środa, 8 maja 2024 13:18

Zapasy: Adam Gardzioła i Jakub Antoszewski ze złotem i brązem

Pochodzący z małych miejscowości z gminy Tyszowce Adam Gardzioła i Jakub Antoszewski zdobyli medale mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym – złoty i brązowy.
Na zdjęciu zespół AZS AWF Warszawa podczas mistrzostw Polski w Raciborzu. Gardzioła stoi w drugim rzędzie trzeci od prawej, a Antoszewski siedzi drugi od lewej.

Zawodnicy, których podstaw zapasów uczył trener Daniel Chwastek z klubu Pogoń Tyszowce, reprezentowali w mistrzostwach AZS AWF Warszawa.

Adam Gardzioła, który w tym roku zdobył w Bukareszcie brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy Under-23, został mistrzem Polski w kategorii 82 kg. 22-letni zawodnik obronił tytuł mistrzowski, wywalczony rok temu w Radomiu. W walce finałowej pokonał Łukasza Fafińskiego z Olimpijczyka Radom. Na podium stanęli także Amadeusz Walczak (Zagłębie Wałbrzych) i Wojciech Iwanowski (Unia Racibórz), sklasyfikowani ex aequo na trzecim miejscu (pojedynków o trzecią pozycję nie rozgrywano).

Z kolei 21-letni Jakub Antoszewski uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii 97 kg razem z Gerardem Kurniczak. Złoty medal wywalczył Tadeusz Michalik, a srebrny – Artsiom Shumski. Wszyscy trzej medaliści, rywalizujący z Antoszewskim, to reprezentanci KS Sobieski Poznań. W ubiegłorocznej edycji mistrzostw Antoszewski zajął dziewiąte miejsce.

Była to już 93. edycja zapaśniczych mistrzostw Polski. Zawody rozgrywane były przez dwa dni (5, 6 maja) na trzech matach w hali sportowej Arena Rafako w Raciborzu. AZS AWF Warszawa zdobył w tych mistrzostwach osiem medali i zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.