Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 13:32

Praca na produkcji w województwie lubelskim — gdzie jej szukać?

Lublin, stolica powiatu i województwa lubelskiego jest dynamicznym ośrodkiem gospodarczym w Polsce Wschodniej. Ma bogatą historię, odznacza się wielowymiarowym dziedzictwem kulturowym. Rozwinięta baza przemysłowa i korzystne warunki inwestycyjne przyciągają przedsiębiorców z kraju i z zagranicy. Miasto jest lokalizacją wielu firm m.in. z prężnie działającego przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego czy spożywczego. Rynek pracy jest przyjazny pracownikom, zarobki wciąż rosną i nie brakuje atrakcyjnych ofert zatrudnienia.
  • 26.03.2024 10:40
Praca na produkcji w województwie lubelskim — gdzie jej szukać?

Jak wygląda praca na produkcji?

Jedną z możliwości zawodowych jest praca na produkcji w Lublinie. Można aplikować np. do firm, które zajmują się wytwarzaniem części samochodowych m.in. ekranów dotykowych, czujników, felg, silników elektrycznych, czy systemów paliwowych. Istnieje też szansa zatrudnienia w przedsiębiorstwach produkujących maszyny rolnicze, czy samoloty, a nawet statki kosmiczne

Zakres obowiązków osób, które wykonują prace na produkcji w Lublinie, jak i w innych miastach zależy od specyfiki przedsiębiorstwa. Zazwyczaj obejmuje obsługę maszyn i urządzeń, np. cięcie elementów, pakowanie i formowania. Również dotyczy montażu produktów. Praca może być zautomatyzowana lub wykonywana ręcznie. Zazwyczaj to powtarzalne, monotonne czynności i zadania. Osoba zatrudniona do pracy na produkcji może być również odpowiedzialna za kontrolę jakości i sprawdzanie zgodności z normami wyprodukowanych przedmiotów. W zakres obowiązków często wchodzi też pakowanie i etykietowanie produktów, jak i współpraca z innymi działami w firmie.

Są to zajęcia, które wymagają zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. Osoby zatrudnione w tym obszarze zawodowym muszą być skrupulatne i przestrzegać wszelkich procedur. Ważna jest też kondycja zdrowotna i wytrzymałość, ponieważ bardzo często jest to praca wymagająca fizycznie.

Zawody deficytowe w Lublinie?

Według Barometru Zawodów w 2024 roku na pracę na produkcji w Lublinie jest taki sam popyt, co podaż. Występuje równowaga między osobami szukającymi i oferujących pracę – w tego typu zestawieniu wymienia się zarówno  przetwórstwo metali, jak i przetwórstwo spożywcze oraz przetwórców mięsa i ryb. Niedobory kadrowe występują w takich zawodach jak krawcy i pracownicy produkcji odzieży, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze czy piekarze

Gdzie szukać pracy na produkcji w Lublinie? Ile można zarobić pracując na produkcji

Zarobki za pracę na produkcji w Lublinie są zróżnicowane i zależne od takich czynników jak rodzaj i wielkość firmy, zakres wykonywanych obowiązków i doświadczenie. Uśredniona płaca osób zatrudnionych w tej branży w Lublinie wynosi 5801 zł brutto miesięcznie. To znacznie więcej niż przeciętne wynagrodzenie rynkowe w skali krajowej, które według portalu Wynagrodzenia.pl wynosi  4600 zł brutto. 

Osoby, które chcą zdobyć stabilne zatrudnienie, mogą przejrzeć oferty pracy w portalu GoWork.pl, gdzie dostępne są też opinie na temat potencjalnych pracodawców. Praca na produkcji to dobra opcja dla wszystkich, którzy nie mają doświadczenia zawodowego, chcą zdobyć pewne zajęcie na jasnych zasadach na podstawie umowy o pracę. Część zakładów oferuje programy szkoleniowe i inwestuje w doszkalanie pracowników, stwarzając możliwości rozwoju zawodowego. Osoby, które są ambitne, dobrze wykonują swoje zadania i chcą się bardziej wykazać, mają szansę wspinać się po szczeblach kariery zawodowej. 

Artykuł sponsorowany