Zegarki Atlantic

  • 27.03.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Zegarki Atlantic

Zegarki Atlantic – powstanie

Zegarki Atlantic to szwajcarska, blisko 130-letnia tradycja sztuki zegarmistrzowskiej w najlepszym wydaniu. Marka Atlantic początkowo nazywała się Eduard Kummer Bettlach (EKB) od nazwiska założyciela Eduarda Kummera, a jej początki sięgają aż 1888 roku.

Na początku swojej działalności, firma EKB zajmowała się produkcją podzespołów do marek Longines czy Certina, a pierwszy czasomierz Atlantic pojawił się dopiero w  1932 roku. Co ciekawe, był to jedyny wodoszczelny zegarek na świecie. Pierwszy sukces tej marki. Kolejna zasługa od Atlantica dla branży, to wynalezienie w latach 50-tych mechanizmu szybkiego przesuwu datownika za pomocą koronki. Nowinka technologiczna okazałą się prawdziym sukcesem.

Zegarki spod szyldu kotwicy i cyrkla, zdobyły popularność na całym świecie, a co ciekawe, w Polsce była to najpopularniejsza marka zegarków w latach 1965-90. Wielu miłośników zapewne na myśl przyjdzie legendarny model Worldmaster.

Atlantic Worldmaster – zegarek kultowy

Legendarny wręcz model Atlantic Worldmaster to prawdziwa klasyka w wielu polskich domach. Elegancki czasomierz z fakturowaną tarczą (złotą, czarną lub białą), był częstym prezentem z okazji ważnego wydarzenia (ślub czy zdanie matury). Model do dzisiaj wzbudza sympatię i wspomnienia. Obecnie wciąż można go nabyć i to w dwóch wersjach: z mechanizmem automatycznym lub prawie niespotykanym werkiem mechanicznym. Worldmaster później stał się całą serią zegarków dostępnych do dzisiaj, zachowując swoją stylistykę.

Atlantic – szyk, styl i prostota

Zegarki Atlantic pomimo wielu kolekcji zachowały swoje charakterystyczne cechy – klasykę i prostotę. W połączeniu z niezawodnością szwajcarskiego mechanizmu ETA, są to produkty bardzo cenione i często wybierane, szczególnie w naszym kraju. Obecnie oprócz wspomnianej serii Worldmaster, znajdziemy również modele z kolekcji: Elegance, Sealine, Seabase, Seaday, Seapari, Seaflight Seasport Chronograph, Mariner czy Super de Lux. Ogromny wybór sprosta oczekiwaniom każdego.

Grupa Tipmedia
Podziel się: