Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 01:39
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Hrubieszów: Na ul. Polnej nie chcą śmieci pod oknami

Problem dotyczy głównie mieszkańców bloków osiedla Polna nr 8 i 9 w Hrubieszowie. Wiąże się to z miejscem składowania śmieci w pobliżu bloków mieszkalnych należących do wspólnot nr 7, 8, 9 i 10. Jest nadzieja, że jeszcze w tym roku śmietnik zostanie przeniesiony w nowe, mniej newralgiczne miejsce. O ile miasto zdecyduje się pomóc finansowo w utwardzeniu placu pod śmietnikową wiatę.
Hrubieszów: Na ul. Polnej nie chcą śmieci pod oknami
Na przeniesienie śmietnika nie zgodzili się tylko przedstawiciele Wspólnoty Mieszkaniowej Polna 7. Mieszkańcy tego bloku będą mieli najdłuższe spacery planowanej do wiaty ze śmietnikiem.

Jeszcze niedawno w tym miejscu stał blaszany kontener na odpady – tłumaczy radny miejski Marian Cisło, mieszkaniec bloku przy ul. Polnej 9. – Obecnie są to pojemniki do segregowania śmieci. Miejsce jest położone pomiędzy blokami osiedlowymi przy ul. Polnej, w obrębie bloków nr 8 i 9. Głównie tutejsi mieszkańcy są w najtrudniejszej sytuacji. Zwłaszcza w cieplejsze dni smród rozkładających się odpadów dociera do ich mieszkań przez otwarte okna. Utrapieniem są również roje much. To miejsce nie było niczym odgrodzone ani zasłonięte, czymś co byłoby barierą dla tych uciążliwości. Jakby tego było mało, właśnie do tego śmietnika odpady podrzucają mieszkańcy bloków dalej położonych. Przechodzą w pobliżu tego śmietnika do pobliskich marketów i w naszych śmietnikach zostawiają swoje śmieci – tłumaczy radny  Marian Cisło.

 

"Wiatę postawimy sami"

 

Pod koniec marca radny Cisło złożył interpelację na sesji Rady Miasta Hrubieszowa. W imieniu mieszkańców bloków najbardziej narażonych na bliskość śmietnika zaproponował, aby przenieść go na parking pomiędzy blokiem Polna nr 10 a Spółdzielczym Domem Kultury" Słoneczko". Na zebraniu wspólnoty Polna nr 9 mieszkańcy doszli do wniosku, że za zgromadzone pieniądze postawią wiatę i urządzą  miejsce dla śmietników, które będzie dla nich mniej uciążliwe.

"Mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Polna nr 9 we własnym zakresie zamierzają wykonać wiatę, w której zostaną umieszczone pojemniki na śmieci. Umożliwi to właściwą segregację odpadów, a dodatkowo wyeliminuje podrzucanie śmieci przez mieszkańców innych, sąsiednich bloków" – czytamy w interpelacji radnego Mariana Cisło.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytTreść komentarza: Zaraz Sam Donald Tusk mówił publicznie że będzie łamał prawo!Jak słuchają tego obywatele to nie dziwi nic Tusk może a zwykły obywatel to nie ?Data dodania komentarza: 31.10.2024, 15:43Źródło komentarza: Miączyn: Ma sądowy zakaz, ale znów to zrobiłAutor komentarza: KlikTreść komentarza: W sejmie i senacie też powinny być tylko dwie kadencje i powrót do normalnego życia!!!Data dodania komentarza: 31.10.2024, 10:58Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: I bardzo dobrze, powinna być kadencyjność, jak mogą stare dziadki babki siedzieć na urzędach po 20-30 lat, dość. Dajcie szansę innym...Data dodania komentarza: 31.10.2024, 08:52Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Witam dzisiaj miałem taką sytuację czyli 2 lata po wystawieniu tej publikacji. Dzwoniono z nr zastrzeżonego.Data dodania komentarza: 30.10.2024, 23:28Źródło komentarza: Oszustwo na zaległy mandat. Automat podszywa się pod Straż MiejskąAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Piękna manipulacja, wybrać sobie 1 kraj który nam pasuje i jeszcze przemilczeć kilka rzeczy. "Strona słowacka jest w pełni uzależniona od dostaw surowców energetycznych, w tym paliwa do reaktorów jądrowych." Do tego jeszcze 2023 większość paliwa do reaktorów kupowali od Rosji. Obecnie dominuje biomasa ale w 2030 energia z wiatru ma wynieść 500 MW a biomasy 200 MW. Wiatr na 3 miejscu po wodzie i fotowoltaice. Słowacja od dawna ma elektrownie atomowe i tani prąd. Nie ma więc potrzeby na hurra zwiększania OZE. Od 2009 roku nie jest wstrzymana energia z wiatru tylko budowa nowych elektrowni wiatrowych a takie sprzed 2009 roku Słowacja posiada. Na koniec z cytowanego przez Panią artykułu wycięło się jedno ciekawe słówko "ze względu na POSTRZEGANĄ niestabilność i przeszkody regulacyjne".Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:42Źródło komentarza: Powiat biłgorajski: Będą wiatraki, będzie tańszy prądAutor komentarza: ElektrykTreść komentarza: Kurcze... i nie elektryk...Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:33Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Podczas jazdy zapalił się samochód. Były w nim dwie osoby
Reklama