Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 listopada 2024 02:01
Reklama
Reklama

Zainwestuj na Roztoczu z Lubelskim Regionalnym Funduszem Rozwoju

Startują pożyczki dla przedsiębiorców z województwa lubelskiego, w szczególności na rozwój turystyki. Atrakcje turystyczne, unikalna przyroda, różnorodność krajobrazowa i kulturowa – to atuty Roztocza, które odpowiednio wykorzystane mogą stać się jednym z motorów rozwoju regionu lubelskiego. Do rozwinięcia branży turystycznej potrzebny jest kapitał. Można go otrzymać dzięki preferencyjnym pożyczkom z Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju.
Zainwestuj na Roztoczu z Lubelskim Regionalnym Funduszem Rozwoju

W dniu 30 stycznia 2024 r. Zarząd Województwa Lubelskiego przyjął projekt pn. „Program Rozwoju Roztocza – województwo lubelskie”. Skuteczne wdrożenie Programu zależy od dobrej współpracy różnych podmiotów.

Przygotowaliśmy projekt dokumentu „Program Rozwoju Roztocza – województwo lubelskie”, który kompleksowo określa wizję i cele rozwoju Roztocza do 2030 roku. Program ten pozwoli tak zaplanować działania, aby mieszkańcy i turyści mogli korzystać z potencjału całej tej pięknej krainy geograficznejmówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

Z tej okazji Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchomił specjalną pożyczkę inwestycyjno-obrotową. Oferta LRFR kierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oczywiście wliczając w to jednoosobowe działalności gospodarcze, posiadających: siedzibę, oddział, filię lub zakład produkcyjny na obszarze województwa lubelskiego.

Wnioskujący mogą ubiegać się o wparcie w wysokości do 5 mln zł, przy czym wysokość części obrotowej pożyczki nie może być większa niż część inwestycyjna. Maksymalny okres spłaty wynosi 10 lat (tj. 120 miesięcy). Przedsiębiorcy mogą liczyć na znacznie korzystniejsze niż rynkowe oprocentowanie pożyczki, które jest stałe w całym okresie jej obowiązywania i wynosi od 1,07% na zasadach pomocy de minimis. 

Priorytetowymi kierunkami inwestycji są w szczególności obszary związane z turystyką i zdrową żywnością, usługi prozdrowotne, zielona gospodarka (w tym: termomodernizacja, wytwarzanie zielonej energii), cyfryzacja oraz procesy logistyczne. Pieniądze będzie można przeznaczyć m.in. na finansowanie zakupu, budowy lub modernizacji nieruchomości przeznaczonej np. na obiekty noclegowe, sportowo-rekreacyjne czy gastronomiczne, zakup pojazdów, maszyn i urządzeń, przeznaczonych na cele związane z prowadzoną działalnością i inne inwestycje służące poszerzeniu oferty, podniesieniu jakości usług świadczonych bezpośrednio dla turystów i mieszkańców regionu.

–  Oferowana pożyczka inwestycyjno-obrotowa stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowej oferty Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju i jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby przez przedsiębiorców z Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że ten model wsparcia, przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju województwa lubelskiego oraz lokalnej gospodarki, a realizowane przedsięwzięcia inwestycyjne będą wartością dodaną dla całego regionumówi Rafał Langiewicz, prezes zarządu LRFR Sp. z o.o.

LRFR już czeka na wnioski od przedsiębiorców.

Gdzie można złożyć wniosek o preferencyjne pożyczki w ramach pomocy de minimis? Możliwości jest kilka:

  • W dziale operacyjnym w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej 9a (niski parter budynku) oraz Zamościu przy ul. Partyzantów 94 (piętro II, p. 212 i 213)
  • Fundusz posiada również stacjonarne oddziały w: 

Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 14, parter, p. 26 i 27), 

Chełmie (ul. Mickiewicza 37, piętro III, p. 312 i 314) 

  • Można zadzwonić pod numer: 81 470 73 39
  • Wnioski o pożyczki można również składać w formie elektronicznej. W zakładce e-wnioski https://lrfr-lubelskie.pl/e-wnioski/ są umieszczone  pomocne instrukcje i informacje
  • Więcej szczegółów na stronie internetowej lrfr-lubelskie.pl

 

* * * * * 

LRFR to instytucja samorządowa powołana z inicjatywy obecnego Zarządu Województwa Lubelskiego, której celem jest zbudowanie regionalnego systemu finansowania oraz udzielanie finansowego wsparcia mikroprzedsiębiorstwom oraz przedsiębiorstwom małym i średnim prowadzącym swoją działalność na terenie województwa lubelskiego. Kluczowym zadaniem spółki jest likwidowanie barier w dostępie do kapitału poprzez oferowanie zwrotnych instrumentów finansowych w różnej formie. Fundusz wdraża środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego z perspektyw z lat 2007-2013 oraz 2014-2020. Łącznie, , jest to kwota szacowana na 453 mln zł.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytTreść komentarza: Zaraz Sam Donald Tusk mówił publicznie że będzie łamał prawo!Jak słuchają tego obywatele to nie dziwi nic Tusk może a zwykły obywatel to nie ?Data dodania komentarza: 31.10.2024, 15:43Źródło komentarza: Miączyn: Ma sądowy zakaz, ale znów to zrobiłAutor komentarza: KlikTreść komentarza: W sejmie i senacie też powinny być tylko dwie kadencje i powrót do normalnego życia!!!Data dodania komentarza: 31.10.2024, 10:58Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: I bardzo dobrze, powinna być kadencyjność, jak mogą stare dziadki babki siedzieć na urzędach po 20-30 lat, dość. Dajcie szansę innym...Data dodania komentarza: 31.10.2024, 08:52Źródło komentarza: Spór o wiecznych burmistrzów. Jest ostra kontrpropozycjaAutor komentarza: MarcinTreść komentarza: Witam dzisiaj miałem taką sytuację czyli 2 lata po wystawieniu tej publikacji. Dzwoniono z nr zastrzeżonego.Data dodania komentarza: 30.10.2024, 23:28Źródło komentarza: Oszustwo na zaległy mandat. Automat podszywa się pod Straż MiejskąAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Piękna manipulacja, wybrać sobie 1 kraj który nam pasuje i jeszcze przemilczeć kilka rzeczy. "Strona słowacka jest w pełni uzależniona od dostaw surowców energetycznych, w tym paliwa do reaktorów jądrowych." Do tego jeszcze 2023 większość paliwa do reaktorów kupowali od Rosji. Obecnie dominuje biomasa ale w 2030 energia z wiatru ma wynieść 500 MW a biomasy 200 MW. Wiatr na 3 miejscu po wodzie i fotowoltaice. Słowacja od dawna ma elektrownie atomowe i tani prąd. Nie ma więc potrzeby na hurra zwiększania OZE. Od 2009 roku nie jest wstrzymana energia z wiatru tylko budowa nowych elektrowni wiatrowych a takie sprzed 2009 roku Słowacja posiada. Na koniec z cytowanego przez Panią artykułu wycięło się jedno ciekawe słówko "ze względu na POSTRZEGANĄ niestabilność i przeszkody regulacyjne".Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:42Źródło komentarza: Powiat biłgorajski: Będą wiatraki, będzie tańszy prądAutor komentarza: ElektrykTreść komentarza: Kurcze... i nie elektryk...Data dodania komentarza: 30.10.2024, 19:33Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Podczas jazdy zapalił się samochód. Były w nim dwie osoby
Reklama