Jak skutecznie walczyć z wilgocią w domu?

  • 29.03.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Jak skutecznie walczyć z wilgocią w domu?
Poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu ma ogromny wpływ na zdrowie domowników. Nadmierna wilgotność powoduje rozwijanie się grzybów i pleśni, które mają niekorzystny wpływ na nasz organizm, natomiast zbyt suche powietrze powoduje problemy z górnymi drogami oddechowymi. Dlatego tak ważne jest utrzymanie wilgotności w pomieszczeniach na optymalnym poziomie, czyli pomiędzy 40% a 60%. Jak więc poradzić sobie z mieszkaniem, w którym jest zbyt wilgotno?

Czynniki powodujące wilgoć

 

Czynników, które powodują zbyt wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniach jest całkiem sporo i nie ze wszystkimi jesteśmy w stanie sobie poradzić. Problem ten dotyczy najczęściej starego budownictwa, domów w których brak hydroizolacji oraz izolacji cieplnej, nie sprawna jest wentylacja czy nieodpowiednio wykonany drenaż budynku. Wilgotność wzrasta również podczas wykonywania niektórych czynnościami w domu, np. kąpiel, zmywanie czy suszenie prania. Duże znaczenie ma także teren na jakim jest zbudowany dom, a więc poziom wód gruntowych, czy odległość od lasu lub dużych zbiorników wodnych. Czasami powodem nadmiernej wilgoci może być powódź lub zalanie z powodu niesprawnej instalacji wodnej.

 

Skuteczny sposób na wilgoć

 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zredukowania zbyt wysokiego poziomu wilgoci w mieszkaniu są osuszacze powietrza. Firma oferująca wynajem osuszaczy Lublin ma w swej ofercie szeroki wachlarz takich urządzeń o różnej mocy i wydajności. Najpopularniejsze są osuszacze kondensacyjne, które swoją budową przypominają lodówkę lub klimatyzację. Do pochłaniania wody wykorzystywany jest tutaj efekt rosy czyli fakt, że woda skrapla się na zimnych powierzchniach. Są to bardzo wydajne urządzenia w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności i temperaturze. Wynajem takiego urządzenia to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż zakup, ponieważ są one bardzo drogie, a po wykonaniu swojego zadania zapewne nie będą nam już potrzebne. Dodatkowo powierzając usuwanie wilgoci profesjonalnej firmie będziemy mogli skorzystać z fachowej wiedzy i porady w tym zakresie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: