Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach

  • 27.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach
Potrzebujesz szybkiego wsparcia finansowego, dlatego masz zamiar ubiegać się o kredyt gotówkowy? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź gdzie możesz liczyć na pieniądze przy ograniczonych formalnościach.

Kredyty gotówkowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na krótki czas oczekiwania na wypłatę środków. Dużym atutem są również uproszczone procedury, dzięki którym wsparcie finansowe można uzyskać przy niewielkiej liczbie wymaganych dokumentów.

Zaświadczenie o zarobkach nie zawsze wymagane?

Zaświadczenie o wysokości osiąganych dochodów jest dokumentem, dzięki któremu bank jest w stanie oszacować zdolność kredytową. Nie powinien więc dziwić fakt, że instytucje wymagają dostarczenia takiego zaświadczenia z zakładu pracy. Dla potencjalnych kredytobiorców jest to natomiast dość kłopotliwe – przede wszystkim dlatego, iż trzeba przyznać się przed pracodawcą do swoich planów związanych z zaciągnięciem kredytu.

Okazuje się jednak, że coraz więcej banków odchodzi od zaświadczeń o zarobkach. Wymagane są natomiast inne dokumenty potwierdzające wysokość osiąganych dochodów.

  • Oświadczenie o wysokości wynagrodzenia

Alternatywą dla zaświadczenia o zarobkach jest oświadczenie o wysokości uzyskiwanego wynagrodzenia. Różnica polega na tym, że zaświadczenie musi być podpisane przez pracodawcę, zaś oświadczenie spisywane jest przez kredytobiorcę. To osoba ubiegająca się o wsparcie finansowe informuje bank o wysokości dochodów oraz o źródle wynagrodzenia.

  • Wyciąg z rachunku bankowego

Często praktykowaną opcją jest dostarczenie zestawienia operacji bankowych z konkretnego okresu. Kredytobiorca musi więc dostarczyć wyciąg z konta osobistego, w którym pojawiają się informacje o wpływach wynikających z otrzymywanego wynagrodzenia za pracę.

W zależności od konkretnego banku, instytucja może wymagać dostarczenia zestawienia operacji z ostatniego miesiąca albo sprzed 3 miesięcy. Równie dobrze może zobowiązać kredytobiorcę do przedstawienia wyciągu bankowego informującego o półrocznych zarobkach.

  • Rozliczenie roczne PIT

Często, szczególnie przy okazji zbliżającego się nadsyłania rocznych zeznań podatkowych do urzędu skarbowego, banki akceptują PIT-y jako dokument potwierdzający wysokość osiąganych zarobków.

W zależności od wymagań konkretnej instytucji, kredytobiorca może przedstawić PIT-11, PIT-40, PIT-36, PIT-37. Na podstawie informacji tam zawartych, możliwa jest dokładna analiza zdolności kredytowej.

Warto mieć świadomość, że zaświadczenie o zarobkach może być wymagane w przypadku ubiegania się o wysokie kwoty kredytu gotówkowego. W przypadku składania wniosku o kredyt średnio do 10 000 zł, często wystarczą wyżej wymienione dokumenty.

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Pamiętaj, że ograniczone formalności nie powinny być jedynym parametrem uwzględnianym przy wyborze oferty kredytowej. Aby taka forma wsparcia finansowego nie była pierwszym krokiem w stronę kłopotów finansowych, kredyty gotówkowe możesz porównać na ekredyt24com.pl. Dzięki temu dowiesz się, gdzie i na jakich warunkach otrzymasz pieniądze.

Grupa Tipmedia
Podziel się: