W piątek 4 kwietnia w miejscowości Dębina dzielnicowy z Posterunku Policji w Ulhówku, zauważył pewien samochód. Wiedząc, że może nim kierować kierowca z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, zareagował i zatrzymał pojazd. Czujność go nie zawiodła. Za "kółkiem" siedziała osoba, która nie powinna tego robić.
PRZECZYTAJ TEŻ: Przegapiła zjazd do Zamościa i zaczęła cofać na ekspresówce! Doszło do wypadku [ZDJĘCIA]
O zaistniałej sytuacji mundurowy, jako że nie był akurat na służbie, od razu powiadomił dyżurnego, który skierował na miejsce patrol policji.
- Po sprawdzeniu 35-latka w policyjnej bazie mundurowi potwierdzili, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się, że stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - informuje aspirant Monika Ryczek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Policjantka dodaje, że za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych nieodpowiedzialnemu kierowcy z gminy Ulhówek grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


![Świąteczne spotkanie opłatkowe w WSHE Zamość [GALERIA ZDJĘĆ] Świąteczne spotkanie opłatkowe w WSHE Zamość [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-swiateczne-spotkanie-oplatkowe-w-wshe-zamosc-galeria-zdjec-1765886100-16.jpg)
![Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA] Bełżec/Lubycza Królewska: Ludzie skarżą się na błoto na budowie S17. To niebezpieczeństwo [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/16/sm-4x3-belzec-lubycza-krolewska-ludzie-skarza-sie-na-bloto-na-budowie-s17-to-niebezpieczenstwo-zdjecia-1765883166-20.jpg)












![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze