środa, 8 maja 2024 12:52

Lekkoatletyka: Cztery sekundy do medalu

Reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zajęła czwarte miejsce w krajowym finale Licealiady chłopców w sztafetowych biegach przełajowych.
Reprezentacja Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju zajęła czwarte miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.

Dystans 6 razy 1200 m Wiktor Małer, Kacper Świtała, Rafał Czajka, Damian Błaszczyk, Damian Bernaś i Karol Łaba pokonali w czasie 21:28. Rywalizację o trzecie miejsce podopieczni trenera Adama Osucha przegrali różnicą zaledwie czterech sekund. Pierwsze miejsce zajęli przełajowcy z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie, czas 20:48), drugie – z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie (woj. pomorskie, 21:17), a na podium załapali się jeszcze sportowcy z LXII Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Warszawie (21:24).

W finale Licealiady dziewcząt siódme miejsce zajęły lekkoatletki z I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju – Karolina Guska, Zofia Sidor, Natalia Metner, Oliwia Leleń, Marlena Tyszko i Kinga Cich

Drużyną opiekowali się Izabela Skakuj i Krzysztof Litwiniuk. Zawody rozegrane zostały 26 października (środa) w Tomaszowie Lubelskim). Tydzień wcześniej odbyły się tam zawody wojewódzkie, a 13 października – rejonowe. W finale wojewódzkim triumfowali chłopcy z RCEZ w Biłgoraju i dziewczęta z I LO im. ONZ w Biłgoraju.