czwartek, 9 maja 2024 20:22

Tomaszów Lub.: Cudu nie było

Tomasovia Tomaszów Lubelski nie zagra w barażach o awans do I ligi.

Drugoligowy sezon 2021/2022 dla siatkarek Tomasovii Tomaszów Lubelski już się zakończył. Miejsce w półfinałowym turnieju barażowym o awans do I ligi najpierw wywalczyła Silesia Volley Mysłowice, a w sobotę, 26 lutego – Marba Sędziszów Małopolski, która tego dnia pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:0 (25:14, 25:15, 25:18). W tej sytuacji wynik sobotniego spotkania Tomasovii nie miał już znaczenia. Czwarty w tabeli SMS PZPS II Szczyrk pokonał u siebie drużynę z Tomaszowa Lubelskiego 3:1 (16:25, 26:24, 25:17, 25:17). W trzecim meczu Poprad Stary Sącz przegrał z Wisłą Kraków 1:3 (15:25, 23:25, 27:25, 19:25). – Przed rozpoczęciem meczu w Szczyrku znaliśmy już wynik spotkania w Mysłowicach, więc wiedzieliśmy, że nawet zwycięstwo 3:0 nie da nam awansu do półfinału barażowego. Dlatego mecz potraktowałem jako sprawdzian dla zawodniczek spoza podstawowej szóstki. Co prawda spotkanie rozpoczęliśmy w swoim najsilniejszym składzie, ale od połowy pierwszego seta grały już trzy nasze rezerwowe. Mecz się dla nas dobrze ułożył. Pierwszego seta zagraliśmy wręcz koncertowo w każdym elemencie, zwłaszcza w zagrywce i obronie (...)  – komentuje Stanisław Kaniewski, trener siatkarek Tomasovii.