Wypożyczenie samochodu w Lublinie – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

  • 19.04.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Wypożyczenie samochodu w Lublinie – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?
Wynajem samochodu jest coraz częstszym sposobem nie tylko na zbudowanie taniej firmowej floty, ale i organizowanie wyjazdu weekendowego lub na wakacje. Przystępne ceny i duży wybór modeli z bogatym wyposażeniem skłaniają do skorzystania z ofert wypożyczalni rozsianych po całym kraju. Wiele z nich zlokalizowanych jest w Lublinie, który z racji swojego bliskiego położenia od granicy z Ukrainą oraz portem lotniczym jest atrakcyjnym miejscem dla startu w podróż służbową lub turystyczną.

Jak wypożyczyć samochód?

Najwygodniej dokonuje się rezerwacji on-line. W domowym zaciszu można się skupić na pożądanym modelu, dobrać odpowiednie wyposażenie i dodatkowe akcesoria, jak choćby jak GPS, bagażnik dachowy czy, jeżeli jest to wyjazd z dziećmi, odpowiedni fotelik. Wypożyczalnie, takie jak carfree.pl, oferują przejrzyste warunki wynajmu, dlatego po przestudiowaniu wymogów wystarczy wybrać sposób odbioru samochodu i opłaty za wynajem.

Odbiór pojazdu z wypożyczalni czy podstawienie

Rezerwując on-line, dobrze od razu określić miejsce odbioru samochodu. Jeżeli podróż do Lublina odbywa się samolotem, można skorzystać z usługi podstawienia pojazdu na lotnisko. W przypadku bardzo krótkich wynajmów jest to opcja płatna, jednak już powyżej kilku dni podstawienie nie jest objęte kosztami. Czy warto korzystać z wypożyczalni samochodów? Oczywiście, że tak. W przypadku odbywania części podróży samolotem lub potrzeby krótkotrwałego wykorzystania pojazdu w klasie premium, którego zakup byłby nieopłacalny, wynajem auta jest najlepszą z opcji. W trakcie odbioru trzeba dokładnie przeprowadzić oględziny, a wszelkie usterki wpisać do protokołu przekazania. Oszczędzi to ewentualnych roszczeń finansowych ze strony wynajmującego.

Ograniczenie kosztów wynajmu samochodu

Zaoszczędzić na wynajmie można dużo, stosując się w 100% do wytycznych zawartych w regulaminie i umowie najmu. Istnieje kilka szczególnie bolesnych finansowo obciążeń, naliczanych w przypadku, kiedy zapisy umowne zostaną złamane. Zaliczyć tutaj można palenie papierosów w samochodzie, przewóz zwierząt czy holowanie innego pojazdu. Oddając auto, należy także zadbać o jego czystość i pełny bak – wówczas żadne, dodatkowe koszty nie wejdą w grę.

Wynajem samochodu jest coraz częściej stosowaną opcją w wyjazdach służbowych, urlopowych czy krótkich wycieczkach turystycznych. Rozwiązanie to jest już również dostępne w większości lokalizacji. Rosnąca konkurencja spowodowała, że usługi wynajmu są tańsze i nie obciążane takimi kosztami jak kaucja za wypożyczony pojazd.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: