środa, 8 maja 2024 12:46

Słodko-gorzka Padwa

Padwa Zamość nadal ma poważne problemy z odniesieniem zwycięstwa na wyjeździe. W 24 kolejce Ligi Centralnej żółto-czerwoni przegrali na wyjeździe z Autoinwest Żukowo 30:31 (14:18). Tymczasem zespół młodzików Padwy wygrał w Poznaniu turniej 1/8 finału Pucharu ZPRP i awansował do najlepszej ósemki w Polsce!
Padwę w Poznaniu wspierała grupa wiernych kibiców!

Zamościanie rozpoczęli mecz koszmarnie. W defensywie nie stanowili dla rywali większej przeszkody i gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie 7:3, a potem 10:5. Ekipa z Pomorza szybko rozgrywała swoje akcje i Mateusz Gawryś był zwyczajnie bezradny. Mało tego, kilka bramek, które rzucili miejscowi, zostało zdobytych tak łatwo, że gracze Padwy powinni się tego zwyczajnie wstydzić. Do przerwy było więc 18:14, a w 40 minucie nawet 22:16. Wówczas jednak przyjezdni przypomnieli sobie, że w piłkę ręczną grać potrafią.