Jak wybrać odpowiednią salę weselną?

  • 29.03.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać odpowiednią salę weselną?
Podczas organizacji wesela natłok spraw do załatwienia może przytłoczyć. Jedną z najważniejszych, od których należałoby zacząć planowanie jest wybór sali, gdzie będzie odbywało się przyjęcie. Wybór sali zależy od wielu kwestii, które musimy przemyśleć i uwzględnić. W krótkim poradniku podpowiemy wam jak podjąć właściwą decyzję i na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej sali weselnej.

Szacunkowa liczba gości

To w zasadzie podstawa całego planowania wesela. Ustalenie wstępnej listy gości pomoże nam wyselekcjonować sale, które pomieszczą wszystkich zaproszonych na tę uroczystość. Sala nie powinna być ani za duża (niezagospodarowana przestrzeń nie będzie najlepiej wyglądać) ani za mała (nie ma nic gorszego niż ciasnota za stołem). Pierwszy research dobrze jest zrobić wśród rodziny i znajomych, może ktoś był niedawno na udanym weselu i może polecić jakieś dobre miejsce. Ważny jest również charakter zaproszonych gości - czy będzie to rodzina mieszkająca niedaleko, czy w dużej mierze przyjezdni. Ma to ogromne znaczenie, gdy musimy podjąć decyzję o ilości osób, którym powinniśmy zorganizować nocleg. Na szczęście coraz więcej miejsc oferuje możliwość zakwaterowania gości, często wraz ze śniadaniem następnego dnia. Jednym z dobrych przykładów takiej sali będzie niewątpliwie sala weselna Lublin, która posiada pokoje nawet dla kilkudziesięciu gości.

Menu i wystrój

Te dwie kwestie najlepiej sprawdzić osobiście. W wielu salach weselnych, szczególnie tych prowadzących na co dzień restaurację można skosztować dań, bądź umówić się na degustację. Mając świadomość jak ważne jest dobre jedzenie, warto skorzystać z tej możliwości, dobrze też sprawdzić opinie w internecie. Podczas podejmowania decyzji o wystroju należałoby znaleźć złoty środek pomiędzy obecną modą a naszym gustem. Warto też zorientować się jakie różne warianty wystroju oferuje dana sala, a także, które elementy są dodatkowo płatne. Nie zapomnijmy też zapytać o usługi dodatkowe, takie jak stół z wiejskimi wyrobami, szampan dla gości, czy darmowy apartament dla młodej pary.

Grupa Tipmedia
Podziel się: