sobota, 20 kwietnia 2024 16:28

Puchar dla Unii Hrubieszów (DUŻO ZDJĘĆ + RELACJA)

Unia Hrubieszów zwycięzcą Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN. W finałowym pojedynku w Tyszowcach pokonała w rzutach karnych Huczwę 7:6. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Autor: fot. Kronika Tygodnia

Patrząc na ligowe dokonania lidera i wicelidera zamojskiej klasy okręgowej, można było spodziewać się zaciętego pojedynku i tak też było. Przyjezdni na 25 minut przed końcem prowadzili już 2:0, ale Huczwa ani myślała odpuszczać. Najpierw karnego za faul na Mateuszu Pańce wykorzystał Vadim Alohin. Później w sytuacji sam na sam trafił pod poprzeczkę Piotr Fulara. W odpowiedzi z pięciu metrów grzmotnął Kamil Droździel, a wyrównał Stanisław Anioł, wykorzystując dokładne dogranie Damiana Ziółkowskiego. Widzowie w Tyszowcach zobaczyli więc dogrywkę, a następnie szesnaście strzałów z „wapna”.

Seria rzutów karnych zaczęła się niepomyślnie dla Unii, bo Patryk Kierepka nie dał się pokonać Vadimovi Alohinovi. Później jednak Kamil Tomczyszyn zdołał obronić strzały Stanisława Anioła i Damiana Okalskiego. Decydującą „jedenastkę” wykonał zaś Błażej Omański.

Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów 2:2 (0:2) k. 6:7

Bramki: Droździel 78, Anioł 80 – Alohin 36 (z karnego), Fulara 65.

Czerwona kartka: Kamil Droździel 90 (Huczwa) – za dwie żółte.

Sędziował: Piotr Burak.

Pozostałymi zwycięzcami okręgowych eliminacji rozgrywek Pucharu Polski w województwie lubelskim są: EKO Różanka (Chełm), Orlęta Radzyń Podlaski (Biała Podlaska) i Powiślak Końskowola.