Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 01:52
Reklama
Reklama
Reklama

Potencjał ukryty w starych zamojskich budynkach

Dlaczego nieruchomości ze starego rynku cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem? Jak odkryć ich tajemnicę i potencjał?Jaką nadać rolę? O tym opowiada agent Północ Nieruchomości w Zamościu, Tomasz Juszczak.
Potencjał ukryty w starych zamojskich budynkach

Pod terminem "stary rynek" kryją się lokale w odrestaurowanych kamienicach o niebanalnej architekturze. Mowa również o loftach, czyli mieszkania w budynkach poprzemysłowych, ale też adaptacjach poddaszy lub strychów. Nieruchomości te często wymagają kapitalnego remontu i wizji nowego nabywcy, by ukazać drzemiący w nich potencjał - zaznacza Tomasz Juszczak

Odkrywanie starego piękna

Wszystkich zalet lokalu w kamienicach nie sposób jest wymienić. Miłośnicy klasycznej estetyki z pewnością docenią ogromną wartość estetyczną takich wnętrz. Podłogi wyłożone są często stuletnim dębowym parkietem, przy suficie znajdują się ornamenty. Wrażenie robią też wielkie łukowe okna oraz nierzadko zabytkowy kominek bądź piec kaflowy. – To wszystko sprawia, że lokal w kamienicy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. co nabywca może przekuć konkretne korzyści. Jakie? Takie pomieszczenie możemy zaaranżować na gabinet. Elegancki i klasyczny wygląd sprawi, że klient, którego obsługujemy w takim gabinecie poczuje się luksusowo. Nasz gabinet zyska prestiż i będzie doskonałym dopełnieniem wysokiej jakości usług, jakie nabywca świadczy – zaznacza agent. – Jeśli nie prowadzimy biznesu, lokal w starej zabytkowej kamienicy możemy zaaranżować na luksusowy apartament. Wystarczy zmodernizować wnętrze, pozostawiając klasyczne akcenty. Jeśli wydobędziemy z wnętrza to, co najcenniejsze, czyli elementy stare, zabytkowe, to zyskamy komfortowe miejsce do codziennych aktywności i odpoczynku o klasycznym sznycie – dodaje. 

 Dodatkowym atutem lokalu w kamienicy jest lokalizacja budynku. – Często jest to centrum miasta. Dzięki temu miejsce jest doskonale skomunikowane z innymi puntami w mieście. Poza tym nie mamy problemu z dotarciem do szkoły, kościoła, przychodni czy centrum handlowego. W centrum miasta często organizowane są imprezy kulturalne, państwowe, co ułatwia obcowanie z ludźmi i kulturą. A kiedy zechcemy od tego uciec. wystarczy zasłonić duże okna i ukryć się w cieniu starych murów, wsłuchując się w ich historie – radzi Tomasz Juszczak.  

 Wyjątkowy potencjał

Nieruchomości ze starego rynku zyskują na wartości. Pojawiają się na rynku nieruchomości zdecydowanie rzadziej, ponieważ jest to idealna opcja na ulokowanie kapitału. Tak jest m.in. w przypadku wnętrz loftowych. – Takie lokale mają w sobie ogromny potencjał. Wiedzą o tym nabywcy. Aby wydobyć niepowtarzalny styl loftowego wnętrza, warto skonsultować się z projektantem, który przygotowując projekt, uwzględni kluczowe elementy starej architektury i zamieni je w atuty. Mam na myśli ścianę z czerwonych cegieł, surowy beton, wystające rury czy odsłonięte instalacje – mówi agentka i dodaje, że takie chłodne w odbiorze wnętrza idealnie nadają się na cele komercyjne. Z powodzeniem spełniają też rolę mieszkań prywatnych. 

Stare pofabryczne budynki są nie lada kąskiem dla deweloperów. W Polsce niewiele jest takich obiektów, dlatego zyskują na wartości. – Warto też podkreślić, że przebudowa fabryki to dopiero początek rewitalizacji całego otoczenia. Po zmianie przeznaczenia budynku z produkcyjnego na mieszkalny lub usługowy, modernizowane są często nieruchomości obok. A to zwiększa ich atrakcyjność na rynku nieruchomości. Dlatego zakup takiego budynku to dobre ulokowanie kapitału – podsumowuje agent. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zamościanin 19.05.2023 07:02
Ten potencjał to wsiąknięte przez 4 pokolenia starówkowej patologii fekalia w bramach, klatkach schodowych i mieszkaniach jednym słowem smród.

sxax 16.05.2023 23:03
Panie Tomasz, a gdzie w Zamościu są lofty? Chętnie kupię. Trochę sztuczny ten tekst

t 22.05.2023 15:31
Zapraszam, chętnie przedstawię ofertę. Znajdą się nieruchomości które spełniają kryteria loftu. Tomasz Juszczak 504 288 990

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy Greinplast Zamość
Reklama
ReklamaBaner reklamowy CKZiU
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: towarzyszu BASIATreść komentarza: POwołać swoich ZNAJOMKÓWData dodania komentarza: 18.05.2024, 16:20Źródło komentarza: Zamość: Miotła w spółkach miejskich. Jako pierwsza stanowisko straciła prezes PGKAutor komentarza: N-lTreść komentarza: I Wydzial Geodezji wymienić na nowych ludzi.Data dodania komentarza: 18.05.2024, 15:32Źródło komentarza: Zamość: Miotła w spółkach miejskich. Jako pierwsza stanowisko straciła prezes PGKAutor komentarza: Mieszkanka gminyTreść komentarza: A mówi się,że radni to" ciało społeczne", no jestem zawiedziona na samym początku działania nowej rady i Pani wójt. Jeszcze nie zapracowaliście Drodzy Radni a już sobie ustaliliście takie uposażenie?, Trzeszczany to nie Zamość, gdybym mogła cofnąć czas to moja decyzja byłaby zupełnie inna,. To tak ma wyglądać Wasza praworządność?, wstyd i obłuda.Data dodania komentarza: 18.05.2024, 15:16Źródło komentarza: Trzeszczany: Samorząd zmieniony gruntownieAutor komentarza: KorekTreść komentarza: Będzie muł i kamieni kupa sprzedaliście gminę za parę flaszek procentówData dodania komentarza: 18.05.2024, 13:56Źródło komentarza: Trzeszczany: Samorząd zmieniony gruntownieAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Tragedia zaiste. Bezrobocie 15% a największy problem to brak sukcesów zadupiastego klubu. Chociaż tobie panie burak socjal leci to możesz mieć takie problemy.Data dodania komentarza: 18.05.2024, 11:14Źródło komentarza: Hrubieszów: Kolejna kadencja rozpoczęta. Kryszczuk przewodniczącym Rady MiejskiejAutor komentarza: Janusz biznesuTreść komentarza: Haha jakie śnięte ryby gdzie!?!?Przecież tu nie ma ryb, ta rzeka z braku regulacji wygląda jak bagno. Wody miejscami Brak!!!!Data dodania komentarza: 18.05.2024, 11:04Źródło komentarza: Hrubieszów: Tony śniętych ryb w Huczwie, Prokuratura Rejonowa umarza śledztwo. Ostry sprzeciw PZW
Reklama
Reklama