Remont starego domu - na czym można oszczędzić?

  • 29.03.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Remont starego domu - na czym można oszczędzić?
Przeprowadzenie gruntownego remontu w starym budynku wiąże się często ze sporym nadwyrężeniem budżetu. Bywa i tak, że koszt remontu jest bliski kosztom postawienia nowego domu. Często zatem szukamy źródła oszczędności i zastanawiamy się jak obniżyć wydatki. Nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy nie chcemy zrezygnować z wysokiej jakości usług oraz produktów. Gdzie zatem szukać oszczędności? Oto kilka wskazówek:

Wykorzystaj już dostępne materiały

Ostatnio modne jest przetwarzanie już posiadanych przedmiotów i adaptowanie ich do nowych potrzeb. Może to być dobry sposób na niewielkie oszczędności, jednak pod warunkiem, że to dobrze przemyślimy. Czasem bowiem kwota, którą wydamy przy renowacji, będzie dość wysoka. Dlatego przed przystąpieniem do prac, warto oszacować koszt zakupienia niezbędnych do renowacji materiałów, a później decydować się na tego typu działania. Do ponownego przetworzenia na pewno mogą się nadawać różne elementy stolarki. Na przykład zwykłe drzwi skrzydłowe, przy odrobinie umiejętności, można zamienić w drzwi przesuwne.  Poza tym, wykorzystując niektóre stare elementy dawnej konstrukcji sprawimy też, że dom nabierze niepowtarzalnego charakteru. 

Znajdź hurtownię

Ilość materiałów niezbędnych do odnowienia starego budynku jest dość duża. Stąd też zamiast zaopatrywać się w sklepie budowlanym, znajdź hurtownię i kupuj z rabatem. Nie jest prawdą, że to miejsce wyłącznie dla specjalistów z branży budowlanej. Zwykły obywatel spokojnie sobie poradzi z zakupami, zwłaszcza, że może liczyć również na pomoc wykwalifikowanego personelu. Dodatkowo, przy sporych zakupach, przysługuje nam cena hurtowa, co oczywiście oznacza niższy rachunek niż w przypadku hipermarketu. Znalezienie hurtowni to kwestia chwili, w przeglądarce wpisujemy branżę, która nas interesuje, oraz nazwę większego miasta w okolicy, na przykład "hurtownia elektryczna Lublin" i zostaniemy przekierowani do listy adresów. Coraz więcej firm oferuje także możliwość zrobienia zakupów online i dostarczenia zamówienia bezpośrednio pod wskazany adres, dzięki czemu można zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale też i cenny czas. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: