Kalkulator pomoże wybrać najtańszą polisę na życie

 • 09.04.2019, 13:00
Kalkulator pomoże wybrać najtańszą polisę na życie
Ubezpieczeń na życie jest obecnie tak dużo, że trudno o podjęcie decyzji i wybranie tej jednej polisy. Jeśli chcemy ograniczyć ryzyko przepłacenia za składkę, warto będzie najpierw porównać różne produkty. Może to zrobić za nas agent ubezpieczeniowy.

Kalkulator ubezpieczeń na życie działa w ten właśnie sposób, że najpierw zostawiamy w nim swoje  dane i wstępne paramenty ubezpieczenia, a na następnie czekamy na kontakt ze strony towarzystwa. Agent w dalszym ciągu będzie potrzebny ze względu choćby na konstrukcję samej polisy, której przedmiotem jest życie i zdrowie człowieka.

Zanim porównamy ubezpieczenia życiowe np. na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html, przyjrzymy się z bliska narzędziu, jakim jest kalkulator polis i odpowiemy na pytanie, dlaczego nie jest to typowe narzędzie do obliczania.

 

Kalkulator ubezpieczeniowy – jak to działa?

Większość klientów zapytana o to, czym kieruje się przy wyborze polisy na życie, wskaże cenę. Jeśli zatem interesuje nas najtańsze ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, powinniśmy wiedzieć od czego będzie zależała końcowa składka. Wpływ na jej wysokość ma wiele czynników – część z nich wskazujemy już na etapie formularza dołączonego do kalkulatora.

Na początku w kalkulatorze wybieramy kształt polisy na życie. Czy ma chronić finansowo nasze życie i zdrowie, czy zapewniać coś więcej, np. gromadzenie oszczędności lub generowanie zysku. Kalkulator umożliwi znalezienie:

 • polisy ochronnej,
 • polisy posagowej dla dziecka,
 • polisy inwestycyjnej,
 • dodatków: pobyt w szpitalu, inwalidztwo,
 • ubezpieczenia pod kredyt hipoteczny i gotówkowy..

Wypełnianie formularza w kalkulatorze zaczynamy od określenia liczby osób ubezpieczonych. Do wyboru są tylko 2 odpowiedzi (Dla siebie, Dla siebie i kogoś). Drugi wariant oznacza, że współubezpieczonym może być zarówno dziecko, jak i małżonek. W rzeczywistości towarzystwa dopuszczają włączenie do tej samej polisy – z 1 składką – innych członków rodziny czy osoby wspólnie zamieszkujące gospodarstwo domowe, np. rodzice, dziadkowie, teściowie itp.

Kolejnym krokiem jest ustalenie maksymalnego odszkodowania. To inaczej suma ubezpieczenia, która w kalkulatorze jest dostępna w kilku wariantach, np. do 100 000 zł, do 300 000 zł, do 1 000 000 zł. Większa suma ubezpieczenia będzie oznaczała wyższą składkę. Warto pamiętać, że suma ubezpieczenia dotyczy zarówno podstawy (śmierć ubezpieczonego) i tu jest z reguły najwyższa, jak i każdego z dodatków (poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu, rehabilitacja, operacja itp.).

I tak dochodzimy do celu ubezpieczenia. Formularz daje nam 6 opcji do wyboru, z których zaznaczamy jedną lub kilka. Są to:

 • bezpieczeństwo finansowe bliskich w przypadku mojej śmierci – jeśli interesuje nam ochronna polisa na życie w wariancie podstawowym;
 • ochrona na wypadek niezdolności do pracy – jeśli chcemy zabezpieczyć się finansowo, a jesteśmy jedynym żywicielem rodziny;
 • zgromadzenie kapitału dla dziecka – gdy zależy nam na ochronie finansowej dla naszego dziecko i gromadzeniu dla niego kapitału na przyszłość, w polisie posagowej, bo o niej tu mowa, znajdziemy obie rzeczy;
 • zabezpieczenie spłaty kredytu – to polisa ochronna na życie, która zawiera te dodatki, które przydadzą się gdy spłacamy kredyt;
 • dodatkowy kapitał na emeryturę – oznacza polisę ochronno-oszczędnościową zwaną też polisą na życie i dożycie, gdzie gromadzone latami środki są wypłacane na koniec umowy i mogą być przeznaczone na dowolny cel, np. powiększenie emerytury czy podróż marzeń;
 • ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby – gdy interesują nas typowe dodatki do polisy na życie.

Wybieramy jeszcze czas trwania umowy - dożywotnio lub terminowo.

Pamiętajmy, że każda wskazana odpowiedź jest pomocna dla agenta, który może lepiej dopasować oferty ubezpieczenia. Wszystkie odpowiedzi udzielone w formularzu kalkulatora mają charakter orientacyjny i nie zobowiązują do zakupu polisy – nawet na bezpośrednim spotkaniu z agentem.

 

Dane do kontaktu z agentem

Do uzupełnienia w formularzu  są jeszcze inne dodatkowe informacje. Chodzi o:

 • miesięczne wydatki (warianty odpowiedzi: do 2000 zł, do 5000 zł, powyżej 5000 zł),
 • sytuację mieszkaniową (posiadam własne mieszkanie, posiadam własny dom, wynajmuję mieszkanie/dom, mieszkam u rodziców, inne),
 • posiadanie dzieci (tak, nie).

Podanie tych informacji również pozwoli agentom na lepsze dopasowanie oferty.

Na końcu formularza są pola do wpisania danych osobowych. Trzeba też wyrazić zgody na przetwarzanie tych danych w celu przekazania ich agentom. Dane osobowe to, imię i nazwisko, kod pocztowy, telefon kontaktowy, adres e-mail, wykonywany zawód, data urodzenia.

A gdzie ceny, skoro korzystamy z kalkulatora?

Po uzupełnieniu formularza skontaktuje się z nami konsultant w celu potwierdzenia poprawności danych. Kontakt nastąpi w ciągu 24 godzin, a w ciągu kolejnych 2-3 dni skontaktują się (także telefonicznie) agenci ubezpieczeniowi z różnych towarzystw (w kalkulatorze jest ich 15 m.in. AXA, Compensa, Prudential, MetLife, Concordia, Warta, PZU, Signal Iduna, Generali czy Nationale-Nederlanden).

--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: