Zamość: Wyniki matury 2018. Która szkoła najlepsza?

  • 11.07.2018, 08:00
  • ak
Zamość: Wyniki matury 2018. Która szkoła najlepsza? Fot. pixabay.com
W Społeczniaku zdali wszyscy. W I i III Liceum Ogólnokształcącym oblali nieliczni. Dobrze poszła również matura w II LO w Zamościu. Znamy wstępne wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości.

Z zestawienia przygotowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość wynika, że najlepiej matury poszły w tym roku (podobnie zresztą, jak w latach minionych) uczniom I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego. W tej szkole ani jeden maturzysta nie musi zdawać poprawki.

Czeka to nielicznych uczniów I LO im. Jana Zamoyskiego i III LO im. C. K. Norwida, gdzie zdawalność wyniosła 99 procent. Na trzecim miejscu wśród zamojskich szkół znalazło się II LO z wynikiem 86 procent, a na czwartym liceum plastyczne - 82 proc.

Nieźle spisali się w maju także uczniowie technikum nr 1 - 74 proc. i technikum nr 3 - 72 proc.

Wyniki procentowe zdawalności w szkołach średnich Zamościa i wyniki z poszczególnych przedmiotów w woj. lubelskim znajdują się w załączniku poniżej.

Licealiści ze Społeczniaka osiągnęli też wyższe niż ich rówieśnicy z Zamościa wyniki z egzaminów z poszczególnych przedmiotów. Uplasowali się też zdecydowanie powyżej średniej wojewódzkiej. Np. język polski na poziomie podstawowym napisali na średni wynik 66,2 proc., podczas, gdy ten wskaźnik dla całej Lubelszczyzny wynosi 57 proc. 

Jeszcze lepiej poszło im z podstawowym angielskim. Wynik szkoły to 90,3 proc (rozszerzony - 74,3 proc), podczas gdy wojewódzki wynosi 76 proc. (rozszerzony - 60 proc.) Uczniowie społecznego LO znakomicie poradzili sobie również z matematyką na poziomie podstawowym (88,9 proc.) i rozszerzonym (65,3 proc.). Średnia wojewódzka z tego przedmiotu to odpowiednio 62 proc. i 37 proc.

Więcej o wynikach matur w naszym regionie napiszemy w najbliższym papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
al
al 27.07.2018, 18:13
Dzisiaj byle bałwan ma studia . Co z tego wynika .

Pozostałe