Kolejowe inwestycje

  • 5.01.2017, 07:03 (aktualizacja 05.01.2017 14:16)
  • Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: redakcja@kronikatygodnia.pl
Kolejowe inwestycje
Będziemy podróżować szybciej i bezpieczniej. Usprawniony zostanie także transport towarowy na przejściach granicznych – to planowane efekty projektów Krajowego Programu Kolejowego, który na Lubelszczyźnie przewiduje inwestycje za 3,2 mld zł.

Skrócenie czasu podróży pociągiem, to jeden z planowanych efektów modernizacji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. 

– Przedsięwzięcia realizowane przez PLK pozwolą na dobre skomunikowanie Lublina z Warszawą, a także z Rzeszowem, Kielcami, Olsztynem i Białymstokiem w ramach koncepcji tzw. Magistrali Wschodniej – podkreśla Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski. – Wpłynie to na rozwój gospodarczy i atrakcyjność naszego regionu, co przyciągnie nowych inwestorów i turystów. 

W Krajowym Programie Kolejowym na inwestycje w województwie lubelskim, tylko na liście podstawowej, przewidziano 8 projektów za ponad 3,2 mld zł.

Jedną z największych inwestycji jest modernizacja trasy Warszawa – Lublin (nr 7). Standard 170 km linii kolejowej zmieni się za około 4 mld zł (na Lubelszczyźnie wartość projektu wyniesie 2 mld zł). Czas przejazdu między stolicą a Lublinem skróci się o 90 min. Wybudowany zostanie nowy przystanek Lublin Zachód.

Więcej w papierowym i e-wydaniu "Kroniki Tygodnia". 

Kronika Tygodnia | Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz do nas: redakcja@kronikatygodnia.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) 
jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe