Co ciekawego dzieje się na świecie?

  • 10.04.2019, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Co ciekawego dzieje się na świecie?
Zarówno na świecie, jak i w Polsce, codziennie dzieje się mnóstwo rzeczy. Różnego rodzaju wypadki, wydarzenia kulturalne i nie tylko, sportowe nowinki, ale również ciekawostki z życia gwiazd. Po takie informacje sięga bardzo dużo ludzi, ponieważ nie ma nic lepszego niż orientowanie się wśród tego, co dzieje się wokół nas. Musimy wiedzieć dużo - lepiej jest wiedzieć, niż nie. Dobrze mieć zaufane strony, które nie rozsiewają tzw "fake news", ale podają rzetelne wiadomości.

Dlaczego portale informacyjne?

Ponieważ lepiej wiedzieć, niż nie. Warto orientować się w tym, co nas otacza. Musimy wiedzieć czy coś się dzieje na świecie i zdawać sobie sprawę z tego, co dokładnie ma miejsce. Dzięki temu jesteśmy przygotowani na wiele ewentualności np. czy będzie miał miejsce strajk, jakie podwyżki szykują się w danym roku, na co uważać i tak dalej. Dodatkowo to niekiedy świetny zabijacz czasu - można poszukać informacji o tym, co się dzieje w życiu naszej ulubionej gwiazdy. Bardzo dużo osób korzysta z takich portali informacyjnych - i nic dziwnego. Dobrze mieć przecież rękę na pulsie.

Niektóre strony lepsze od tych drugich.

Niestety, niektóre portale informacyjne nie są obiektywne. Duży związek ma z tym m.in. polityka, albo to, że nie wszyscy dziennikarze potrafią być obiektywni. Niektórzy słyną również z tego, że uwielbiają wrzucać do swojego serwisu tzw. "fake news", które mają być klikalne, wprawiać ludzi w osłupienie i wywoływać zupełnie niepotrzebne poruszenie. Często takie informacje nijak mają się do rzeczywistego stanu. Takich stron należy definitywne unikać, ponieważ z czytania takich rzeczy, nikomu nigdy nie przyszło nic dobrego. Robią się z tego potem zupełnie niepotrzebne problemy. Lepiej wybierać takie strony, w których pojawiające się informacje są rzetelne i pokazują sytuacje takimi, jakimi są. Które umożliwiają wyrobienie własnego zdania, niczego nie narzucając i nie zmuszając czytelnika do tego, aby myślał tak, jak dziennikarz. Do takich stron można zaliczyć między innymi https://alenews.pl, gdzie dziennikarze nie są stronniczy. Nie namawiają do niczego, niczego nie wymuszają i podają tylko sprawdzone wiadomości, nie próbując nikogo wprowadzać w błąd.

Bez hejtu.

To zjawisko ostatnio bardzo powszechne. Szczególnie widziane w plotkach, gdzie używa się "niefortunnych", lekko mówiąc, sformułowań, które zupełnie nie są przyjemne, a czasami nawet obraźliwe. Dlatego lepiej jest czytać informacje z życia gwiazd na takich portalach, które kompletnie nie stosują pewnego rodzaju mowy nienawiści w swoich artykułach. Warto zaglądać na takie strony, które nie podają fałszywych, wyssanych z palca informacji, które wydedukowali gdzieś tam, przeglądając media społecznościowe danej gwiazdy. Lepiej wspierać to, co dobre, a nie to co złe.

Dlatego dobrze zapamiętać podaną wcześniej stronę - ona zagwarantuje rzetelne, sprawdzone wiadomości i nie będzie stosowała mowy nienawiści. Która nie generuje sztucznych artykułów, korzystając z wiadomości wyssanych z palca. Lepiej wspierać takie serwisy - to dzięki czytelnikom dobre strony stają się popularniejsze, a te, które nie powinny istnieć - tracą.

Grupa Tipmedia
Podziel się: