piątek, 17 maja 2024 15:09

Padwa Zamość o krok od baraży o Superligę

Taką Padwę Zamość kibice chcieliby oglądać w każdym meczu! Po świetnej grze zamościanie pokonali Stal Mielec 32:22 (18:14) i już tylko punktu brakuje im do baraży o Superligę.
Padwa Zamość pokonała Stal Mielec.

Początek meczu nie wskazywał na wyraźne zwycięstwo którejś z ekip. Mielczanie trzymali się dzielnie do 20 minuty, gdy na tablicy widniał rezultat 11:11. Od tego momentu podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zaczęli rywalom „odjeżdżać”. Jakub Kłoda sprawnie dyrygował defensywą (nie grał kontuzjowany Karol Małecki), a Hubert Obydź skutecznie kończył akcje. Na przerwę gospodarze schodzili, prowadząc 18:14.

Druga połowa zaczęła się dla zamościan w sposób wymarzony, bo szybko odskoczyli Stali na osiem trafień (23:15 w 36 minucie). Przyjezdni nie byli w stanie zniwelować tej różnicy, a ich ataki rozbijały się o szczelną obronę żółto-czerwonych. Po raz kolejny klasę między słupkami pokazał Mateusz Gawryś, który seryjnie bronił rzuty rywali. Już w 40 minucie Padwa prowadziła dziesięcioma bramkami (25:15) i bez najmniejszego problemu „dowiozła” zwycięstwo do końcowej syreny. Warto zauważyć, że po zmianie stron zamojska drużyna pozwoliła sobie „rzucić” tylko osiem bramek.

– Rozegraliśmy bardzo dobry mecz. W obronie staliśmy twardo. Dobrze funkcjonowała asekuracja, przekazywanie krycia i współpraca. W ataku unikaliśmy prostych błędów. Rozegranie było starannie zaplanowane, przemyślane, do pewnego rzutu. Brawa dla całego zespołu, bo to, co sobie założyliśmy, zostało zrealizowane w stu procentach. Te punkty znacznie przybliżają nas do barażu o Superligę. Chcielibyśmy już w najbliższą sobotę w Łodzi zapewnić sobie drugie miejsce – mówi II trener Padwy Wiesław Puzia.

W sobotę, 4 maja o godz. 17 Padwa zagra na wyjeździe z Anilaną Łódź. Punkt zdobyty w tym meczu zapewni zamojskiej drużynie udział w barażach o Superligę.

Wyniki pozostałych meczów 28. kolejki: Śląsk Wrocław – MKS Wieluń 32:17, Pogoń Szczecin – Autoinwest Żukowo 29:31, AZS AWF Biała Podlaska – Anilana Łódź 32:34, Jurand Cichanów – Miedź Legnica 29:35, SMS ZPRP Kielce – Stal Gorzów Wielkopolski 28:24, Zagłębie Sosnowiec – Nielba Wągrowiec 28:27.

PADWA ZAMOŚĆ – STAL MIELEC 32:22 (18:14)

Padwa: Gawryś, Kozłowski – Skiba 7, Obydź 6, Czerwonka 4, Bączek 3, Fugiel 3, Maciąg 2, Szymański 2, Adamczuk 1, Kłoda 1, Morawski 1, Olichwiruk 1, Puszkarski 1, Pstrąg, Szeląg.

Kary: 10 minut (Padwa), 2 minuty (Stal). Sędziowali: Kierczak (Pielgrzymowice), Wrona (Kraków). Widzów: 750.