 14:23
A ma ktoś informacje ile obecnie uczęszcza uczniów do poszczególnych klas tego "wspanialego" liceum?
nick
nick 19.01.2017, 20:23
21 klasa 3
11 klasa 2
8 klasa 1
xxx
xxx 19.01.2017, 23:55
13 klasa 2
10 klasa 1
masz niesprawdzone informacje
Świt
Świt 9.01.2017, 22:15
Szczególnie pani której "weszło już w krew" instalowanie dyktafonow....
Rodzic
Rodzic 10.01.2017, 07:44
kto to był? w jakiej szkole ?
Tyszowianin 44
Tyszowianin 44 9.01.2017, 19:11
Nie widzę sensu zatrudniania nauczycieli z gimnazjum w podstawówce skoro nie wypełnili dobrze swojej misji w nauczaniu młodzieży i nie są nauczycielami z powołania.
rodzic
rodzic 10.01.2017, 09:28
dodanie 2 klas będzie praktycznie bezkosztowe- i tak będą to klasy łączone, więc nauczyciele więcej nie zarobią - koszty nie wzrosną a spadna bo subwencja zostanie w tych szkołach.
obserwator
obserwator 9.01.2017, 20:29
Tak? Poczekajmy za rok,dwa kiedy uczniowie w trudnym wieku mając lat 14 -15 staną się uczniami szkoły podstawowej. Zobaczymy jak wspaniale i z jakim powołaniem będą sobie radzić z problemami wychowawczymi n-le podstawówki. Tylko nie zapominajmy ,że dzisiejsi 14-15 latkowie to już niestety nie ci sami sprzed 15 -20 lat. POWODZENIA i DUUUUŻO cierpliwości życzę w wypełnianiu nowej- LEPSZEJ misji.
iksinski
iksinski 9.01.2017, 22:08
Będzie tak samo jak kiedyś, młodzież była taka sama, dobra i z problemami wychowawczymi. Teraz w nowym systemie ostatni rocznik gimnazjum zostanie wypchnięty do innych szkół (liceum, szkoła zawodowa), tak więc emocje się rozłożą. A tak w praktyce nic się nie zmieni, poza trudnościami w nałapaniu godzin w małych szkołach, na wsiach. Miasto Zamość nie zdoła wszystkich nauczycieli, którzy potracą godziny, przyjąć z otwartymi rekami.
Rodzic
Rodzic 10.01.2017, 07:44
małe szkoły poprzez dodanie dwóch klas będą miały lżej
Xawery
Xawery 9.01.2017, 19:05


Dziś Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o reformie edukacji. Od przyszłego roku zacznie się wygaszanie gimnazjów.
Brawo Panie Prezydencie !
taki
taki 11.01.2017, 12:37
BURAK
Mieszkaniec Tyszowiec 56
Mieszkaniec Tyszowiec 56 9.01.2017, 15:47
Warto również zaznaczyć, że nie każdy mieszkaniec samych Tyszowiec jest za utrzymywaniem liceum z budżetu gminy.
styczen
styczen 9.01.2017, 11:22
Kiedy ukaże się kronika z tym artykułem ? Z samych komentarzy można artykuł na dwie strony nasmarować... dobrze, niech się przyjrzą też gimnazjum
Dyra z Gimby w Tyszowcach
Dyra z Gimby w Tyszowcach 9.01.2017, 11:57
Nie u nas jest wszystko git. Uczymy młodzież jak skutecznie kraść i inne potrzebne rzeczy potrzebne do przetrwania w tak trudnym środowisku jakim jest tzw."Polska"
vrjvgnvhhvgh
vrjvgnvhhvgh 9.01.2017, 10:56
Jednak trzeba porowzywać z zamojskimi szkołami. Poziom musi być równy, matura znana. Na studiach nikt nie pyta kto z jakiej jest szkoły i uczniowie Tyszowieckiego LO nie będą traktowani ulgowo. :)
Uczennica 1234
Uczennica 1234 9.01.2017, 10:30
Wypowiadacie się na temat LO w Tyszowach chociaż sami do niego nie chodziliście. Brak słow na to co piszecie bo się nie znacie. Ucze się w tej szkole i tutaj trzeba pracować, nic się za darmo nie dostaje. Jeżeli tak myślicie jesteście w błędzie ;) . Dzieci z gimnazjum nie chcą iść tutaj do LO z tego powodu że nauczyciele z gimnazjum ich namawiają przeciwko tej szkole. Wiem o tym bo koleguje się z tymi uczniami i oni sami mi mówią co nauczyciele mówią na LO w Tyszowach.
nick
nick 19.01.2017, 20:24
To już nie ta szkoła i nie te czasy smutek i cisza tyle
weew
weew 9.01.2017, 11:20
o widzicie, to dobrze że gimnazjum już nie będzie !
Dyrektor Gimnazjum w Tyszowcach
Dyrektor Gimnazjum w Tyszowcach 9.01.2017, 10:52
Od dziecka marzyłam o tym by zniszczyć LO w Tyszowcach, ponieważ nie dano mi tam landrynka o smaku wiśni, przez was wpadłam w depresję, pojawiła się nadwaga, do tej pory nałogowo spożywam kiełbasę tonami. A teraz wreszcie się zemszczę bu ha ha ha aaa ha ha, moje grono pedagogiczne wykona każdy mój rozkaz to jest wasz koniec !! bhu ha ha ha
Grono pedagogiczne gimnazjum w tyszowcach
Grono pedagogiczne gimnazjum w tyszowcach 9.01.2017, 11:53
Tak to prawda, na polecenie pani dyrektor demoralizujemy młodzież i nastawiamy ich przeciwko LO w Tyszowcach bu ha ha ah aha !!!
Ziobro Ziobro 7
Ziobro Ziobro 7 9.01.2017, 09:53
Powiedzmy sobie szczerze, wszystkiemu jest winna Krystyna z Gazowni i Nelly Rokita.
MATKA
MATKA 8.01.2017, 22:36
Po co te kłótnie i szykanowania życie jest za krótkie żeby się obwiniać za nic.Niech każdy się zastanowi nad sobą czy jak kogoś by dana firma zwalniała to czy społeczeństwo byłoby za nim czy przeciw.To rozgrywka o kasę ale dla nauczycieli nikt nie mówi o dobro dla dzieci.Jakoś nie słyszalam o walce o stołówkę,żeby dziecko zjadlo gorący posiłek w szkole,nikt nie mówi o tym,że dzieci za wcześnie przyjeżdżają bo już o 7.15 są pod szkołą,a po co wystarczyłoby o 7.45 to jest pól godziny dla dziecka w domu.A co do wykształcenia to widzę że nie zawsze wyższe wykształcenie idzie w parze z rozumem a tu brak słów na większość wypowiedzi.
śmieszek internetowy
śmieszek internetowy 9.01.2017, 10:05
Co zrobić aby dzieci w Etiopii głodne nie chodziły ? Poobcinać im nogi :)
Ciekawy
Ciekawy 8.01.2017, 21:08
Witajcie. Matematyka sama mówi za siebie: subwencja na jednego ucznia wynosi 5331 zł, drektor(ka) zarabia ok 60000 zł. Pytanie ilu uczniów potrzeba na wynagrodzenie? Podajcie ile jest uczniów w poszczególnych szkołach. Pozdrawiam
My
My 8.01.2017, 21:21
Ciekawe, który dyrektor w szkole zarabia 60000 zł kosmos.
Ciekawy
Ciekawy 8.01.2017, 22:03
60000 roczne średnie zarobki dyrektora w szkołach podstawowych w gminie Tyszowce. Źródło bip
dee
dee 9.01.2017, 09:04
to ładnie zarabiają...uwalić o połowe
Jkl
Jkl 8.01.2017, 20:53
Mnie najbardziej bawią porównania tyszowieckiego liceum do szkół zamojskich. :))))) Szkoda mi tylko p. Podgórskiej, bo to dobry i solidny dyrektor. Szkoda, że musi teraz zbierać żniwo po swoim poprzedniku.
nick
nick 19.01.2017, 20:26
zbiera żniwo swoich zachowań i głupich uporów a nie poprzedników . liceum zabija demografia i fałszywa pani dyrektor
xxx
xxx 19.01.2017, 23:48
Może nicku ty chcesz zostać dyrektorem?
NauczycielLiceum
NauczycielLiceum 9.01.2017, 13:19
Prawdą jest że problem LO zaczął się za czasów jej poprzednika. To on zaczął przepychanie uczniów z klasy do klasy na siłę. Jednak p. Podgórska nie jest dyrektorem od wczoraj. Miała dużo czasu na naprawę błędów poprzednika ale wygodniej jest jej iść tą samą drogą. Czyli przepychać uczniów na siłę z klasy do klasy. Co potem widać przy wynikach matur. Jeśli ktoś się nie nadaje to po co go pchać na siłę i mieć kolejną osobę, która nie zdaje matury? Robi się w ten sposób krzywdę i LO i dziecku. Potem tylko najłatwiej p. P. idzie obrzucanie winą za wszystko gimnazjum.

vrjvgnvhhvgh
vrjvgnvhhvgh 8.01.2017, 18:03
Jestem uczniem zamojskiego liceum. W gimnazjum miałem słabe oceny. W liceum zauważyłem jak wysoki poziom jest w Tyszowieckim gimnazjum..materiał-pomimo słabych ocen -miałem opanowany na tyle dobrze, ze nie musiałem go sobie prrzypominac, w porównaniu do osób nawet z byłych zamojskich gimnazjów. Tyszowieckiego Liceum nie wybrałbym. To nie plotki, że poziom tam jest niski, w co zaprzeczają uczniowie tej szkoły. Nieprawdą jest też ze w Zamościu jest wysoka zdawalność matury, bo mało osób jest tam dopuszczonych do niej. Jeżeli ktoś ma frekwencję poniżej 50%, lub zagrożenie, logiczne jest ze nie może do matury podejść, ale to uczeń sobie sam pracuje na to. Nie jesteśmy też "numerkami w dzienniku", nie jestesmy w jednym worku, nauczyciele wiedza ile od kogo moga wymagac i jak komu przekazac wiedzę. Bo nie chodzi o to by sie z nauczycielem przyjaznic. Jesli to prawda, to dobrze mowia nauczyciele w tyszowieckim gimnazjum by " iść do Zamościa." W moim liceum materiał opanowany na ocenę dostateczną to w Tyszowcach ocena bardzo dobra. Mozna miec w Tysz lepsze oceny, co z tego skoro matura jest ta sama? Jak ktoś ładnie napisał w komentarzu nizej, ale czy poziom również? Statystyki mówią same za siebie. Zamojska zdawalnosc matury w 4 liceach to ponad 90%, a nie tyszowieckie 30%, nie wspominajac juz o liczbie uczniow... Fajnie, że szkoła jest na miejscu, dojazd czy stancja kosztuje, ale wiedza zdobyta w zamojskich szkołach jest bezcenna i myślę że warto w to inwestować.
podpis
podpis 8.01.2017, 14:30
Nie trzeba było brać i odprawy by starostwo płaciło.Nie wiem czemu tak piszecie o tyszowiakach "mieszczanie" jak to też wieś.
Awe
Awe 8.01.2017, 15:29
Jeszcze nikt niczego nie wziol
ja
ja 8.01.2017, 11:55
I tak zamkną, tylko odprawy albo starostwo albo gmina wypłaci. A dlaczego stowarzyszenie organem prowadzącym nie może być? Co, kaska za mała dla darmozjadów.
Wojewoda
Wojewoda 7.01.2017, 16:21
Spotkanie przebiegło w atmosferze szykanowania Tyszowiec przez wsie, które jak zwykle najlepiej wiedziały o wszystkim, nie zwracacajac uwagi na racjonalne propozycje, głównie burmistrza. Zacietrzewienie, ignorancja i brak obycia. Tyle można o tych ludziach powiedzieć. Część Tyszowiakow też nie może pochwalić się umiejętnością dyskusji.
wkurzony!
wkurzony! 7.01.2017, 17:27
Biedne szykanowane miasto przez nieokrzesanych wieśniaków- no jeśli tak stawiacie sprawę drodzy "mieszczanie" to gratuluję Wam samopoczucia. A co do Liceum to w Gimnazjum były ankiety i około 12 uczniów z trzecich klas chce iść do liceum (nie do Tyszowiec, ogólnie do liceum).DZieciaki chcą mieć zawód, więc wybierają technika i szkoły zawodowe. Przejęcie liceum wpakuje gminę w ekonomiczne bagno. No ale prestiż miasta zostanie zachowany. Pytanie do obrońców Liceum- gdzie chodzą wasze dzieci???
Jurek
Jurek 7.01.2017, 17:34
Tomaszów Górka ???? Zamość 2????
odpow
odpow 7.01.2017, 17:03
Odezawał się słaby nauczyciel z tyszowiec
ja
ja 7.01.2017, 16:50
Też tam byłem i mam odmienne zdanie co do wielu kwestii. O jakich racjonalnych propozycjach mówicie? Dla kogo one są dobre? Chyba dla Was żeby się tylko kasy jak najwięcej nabrać za nic nie robienie.
I nie jest to szykanowanie. Byli tam też mieszkańcy Tyszowiec a nie tylko wsi należących do gminy. Proszę w takim razie powiedzieć co to za władza, która nie słucha ludzi? Mało osób jest przeciwnych? To po co chcecie przejmować liceum? Chcecie wywołać bunt i protesty?
Wojewoda
Wojewoda 7.01.2017, 17:13
Jeżeli racjonalnym dla wiosek jest utworzenie zarówno w Kazimierowce, Perespie i Przewalu 8-klasowej szkoły podstawowej, przy jednoczesnym niedoborze uczniów, to jest absurd. I masz racje - branie kasy za nic nierobienie. Jeśli słuchanie obywateli przez władzę ma polegać jedynie na beznamietnym akceptowaniu w żaden sposób nieuzasadnionych ekonomicznie argumentów, to sama się zastanów nad tym, co twierdzisz. Przejęcie liceum jest uzasadnione z kilku powodów. M.in. funkcjonalna integracja budynku, którego lokale są w części zarządzane przez starostwo i w czesci przez gminę (m.in. sprawa ogrzewania). Po drugie rewitalizacja przedszkola (w budynku przy Kościelnej będzie przedszkole na czas gruntownego remontu). Po trzecie kadra dzisiejszrgo gimnazjum znajdzie zatrudnienie na miejscu. Wszyscy zgodzimy się, co do tego, ze nie należy zwalniać ludzi. Na wioskach podobnie. Redukcja klas na wsiach jest spowodowana nizem demograficznym, a nie zawiscia Tyszowiakow. "Chcecie buntu?". Gadał dzziad do obrazu, a obraz do niego ani razu.
podpisik
podpisik 7.01.2017, 17:41
Przejęcie liceum nie jest uzasadnione, teraz to by starostwo wypłaciło wyprawki dla nauczycieli, zrobi to więc burmistrz za rok czy dwa.
A nauczycieli z gimnazjum powinni wywalić na zieloną trawkę, nie podołali zadaniom....
absolwentkaLO
absolwentkaLO 7.01.2017, 17:26
Czyli likwidacja wiejskich szkółek na rzecz liceum? Tak wynika z wypowiedzi tu.
Wojewoda
Wojewoda 7.01.2017, 17:36
Nie likwidacja, a redukcja (zamiast 8-klasowych szkół, szkoła 0-3, czy 1-3, aby zadbać o najmłodszych, a przede wszystkim po to, aby rozmiar szkoły był adekwatny do ilosci przyszych i obecnych uczniow). I redukcja nie po to, aby przejąć liceum, bo jego przejęcie opłaca się z powodów, o których wspomniałem wcześniej (żadnych sentymentów, jak to wynika z opinii wsi i niedouczonych Tyszowiakow), ale by zachować miejsca pracy nauczycieli gimnazjum. Chcecie na wsi klas (6), 7 i 8, a brakuje Wam każdy. Czyli co, niech Tyszowce dojeżdżają? Logiczne.
absolwentkaLO
absolwentkaLO 7.01.2017, 16:11
Na czym sprawa stanęła po dzisiejszym spotkaniu???
duupa
duupa 7.01.2017, 17:05
Tyszowiaki maja liceum, za które trzeba będzie słono płacić, zresztą na darmo
Absolwent
Absolwent 6.01.2017, 19:59
Po pierwsze, problem związany ze szkołami nie dotyczy wyłączenie Tyszowiec, jednak nie mamy co ukrywać ze od ładnych paru lat liceum tyszowieckie przeżywa głęboki kryzys związany z drastycznie malejącą liczbą uczniów w tymże liceum. Dziwi mnie fakt że w momencie kiedy starostwo zdecydowało się o zamknięciu szkoły, nagle wśród mieszkańców Tyszowiec rozgorzała gorąca dyskusja odnośnie przekazania prowadzenia szkoły Gminie. Tylko gdzie Ci wszyscy OBROŃCY liceum byli 2,3,4 lata temu kiedy już sytuacja stawała się nieciekawa, dlaczego osoby które w tym momencie chcą zatrzymania liceum posyłali swoje dzieci do szkół w Zamościu czy Tomaszowie kiedy tyszowiecka młodzież mogłaby uczęszczać do lokalnej placówki. Nagle ni stąd, ni zowąd wszyscy obudzili się z ręką w nocniku bo starosta chce zamknąć bądź przekazać szkołę gminie która NIE MA OBOWIĄZKU UTRZYMYWANIA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH ! Jeżeli Starosta mówi że nie stać starostwa na utrzymanie liceum w obecnym stanie to jak to ma zrobić Gmina która posiada mniejszy budżet. Takie działanie to kompromitacja lokalnej społeczności. Druga sprawa wygląda tak iż samo Liceum jest sobie winne, kto chodził ten wie jak wyglądają niektóre lekcje z nauczycielami ( na całą szkołę znalazło by się może 2,3 z misją przekazania wiedzy czy jakichkolwiek wartości, reszta aby tylko przesiedzieć, poza tym niektórzy mogli by już przejść na emeryturę bo uczyli jeszcze w czasach głębokiego PRL'u) sam to przeszedłem. Niski próg naboru równa się stwierdzeniu : bierzemy wszystkich jak leci, aby się jakoś utrzymać kolejny rok. Niestety takie rozumowanie po części doprowadziło do sytuacji której jesteśmy świadkami. Nie bez winy jest również Gimnazjum którego nauczyciele prawdę powiedziawszy dobrej oceny nie robią, sam byłem tego świadkiem.Co do szkół podstawowych na wsiach nie do pomyślenia jest to żeby w klasie uczyło się z 5 a może nawet mniej uczniów a nauczycieli było 2 razy tyle co ogół wszystkich uczniów w szkole, nie od dziś wiadomo że te szkoły generują ogromne koszty i na dłuższą metę nie będą mieć racji bytu. Ponadto wszyscy rzucają się wściekle na Burmistrza ale dlaczego nie zapytają się o zdanie Pani Sekretarz która jest jednocześnie Przewodniczącą Rady Powiatu i moim zdaniem według piastowanych stanowisk ma jakiś wpływ na politykę lokalną a chowa się za plecami Burmistrza czy Starosty. Jako Absolwent szkół tyszowieckich chciałbym aby liceum czy lokalne szkoły podstawowe funkcjonowały niestety na ten moment tak naprawdę argumenty za ich utrzymaniem są słabe ( w uproszczeniu "są i mają zostać"), i żadne krzyki czy wrzaski tego nie zmienią. Niestety jest to smutne ale prawdziwe.
stefan
stefan 6.01.2017, 19:11
Podstawówki na wsiach do likwiadcji , a jak nie to zabierajcie sobie
Pana burmistrza i całą obsadę gminy do Perespy bo to i tak same darmozjady .Myślę, że nik nie będzie za nimi płakał
podpisik
podpisik 7.01.2017, 08:50
ale ty stefan gupiiii ! jak na wsiach do likwidacji to co z tyszowiecką ? jak tam nawet miedzy nauczycielami nie jest za ciekawie....
obserwator
obserwator 6.01.2017, 20:06
S czym Ci drogi Panie Stefanie Perespa tak zawiniła? Duście się dalej drodzy tyszowianie w swoim nieświeżym co nieco sosiku.
Konfederat
Konfederat 6.01.2017, 17:09
Powiem krótko jeśli chodzi o nauczycieli gimnazjów. Sama znajomość nauczania języków obcych im nie wystarcza. Zwłaszcza gdy wyższość nad tym przejmuje umiejętność instalowania ukrytych dyktadomów. Czy to jest etyka nauczycielska? Raczej nie? Już nie wspomnę o udzielaniu korepetycji. NIBY NIC A JEDNAK COŚ.....Właśnie to jest temat dla Lubelskiego Kuratorium Oświaty.
odp
odp 7.01.2017, 11:30
Chałupy mają powykańczane i dalej udzielają korepetycji ?
Brak mi slow na to wszystko
Brak mi slow na to wszystko 6.01.2017, 17:04
Sitwe i nepotyzm wywalić , szkoly i tak nie maja racji bytu bo jez niz ! Brak dzeci a budzet nie wytrzyma tego i tak placowki pozamykac!
xyz
xyz 6.01.2017, 16:44
Jestem uczniem dobrej szkoły w Zamosciu, mieszkam w Tyszowcach.
Jak to jest ze zawsze bardzo dobrze radziłam sobie w gimnazjum, szło mi idealnie, olimpiady, same 5, a w zamojskim liceum gdy dostane 4 ciesze sie ze łzami w oczach, a uczniowie słabi, ktorzy ledwo zdawali z klasy do klasy w gimnazjum, w tyszowieckim liceum mają 4 i 5? Chwalą się "paskami", a gdy zapytałam o dany temat z podstawy programowej, nie wiedzieli zupełnie o czym mowię.. Ludzie, liceum w Tyszowcach jest smiechu warte!
Matura jest wszędzie taka sama, ale czy poziom rownież?
Zbój
Zbój 6.01.2017, 18:32
Skoro masz 4 ze łzami w oczach, to pochwal się wynikami z tych olimpiad. Sądzę że były mniej niż przeciętne...
Ślązaki byli mieszkańcy tyszowiec
Ślązaki byli mieszkańcy tyszowiec 6.01.2017, 16:43
Zdawalność tutaj matury jest porostu żałosna dlatego uważam, że utrzymywanie liceum w Tyszowcach jest porostu śmieszne biorąc pod uwagę, że jest tylko 8 osób w klasie, a i tak większość do szkoły nie chodzi
Tyszowianka 123
Tyszowianka 123 6.01.2017, 16:01
Dementując wszelkie plotki liceum w Łaszczowie ma się dobrze kadra pedagogiczna jest na najwyższym poziomie w przeciwieństwie do tych pożal się Boże Tyszowiec gdzie gimnazjum to porażka, a liceum jeszcze większa
Łaszczowianka
Łaszczowianka 7.01.2017, 16:19
Jak można pisać i oceniać coś lub kogoś jesli się nie zna TEGO od środka..
Prowokacja równie żałosna ????
Ada
Ada 6.01.2017, 16:09
Lepiej sobie porównaj zdawalnosc matury w Tyszowcach i w renomowanym laszczowie Haha, jeśli nie masz pojęcia na dany temat lepiej się nie wypowiadaj ????
Tyszowianka 123
Tyszowianka 123 7.01.2017, 15:00
Poziom zdawalności matury w tyszowieckim liceum jest poniżej wszelkiej krytyki
Tyszowiak 321
Tyszowiak 321 7.01.2017, 16:10
Dobra, Szalona skończ. Nie masz żadnego wykształcenia, a najwięcej do powiedzenia.
Ślązak
Ślązak 7.01.2017, 20:39
Tyszowiak 321 sądząc po niskim poziomie twojej wypowiedzi jesteś absolwentem tyszowieckich szkół
Tyszowiak 321
Tyszowiak 321 7.01.2017, 21:28
A, czyli teraz Pan radny zabrał głos?
Mieszkanka Tyszowiec
Mieszkanka Tyszowiec 7.01.2017, 17:00
Tyszowiaki te co chodzą lub chodzili do liceum w tyszowcach się burzą bo by nigdzie indziej szkoły nie skończyli poza tyszowcami
o
o 7.01.2017, 16:09
Bo to takie liceum...
Adek
Adek 6.01.2017, 14:19
Po pierwsze - problem oświaty to nie tylko problem Tyszowiec. Mają go wszyscy. Zamykają w Łaszczowie, zamknęli w Lubyczy Królewskiej, zamknęli w Turkowicach. Łaszczów też ledwo wiąże koniec z końcem. Tam też nauczyciele tacy źli, taki niski poziom, bla bla bla?
Po drugie - jest niż demograficzny. Gmina sukcesywnie się wyludnia, rodzi się w niej 50-70 dzieci, w 2015 roku tylko 36 dzieci - proszę sobie sprawdzić (to maksymalnie 2-3 klasy). Z pustego Salomon nie naleje.
Po trzecie - świat się zmienia. Myślicie że ambitne dzieci chcą siedzieć w takiej rolniczej wiosce jak Tyszowce? Może pragną trochę niezależności, w mieście z prawdziwego zdarzenia, z jakimiś perspektywami. To nie PRL. Dalej Wrocław, Kraków, Warszawa, Rzeszów, bo nawet na Lublin źle się patrzy. Choćby dlatego wolą do Zamościa.

Przeczytać tu można tylko puste gadanie.

PS: To bardzo ciekawe dlaczego Pan Burmistrz postawił sprawę tak, że przejęcie liceum = likwidacja szkół podstawowych. Bardzo nieuczciwe i skłócające ludzi. Może o to chodziło, w imię wyborczych kartek.
ppp
ppp 6.01.2017, 14:10
Chodziło mi o placówkę która dzięki partii rządzącej będzie w niedalekiej przyszłości bezpowrotnie rozwiązana. Skończa się gimnazjalne posadki.....
Bj-33
Bj-33 6.01.2017, 13:40
Nie mam pojęcia, co się tam obecnie dzieje, bo dawno temu wyjechałam z Tyszowiec. Jedno jest pewne: ci nauczyciele, którzy pracują tam w tej chwili zbierają żniwo nieudolnych rządów poprzedniego dyrektora.
senior
senior 6.01.2017, 12:47
Sytuacja jest trudna 23 dzieci chodzi do szkol poza gmina Tyszowce niech radni gminni rozwaza czy ta liczba sie nie zwiekszy gdy zadecyduja o likwidacji wiejskich szkol a moze by kuratorium oswiaty zainteresowalo ta sprawa
ppp
ppp 6.01.2017, 12:22
A myślicie że teraz jest lepiej..... do tego wszystkiego doszly jeszcze ukryte dyktafony
123
123 6.01.2017, 16:48
jakie ukryte dyktafony?
Zszokowana
Zszokowana 7.01.2017, 16:33
Pierwszy raz słyszę o Dyktafonach w Gim..
Proszę o więcej szczegółów tych którzy mają coś do powiedzenia w tej sprawie????
Bj-33
Bj-33 6.01.2017, 11:59
Tyszowieckie liceum czasy świetności ma dawno za sobą. I nie obwiniałabym o to burmistrza czy kadry gimnazjalnej. Doskonale pamiętam, co wyprawiali nauczyciele w liceum 15 lat temu. Lekcje fizyki, j. angielskiego czy j.polskiego były totalną porażką. Udzielanie korepytycji swoim uczniom było na porządku dziennym. Pojęcie etyki nauczycielskiej w ogóle nie istniało, a dyrektor udawał, że o niczym nie wie.
Do kogo macie teraz pretensje?
Ada
Ada 6.01.2017, 16:13
Ale mówisz o sobie ? Nie wsadzaj wszystkich do jednego wora jak się chce to się nauczy ! Jakoś każdy zdał maturę, ja jestem zadowolona i zawsze będę dobrze wspominać LO w Tyszowcach
PANI
PANI 6.01.2017, 11:38
Ani małe wiejskie szkółki ani liceum nie mają racji bytu ze względu na małą liczbę uczniów.... Taka jest prawda a prawda poparta jest faktami.
mieszkanka- juz niedługo przepięknych Tyszowiec
mieszkanka- juz niedługo przepięknych Tyszowiec 6.01.2017, 11:28
powiedzcie jak to jest, że Powiatu Tomaszowskiego nie stać na utrzymanie Liceum a stać na to naszą Gminę. No ale Gmina Tyszowce bogata jest- stać nas na progi zwalniające, żeby Panu Radnemu samochody koło okna, za szybko nie jeździły, dbamy o środowisko naturalne- więc śmieci wywozimy do lasu albo do PUKU zamiast spalać je w nowoczesnej ekologicznej spalarni, której światły lud tyszowiecki nie chciał, dbamy aby sarenki i lisy nie połamały sobie nóżek przechodząc przez jezdnię- więc oświetlamy drogi w lasach- no po prostu pięknie.
nick
nick 19.01.2017, 20:29
40 uczniów 6 pracowników administracyjnych i 10 nauczycieli jak ma na to wystarczyć
xxx
xxx 19.01.2017, 23:57
Tu też niesprawdzone
44 uczniów i wydaje mi się, że dalej też nie do końca tak
podpis
podpis 6.01.2017, 11:17
Na liceum szkoda pieniędzy !
aMożeTrochęPrawdy?
aMożeTrochęPrawdy? 6.01.2017, 11:15
Wszyscy pomijają kilka ważnych szczegółów...
Dlaczego nikt nie powie że nagle burmistrz zaczął jeździć po wioskach i po szkołach w Tyszowcach w celu rozmowy zamiast spotkania, które miało być 7 stycznia? Może spotkanie się odbędzie ale już nie będzie wszystkich tylko zwolennicy liceum tak?

Wszyscy dobrze wiedzą że za przejęciem LO jest Pani Sekretarz Gminy, która przypadkiem się składa że jest także Radną Powiatu (chyba też przewodniczącą Rady) i nie działa ona dla dobra gminy tylko powiatu próbując za wszelką cenę wybawić Powiat i Pana Starostę od płacenia ogromnych kosztów odpraw dla nauczycieli, którzy zostaną zwolnieni.

LO nie upada ze względu na "nauczycieli z gimnazjum, którzy robią złą sławę". Ono zaczęło upadać już dawno poprzez brak odpowiednich kierunków dla uczniów. Zobaczcie ilu uczniów idzie do techników, czy chcą iść w konkretnym kierunku w LO, a nie balansować na nie wiadomo jakim kierunku.
Uczniowie nie uciekają z LO z Tyszowiec bo ktoś ich do tego namawia tylko sami widząc poziom szkoły i tego ile osób zdaję maturę to uciekają.
Liceum siłą rzeczy upadnie. Uczniowie nawet jak gmina przejmie to LO to nie będą do niego szli bo tu nie ma perspektyw.

Co do podpierania się LO w Łaszczowie... czemu nikt nie powie że w tym momencie Łaszczów zamyka LO? To samo będzie u nas. Przejmiemy żeby Pani Sekretarz miała plusika u Pana Starosty, który nie będzie płacił odpraw. Ale za to cała gmina będzię musiała zapłacić odprawy dla nauczycieli.

Opamiętajcie się ludzie. To liceum już nie ma żadnego poziomu.
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:20
Tak, ale nazywanie uczniow liceum baranami itp przez nauczycieli z gimnazjum raczej nie sklania dzieci zeby tam isc, nie oszukujmy sie
Uczen
Uczen 9.01.2017, 13:33
Przez wszystkie lata kiedy chodziłem do gimnazjum nigdy od żadnego nauczyciela nie padły obraźliwe słowa na temat LO w Tyszowcach, a tym bardziej jego uczniów.
Oskarżacie ciągle o winę nauczycieli gimnazjum. Dajcie dowód skoro są te "dyktafony poukrywane" że nawołują żeby nie iść do LO w Tyszowcach.
Tsaa.
Tsaa. 10.01.2017, 19:05
Skończyłem 3 lata temu tyszowieckie gimbazjum i niejeden nauczyciel mówił, żebym nie szedł do Tyszowiec, bo za daleko nie zajdę. Nazywano uczniów z tego liceum baranami i prostakami. Nie jestem z Tyszowiec, do Tyszowiec też nie poszedłem- z własnych powodów, ale obraźliwe słowa na temat wyżej wymienionego LO padały ze słów "wspaniałych" nauczycieli z Tyszowiec.
Podpis
Podpis 6.01.2017, 11:03
Jeśli lepsza perspektywe stanowi bezsensowne utrzymywanie budynków i niektórych osob reprezentujących brak etyki zawodowej jak i w użyciu prywatnym to gratuluję.
znowuJa
znowuJa 6.01.2017, 10:41
wy chcecie żeby w naszych Tyszowcach już kompletnie nic nie było? jesteś pusty burmistrzu awruk, otwórzcie umysły na lepsze perspektywy
Absolwent
Absolwent 6.01.2017, 03:34
Przecież to widać że za utrzymaniem szkół podstawowych i LO są tylko i wyłącznie nauczyciele bojące się o swoje ciepłe posadki. Jednak fakty są faktami, małe szkoły są zbiednym obciążeniem budżetu. Liceum natomiast..... nie żyjmy przeszłością szkoła która była dawniej istnieje tylko na papierze i we wspomnieniach niektórych z was.
ludzie ze śląska dawni mieszkańcy tyszowiec
ludzie ze śląska dawni mieszkańcy tyszowiec 6.01.2017, 01:48
Likwidować liceum co wy robicie wstyd nic niema w tyszowcach
śląskie woj
śląskie woj 6.01.2017, 01:38
Wstyd żeby nawet biedronki nie wybudować porostu dziura a nie miasto
Amator
Amator 6.01.2017, 00:31
No i trochę rozumiem rodziców z Kazmierowki czy Przewala . Dzieci uczeszczajace do podstawówki do Tyszowiec to trochę za maluchy żeby codziennie stały na przystankach i czekały na autobus czy inny pojazd jeszcze w lecie jakoś to by było lecz w zimie to nie zda egzaminu. Bo nie każdy rodzic ma czym indywidualnie dowozic dziecko. Jakoś tyle lat były pieniądze a nagle ich zbrakło . Nie jestem za likwidacja liceum lecz skoro uczniowie wybierają inne szkoły a są to już prawie dorosłe osoby to oni lepiej poradzą sobie z dojazdami do Zamościa lub innych placówek . Niech nie cierpią małe dzieci . Szkoda trochę by było liceum w Tyszowcach sam jestem absolwentem ale w tej sytuacji powinni wybrać lepsze dobro
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:16
Prawie dorosłe haha. "Dzieci" w tym wieku w wiekszosci nie wiedza co chca robic i do jakiej szkoły isc i ida za wiekszoscia czyli do zamoscia . Matura jest wszedzie ta sama także jak sie chce uczyc to sie wszedzie da.
Wojciech
Wojciech 6.01.2017, 00:00
Jestem bardzo ciekawy argumentow ktore padna na sobotnim spotkaniu w SCK, czy to w sprawie liceum, czy szkol wiejskich. Jesli Burmistrz chce rozmawiac, to niech to robi tylko w oparciu o fakty: ile dzieci uczy sie w danych placowkach, ile uczylo sie w ostatnich latach, jaka jest prognoza pod tym wzgledem na przyszlosc, ilu kazda szkola zatrudnia nauczycieli (niech sie potwierdzi ze 10 osob uczy 8), ile kosztuje utrzymanie kazdej konkretnej szkoly, ogolnie i w przeliczeniu na jednego jej ucznia. Wtedy mozna rozmawiac, merytorycznie. Bo jak ludzie maja przyjsc i przekonywac sie wzajemnie na to kogo bedzie wiecej i kto glosniej bedzie krzyczal to czarno to widze. Jak gminy nie stac to tez niech to udowodni na liczbach, a nie opowiada frazesy. A tak na marginesie - nagle sie wszyscy obudzili, tak jakby niz demograficzny zaczal sie wczoraj. Gdzie byly nasze wladze? To bylo tak trudno przewidziec? Stan agonii trwa od dobrych kilku lat.
Ten co Banasia wywalał..
Ten co Banasia wywalał.. 5.01.2017, 23:56
Pozamykać te wszystkie pseudo szkółki na wioskach, które tylko obciążają budżet całej gminy! JAKI jest sens opalać budynki i zatrudniać PROFESORÓW dla kilkoro dzieci zamiast je dowozić do jednej dużej szkoły! Rodzicom z wiosek juz się w du... poprzewracało!!! Krzykacze, tylko bluźnić i straszyć potrafią...że nie zagłosują na TEGO i OWEGO! Szantażyści! Włączcie myślenie! Ja za waszą wygodę nie chce płacić podatków!
Xyz
Xyz 5.01.2017, 21:02
To, co się dzieje, to zwyczajny śmiech na sali... Nie rozumiem, skąd ta nienawiść do LO w Tyszowcach? Zgodzę się, poziom jest oceniany na podstawie wyników matur, które są marne. Nie jest to wynikiem złego nauczania, lecz tego, że w zamojskich liceach ogromna liczba uczniów jest zwyczajnie nie dopuszczana do egzaminów stąd ich zdawalność na ponad 90%. Jak można pozbyć się "oceanu" tradycji?
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:28
Zgadza sie Tu jestes sobą a w Zamosciu tylko kolejnym numerkiem.Jak tam klasy po 47 osob podobno to jak tam ma wyglodac lekcja dlatego duzo ludzi nie pisze matur bo poprostu są słabym ogniwem i to raczej nie podbije procent zdawanych matur.
Realista
Realista 5.01.2017, 19:12
Ludzie z wiosek płacą podatki żeby 10 nauczycieli uczyło 8 dzieci... nie liczę już kosztów utrzymania budynków. Przecież to jest całkowicie nie opłacalne. Jeśli nauczycielom tak bardzo zależy na pracy niech utworzą stowarzyszenie... Wtedy wszyscy zobaczycie ile tak naprawdę idzie pieniążków na utrzymanie takich szkół przynoszących tylko niepotrzebne straty dla budżetu. Trzeba myśleć rozwojowo, a rozwojowo to przede wszystkim ekonomicznie.
ktoś
ktoś 5.01.2017, 18:56
Ludzie z wiosek płacą podatki po to by mieć swoje szkoły , nie po to by tyszowiaki bawiły się na skwerku !
Rodzic
Rodzic 5.01.2017, 18:14
A dlaczego robić wyjątki typu Czartowczyk.??? Wszystkie małe wiejskie szkoły powinny zostać zamknięte ponieważ stanowią niepotrzebne obciążenie budżetu gminy.Natomiast liceum......nie oszukujmy się, to już jest szkoła kwalifikująca się do zamknięcia już od kilku lat podobnie jak wspomniane wcześniej wiejskie szkoły podstawowe.
Karola
Karola 5.01.2017, 12:35
Może mało chętnych do liceum to przyczyna tego, że coraz mniej ludzi wybiera się do liceum wybierając zamiast tego technikum albo zawodówkę, bo daje to pewniejszą przyszłość. W tych czasach matura nie jest przepustką do wspaniałego życia, bo trzeba ją na prawdę bardzo dobrze zdać, żeby dostać się na kierunek, po którym praca jest pewna, Ile ludzi po studiach pracuje na kasie w supermarkecie? Moim zdaniem rozwiązaniem w tej sytuacji jest otworzenie w Tyszowcach zawodówki lub technikum zamiast liceum, miejsc pracy nie ubędzie a chętnych będzie więcej. Mamy sporo zakładów pracy w okolicach, rolnictwo to głowna część naszego regionu, a do pracy często szukają
ludzi z "zawodem" a nie ze zdaną maturą...
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:31
Ani liceum ani technikum czy zawodowka nie gwarantuje przyszlosci :) Praca za 1500-2500 to zadna przyszlosc wedlug mnie
Kamil
Kamil 6.01.2017, 10:38
masz racje Karola :) zróbmy strajk!
KnG
KnG 5.01.2017, 23:27
Zgadzam się z Twoją teoria.. ale u nas Starosta nie pozwoli utworzyć szkoły zawodowej czy technikum bo nikt wowczas nie pójdzie do TL???? a mogłoby to wiele zmienić..
Szkoda mi tylko szkoły z tradycja i nauczycieli..
rodowity tyszowiak
rodowity tyszowiak 5.01.2017, 12:14
tyszowce już dawno są podzielone kilka rodzin opanowało szkołę przedszkole i gminę a nawet na cmentarz i kościół parafialny przejęli czekamy tylko CBA bo prokurator i tak nie może sekretarz ruszyć ani tego szaraka z pod miedzy pukarzowskiej tutaj panuje lichwa jeden wielki układ nie do ruszenia ale wiem i na nich przyjdzie pora już nie długo
Rodzic
Rodzic 5.01.2017, 11:55
Mieszkaniec, ty głupi jesteś jak but z lewej nogi !
Naczelnik
Naczelnik 5.01.2017, 10:51
Zaorać całe te Tyszowce i kartofli posadzić wtedy będzieta mieli spokój :D
swojak
swojak 5.01.2017, 07:54
Bardzo dobrze, Kamil !
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 5.01.2017, 07:42
MARIUSZ ,ZAMKNIJ WSZYSTKIE SZKOŁY WIEJSKIE BO NIE MA CO DO NICH DOKŁADAĆ ,MOŻE PO ZA CZARTOWCZYKIEM BO TAM JEST SPORO UCZNIÓW .POZIOM W NICH JEST ŻENUJĄCY.NAUCZYCIELE WSZYSCY Z NIBY STUDIAMI.WYNAJMIESZ JEDEN AUTOBUS WIĘCEJ I ZRÓB STOŁÓWKĘ (A JEST GDZIE) I PO PTOKACH.PROSTY PRZYKŁAD 8 NAUCZYCIELI 10 UCZNIÓW,SZKODA TO TRZYMAĆ ,KAŻDY MENAGER TAK BY ZROBIŁ.A WYBORY I TAK WYGRASZ BO W TYSZOWCACH JEST WIĘCEJ GŁOSÓW.TYSZOWCE SĄ CENTRALNYM OŚRODKIEM GMINY I TUTAJ JEST POTRZEBNA SILNA SZKOŁA.A JAK CHCĄ ZATRZYMAĆ SZKOŁY TO NIECH POZAKŁADAJĄ STOWARZYSZENIA TAK JAK TO JEST W INNYCH GMINACH I CZEŚĆ I NIE MA PROBLEMU.ALE JAK ZWYKLE CHCIELIBY DOIĆ GMINĘ JAK PRZYSŁOWIOWĄ KROWĘ..POZDRAWIAM MARIUSZ MAM NADZIEJĘ ,ŻE SIĘ NIE UGNIESZ
Karol
Karol 7.01.2017, 18:57
Jak zamykać małe szkółki na wsiach to Czartowczyk też zamknąć!!!
Kamil
Kamil 4.01.2017, 22:05
Liceum w Tyszowcach jest bardzo dobre, sam je kończyłem. Ale pojawia się pytanie skąd taki spadek uczniów - odpowiedz jest prosta, gdyby nie czarna robota, którą robi tyszowieckie gimnazjum wraz z podstawówka a więc nauczyciele. uczniów by przybywało. Pytam znowu dlaczego tyszowieccy nauczyciele oddają swoje dzieci do ościennnych szkół skoro LO jest "pod nosem".
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:34
Dokladnie !!
OLka
OLka 6.01.2017, 02:14
To nie nauczyciele decydują, gdzie pójdą ich dzieci. One same idą tam, gdzie widzą szanse na lepszą przyszłość. Gdyby LO w Tyszowcach utworzyło zawczasu klasy o odpowiednich profilach i nauczyciele zaczęli "wymagać" od uczniów, a nie się z nimi przyjaźnić bo tak jest wygodniej. Lepsze wyniki na maturach i większa liczba uczniów byłaby gwarantowana. Wgl czy nikt nie zauważa, że niechęć do przejęcia przez burmistrza LO i wieczna krytyka pani dyrektor z LO wynika z dużej konkurencji jej męża podczas wyborów ? (wiadomo strona finansowa swoją drogą)
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:41
Tak ale ze obrażaja liceum a uczniowie to slysza to potem zostaje im w glowie i jak dziecko ma tam isc jak slyszy takie opinie? A co do przyjazni to kurde co maja nas omijac na korytarach i nie rozmawiac z nami bo nwm. Kazdy od siebie powinien wymagac a nie nauczyciel, nauczyciel ma uczyc a to robia nauczyciele z liceum
OLka
OLka 7.01.2017, 16:10
W każdej szanującej się szkole nauczyciel nie pozwala mówić do siebie na ty podczas lekcji, a tym bardziej nie umawia się z uczniami na piwo itp. a tak się dzieje w Tyszowieckim liceum i można podać przykłady z imienia i nazwiska. Po drugie, gdy uczeń dostaje 4 i 5 za swój brak wiedzy to wydaje mu się, że ma wiedzę, więc jest to oszukiwanie uczniów i wynagradzanie ich 5 za nic.
Poirytowana
Poirytowana 5.01.2017, 23:33
A może ich dzieci chcą iść do technikum lub do zawodowi..
Czyt. Wszystkie komentarze ..????
Uczeń
Uczeń 4.01.2017, 21:54
Poziom komentarzy jest żenujący. Kolejny raz widać, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które ze szkołą średnią nie miały nigdy styczności. Osoby te oceniają poziom nauczycieli, jak gdyby co najmniej pracowały w kuratorium oświaty. Jednocześnie ci sami nie potrafią posługiwać się poprawną polszczyzną, czego dowodem niech będą liczne błędy ortograficzne czy niepoprawnie umieszczane znaki przestankowe. Jeśli chodzi o stronę językową, to tyle. Aż tyle. Bo, jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to jej nie ma.

Jesteście tacy "mocni" w Internecie? Znacie się na planowaniu budżetowym i oświacie? Zapraszam 7 stycznia br. do Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach. Czekam na argumenty, a nie kolejne nic nie wnoszące pokrzykiwania, "ostrzeżenia". Do zobaczenia w sobotę!

PS. "Tyszowianka", "Ania", "Rodzic" - jedna i ta sama osobo. Przynajmniej mogłaś/eś zamieszczać te komentarze w dłuższych odstępach czasu. No cóż, chyba pierwszy raz w "Internetach".
BrudnaPrawda
BrudnaPrawda 6.01.2017, 12:44
A co to kurde zebranie poetyckie czy co kazdy se pisze jak se chce ! :)

A tak jest zawsze ze ci co maja najmniej pojecia o liceum to najgłosniej krzyczą
Uczeń
Uczeń 6.01.2017, 15:18
Teraz już jestem w 100% pewien. Zapomniałem wspomnieć o tym, że komentujący nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Na domiar złego, jak się wydaje, są nimi m.in. uczniowie tego liceum.
Szok
Szok 4.01.2017, 21:32
Ludzie, po co te kłótnie, po co oczernianie nauczycieli z podstawowki, liceum? Po co to wszystko? Burmistrz ma plan i go wykona. Niezaleznie od tego, czy nam sie to podoba, czy nie. Niesmak pozostanie! Tyszowce to specyficzna miejscowość, ale okolicom tez niczego nie brakuje... Tragedia!
Noris
Noris 4.01.2017, 19:54
Dna sięgneła tez jeszcze jedna placówka w której stało się modne zakładanie podsłuchów i wzajemne nagrywanie.....
Rodzic
Rodzic 4.01.2017, 18:19
Chcą wozić nasze dzieci do Tyszowiec, gdzie są traktowane "jako dzieci z terenu".Tyszowiecka podstawówka podobnie jak liceum sięgnęła dna. Małe wiejskie szkoły prezentują większy poziom !
Rodzic
Rodzic 4.01.2017, 16:12
Proszę sprawdzić ankiety, które były przeprowadzane niedawno w naszym gimnazjum z których wynika, żeby tylko 15 uczniów wybiera się do liceum w tym nie w Tyszowcach, pozostali określili inne formy kształcenia.
Ania
Ania 4.01.2017, 16:07
Liceum w Tyszowcach to już nie to liceum co kiedyś! Liceum z tradycjami prowadziła kadra nauczycielska na wysokim poziomie!
Tyszowianka
Tyszowianka 4.01.2017, 16:04
Ratować statek, który tonie bez sensu!!! Starosta jest bardzo mądry po co mu później wypłacać tyle pieniędzy dla nauczycieli to kwestia KRÓTKIEGO czasu kiedy to liceum padnie, lepiej te pieniądze niech gmina przeznaczy na nasze szkoły. A radni tacy mądrzy to dlaczego ich dzieci dojeżdżają do Zamościa!
rodzic
rodzic 4.01.2017, 06:01
witam serdecznie
Skoro powiatu nie stać na utrzymanie tego liceum, to jakim cudem ma być stać naszą biedną gminę? Radni z Tyszowiec wymyślili sobie, aby pozamykać wszystkie małe szkoły w tzw. terenie i zabierając dzieci do Tyszowiec przedłużyć agonię liceum. I tu dwie sprawy: po pierwsze odwóz dzieci zawsze był fatalny i na pewno nic sie nie zmieni więc nasze dzieci dalej będą trasę 10 kilometrów pokonywać w godzinę- tak właśnie jest. Po drugie czy nikt nie pomyślał, że nauczyciele z likwidowanych szkół to też mieszkań cy tej gminy, którzy płacą tu podatki?- PIT spływa przecież do budżetu gminy.
ewa
ewa 3.01.2017, 20:31
a gdzie te pieniądze z wiatraków co ich tyle miało być !? taka potezna inwestycja w gminie bez żadnej stopy zwrotu!!!!! jak brakuje na szkoły to niemozna wziasc z tych pieniędzy ???????? pewnie lepiej na nagrody rozdać za nic nierobienie................... WSTYD
MONI
MONI 3.01.2017, 19:09
Gdybym miala mozliwości finansowe poslala bym dzieci do szkoly podstawowej i gimnazjum do zamościa,,, a o szkole sredniej juz nie wspomne...
Wojciech
Wojciech 3.01.2017, 17:21
Jak kto woli posylac dzieci licealne do Zamoscia a z wiosek do podstawowki w Honiatyczach czy Zubowicach to sie potem nie dziwcie ze wszystko upada. Wylalo sie dziecko z kompiela
Amelk
Amelk 3.01.2017, 16:27
Kłotnie, protesty, inwigilacja, podsluchy. - wyprowadzam się
ppp
ppp 3.01.2017, 16:25
Zamknąc liceum..... To juz nie ta szkoła ktora byla dawniej.....
Prezes
Prezes 2.01.2017, 20:55
LICEUM to sprawa tego czy Tyszowce chca byc miastem czy nie. Laszczow jakos sobie dal rade i tak samo z osrodkiem zdrowia i z biedronka, kloccie sie dalej nic tu nie zostanie
OBSERWATOR
OBSERWATOR 2.01.2017, 20:53
MARIUSZ zrobisz jak uwarzasz , ale pamiętaj ś.p. JÓZEF BONDYRA jak był WÓJTEM też zamknął szkołe podstawową w CZARTWOCU i na następne wybory już wójtem NIE BYŁ !!!!

Pozostałe