Miałeś stłuczkę? Sprawdź, jak otrzymać auto zastępcze za darmo

  • 29.03.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Miałeś stłuczkę? Sprawdź, jak otrzymać auto zastępcze za darmo
Udział w kolizji drogowej to nie tylko duży stres, ale również spory problem, jeśli auto wymaga naprawy. Dysponując tylko jednym pojazdem, pojawia się kłopot związany z dotarciem do pracy. Niewiele osób wie, że w takiej sytuacji można otrzymać auto zastępcze za darmo. Trzeba tylko wiedzieć, do kogo się w tej sprawie zgłosić.

Kiedy należy nam się bezpłatne auto zastępcze?

Większość osób utożsamia możliwość skorzystania z auta zastępczego z dodatkową opcją, jaką można wykupić w ramach ubezpieczenia OC. Jeśli jednak stłuczka nastąpiła nie z naszej winy, możemy otrzymać samochód zastępczy, którego koszty wynajmu zostaną pokryte z OC sprawcy. Wynika to z przepisów prawnych zawartych w artykule 361 Kodeksu Cywilnego. Obecnie praktycznie każda profesjonalna wypożyczalnia, taka jak wypożyczalnia samochodów Lublin oferuje wynajem samochodów Lublin na takich zasadach. Niektóre z nich nawet zapewniają podstawienie auta pod wybraną lokalizację na terenie miasta.

 

Skorzystanie z tej opcji wiąże się z załatwieniem pewnych formalności. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ większością z nich zajmuje się sama wypożyczalnia. To sposób na uniknięcie dodatkowego, niepotrzebnego stresu i otrzymanie auta jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do kolizji.

 

Czy auto zastępcze jest naprawdę darmowe?

 

Wypożyczalnie samochodów specjalizują się nie tylko w wynajmie aut zastępczych, których koszt pokrywany jest z OC sprawcy. Oprócz tego świadczą wynajem dla zwykłych użytkowników, dlatego widoczny na stronie internetowej cennik może budzić wątpliwości. Aby mieć pewność, że nie poniesiemy kosztów związanych z wypożyczeniem samochodu, powinniśmy wybrać firmę, która udziela pisemnej gwarancji na bezpłatny wynajem.

 

Zanim wyjedziemy autem zastępczym na drogę, upewnijmy się że wypożyczalnia posiada ubezpieczenie i ponosi odpowiedzialność za ewentualne szkody powstałe w wyniku użytkowania pojazdu do czasu naprawy auta prywatnego. Profesjonalną wypożyczalnię poznamy po tym, że cała flota posiadanych przez nią samochodów jest objęta ubezpieczeniem autocasco i assistance.

 

Wybierając auto zastępcze upewnijmy się, że:

 

  • posiada aktualne ubezpieczenie i przegląd techniczny

  • jest wyposażone w podstawowe systemy bezpieczeństwa

  • wypożyczalnia daje pisemną gwarancję na pokrycie kosztów z OC sprawcy wypadku

  • objęte jest ubezpieczeniem autocasco i assistance

  • wynajem nie jest objęty limitem kilometrów

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: