Zakłady bukmacherskie online

  • 27.03.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Zakłady bukmacherskie online
Jak doskonale wiemy, wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy antyhazardowej, możliwości wyboru odpowiedniego dla nas bukmachera zostały mocno ograniczone. Działalność podmiotów zarejestrowanych poza granicami naszego kraju przestała być legalna. Jeśli któreś z nich nie zaprzestały działalności, to trafiają z miejsca do Rejestru Domen Zakazanych. Spośród kilkudziesięciu firm obecnych na rynku pozostało do wyboru zaledwie kilkanaście.

Wielu graczy w takiej sytuacji zadaje sobie pytanie, czy dalsza gra pozostaje opłacalna? Tym, którzy zdecydowali się pozostać przy bukmacherce, przedstawimy kilka propozycji firm bukmacherskich, które są obecne w tej chwili na naszym krajowym podwórku. Jednak zanim do tego dojdziemy, powiedzmy, czym tak w ogóle są zakłady bukmacherskie.

Zgodnie z encyklopedyczną definicją zakładami bukmacherskimi nazwać możemy rodzaj zakładów wzajemnych, w których to należy przewidzieć rezultat spotkania sportowego. Takie zakłady przyjmowane są przez tzw. bukmachera, bądź też firmę bukmacherską. Zależnie od wyniku zakład może być:

zwrócony (gdy spotkanie zostało przerwane, przełożone bądź odwołane);

przegrany;

przegrany w połowie (gdy postawiliśmy tzw. azjana);

wygrany w połowie (analogiczna sytuacja do powyższej);

wygrany.

 

Zakłady bukmacherskie jak grać?

Gdy znamy już możliwe rozstrzygnięcia postawionego przez nas zakładu, zasadnym byłoby poznać idealną strategię do gry w bukmacherkę. Musimy Was jednak zmartwić, gdyż takowa nie istnieje.

Sposób gry zależy w dużej mierze od odpowiedniego bukmachera, konkretnej dyscypliny, posiadanego budżetu, a przede wszystkim od wiedzy i doświadczenia.

Odpowiedni bukmacher. Czy on w ogóle istnieje?

Moglibyśmy w zasadzie rzec, że ilu graczy tyle odpowiedzi. W chwili obecnej mamy w Polsce 16 legalnych bukmacherów. Jednak część z nich dopiero jakiś czas temu uzyskało odpowiednie zezwolenia, stąd nie nastąpiła jeszcze inauguracja ich działalności. Tak więc realny wybór ograniczony jest w tej chwili do dziesięciu. Wśród nich znajdziemy między innymi:

Fortuna

STS

forBET

ETOTO

LvBet

Totolotek

PZBuk

Millenium

Totalbet

Superbet

 

Ustalenie, u którego z nich będziecie stawiać swoje pierwsze kroki, zostawiamy Wam samym. Odsyłamy także do artykułów na naszej stronie, gdzie każdy z nich rozebrany jest na czynniki pierwsze, co z pewnością ułatwi Wam decyzję.

Jeśli decyzja o wyborze bukmachera jest już za nami, to kolejnym krokiem niech będzie ustalenie konkretnego budżetu czy to tygodniowego, czy miesięcznego oraz dobranie odpowiednich stawek na pojedynczy zakład. Trzymanie się ich sztywno ustalonych to zadanie z pozoru proste, lecz uwierzcie, że to tylko pozory :)

Stawki stawkami, lecz czy wydawanie bezmyślnie pieniędzy na zakłady, o których nie mamy pojęcia, ma jakikolwiek sens? Oczywiście, że nie. Gdy szukacie więc konkretnych zakładów, to wybierajcie te, o których macie choć elementarną wiedzę. Jeśli interesuje Was futbol amerykański, piłka ręczna czy też piłka nożna, to je właśnie typujcie.

W Internecie jak grzyby po deszczu powstają co raz to nowe strony, które oferują nam płatne typy. Jak w wielu przypadkach z życia codziennego, także również w tym wypadku korzystanie z nich będzie pewną drogą na skróty. Spójrzmy prawdzie w oczy. Przecież żaden człowiek na świecie nie jest nieomylny, a powierzając niejako swoje pieniądze obcym osobom (grając ich typy), ściągamy z siebie obowiązek analizy i śledzenia interesujących nas rozgrywek. Do czego to zwykle prowadzi? Po kilku dobrych tygodniach przychodzą te gorsze, a w nas wzbiera złość, jak to typy mogą nie wchodzić, jeśli za nie zapłaciłem?! Tu właśnie dochodzimy do momentu, gdzie wyższość gry indywidualnej jest najbardziej widoczna. W wypadku niepowodzeń gry z zewnętrznymi źródłami, tracimy dwa razy. Po pierwsze poprzez utraconą na zakład stawkę, a po drugie ponosimy koszty abonamentu, który zwykle trzeba opłacać, otrzymując je. Gdy gramy sami, jedynymi kosztami są te włożone w konkretny typ. Nie wspominając o radości po pozytywnym rozstrzygnięciu samodzielnie postawionego kuponu, która też jest znacznie większa.

Znając już kilka podstawowych kroków, jakie powinniśmy wykonać na samym początku swojej bukmacherskiej drogi, przyszedł czas na dobór odpowiedniej dla nas taktyki gry. Istnieje ich całe mnóstwo, lecz ograniczymy się do przedstawienia tylko kilku z nich.

Płaska stawka - podstawowy system gry, najlepszy dla początkujących graczy. Ustalamy z góry określoną sumę na każdy pojedynczy zakład. Choć zyski podczas gry takim systemem są dość niskie, to ryzyko bankructwa jest praktycznie minimalne.

Sprawdź bukmacherzy https://www.rynekbukmacherski.pl/

Stawkowanie procentowe - ustalamy jakim procentem naszego budżetu początkowego będzie jeden zakład. W przypadku wygranych kwoty na zakłady rosną, natomiast w razie niepowodzeń maleją. Potencjalne zyski delikatnie wyższe z uwagi na rosnącą stawkę. Ryzyko bankructwa minimalne.

Martinagle - innymi słowy progresja. System dość ryzykowny, niepolecany graczom-amatorom. Polega na podwajaniu stawek w przypadku przegranej oraz powrotu do stawki wyjściowej w razie pozytywnego rozstrzygnięcia zakładu. Domniemany zysk znacznie większy niż w poprzednich systemach, jednak ryzyko bankructwa także znacznie większe.

System Kelly - do stosowania tego systemu potrzebna jest konkretna wiedza na temat obstawianej dyscypliny. Istotą tego systemu jest szacowanie szans danej drużyny czy też gracza w konkretnym zakładzie i dobieranie stawki według nich. Najprościej rzecz ujmując, jeśli jesteśmy pewni danego rozstrzygnięcia, to inwestujemy w nie dużą sumę pieniędzy. Analogicznie, jeśli dany wynik jest dla nas raczej mało prawdopodobny, to na jego grę przeznaczamy małą sumę. Korzystanie z tego systemu odradzamy graczom początkującym.

Wiedza na temat tych czterech najpopularniejszych systemów powinna w zasadzie wystarczyć. Korzystanie z konkretnego z nich powinniśmy uzależnić po pierwsze od posiadanego budżetu, a przede wszystkim od doświadczenia i wiedzy, gdyż nie każdy pozwolić sobię może na grę z ich wykorzystaniem.

Zakłady bukmacherskie przez Internet

Czasy punktów stacjonarnych powoli odchodzą do przysłowiowego lamusa. Są one wypierane przez zakłady bukmacherskie online. Powód jest banalnie prosty, a jest nim lenistwo graczy. Kto będzie fatygował się, aby pójść do tzw. "ziemniaka", jeśli wszystko załatwić można nie ruszając się z domu. Czy słyszeliście w ostatnim czasie o promocjach bądź bonusach dla graczy punktów naziemnych? Nie bez powodu wszystkie akcje promocyjne skierowane są w stronę grających z użyciem łącza internetowego. Wyższość gry online nad tradycyjnymi sposobami nie przypadnie pewnie do gustu starym bukmacherskim wyjadaczom. Niestety (bądź stety), taka jest jednak prawda. Czym tą wyższość możemy uargumentować? Na pewno wspomnianą wcześniej wygodą oraz ogólnym dostępem do bukmachera. O ile nie w każdym mieście znajdziemy placówkę interesującej nas firmy bukmacherskiej, o tyle dostęp do Internetu w dzisiejszych czasach ma każdy, tak więc 1-0 dla gry online.

Spora liczba graczy z zakładów przedmeczowych przestawia się na zakłady live. Jako jeden z głównych powodów wymienia się między innymi jeszcze większy zastrzyk adrenaliny, aniżeli w przypadku zwykłych "przedmeczówek". Gdy stawia się kilka minut przed końcem meczu wynik powyżej danej liczby bramek, tylko człowiek o stalowych nerwach by się nie denerwował. Tak więc 2-0 i przewaga gry przez Internet rośnie. A co z minusami? Na pewno wielu z Was (tych trochę starszych) pamięta często wielogodzinne wizyty w punktach naziemnych oraz wymianę doświadczeń i typów ze stałą ekipą "ekspertów" przy stole znajdującym się w centralnym punkcie sali. Mimo że zwykle takimi ekspertami byli tylko z nazwy, to ja swoje pierwsze wskazówki, jako świeżo wstępujący do bukmacherskiego światka, dostałem właśnie od nich. W dzisiejszych czasach taki "świeżak" wpisze w wyszukiwarkę interesujący go temat i problem rozwiązany. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko można kupić. Taką bezcenną rzeczą był/jest właśnie klimat tych "stacjonarek". Tak więc mamy 2-1 i zakłady naziemne odrabiają swoją stratę.

Według wielu badań wraz z udostępnieniem graczom możliwości gry online, wzrosły także wpływy bukmacherów. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Według nas ma to właśnie związek z ułatwieniem przepływu gótówki podczas takiej gry. Wielu uzależnionych od hazardu graczy w swoistych spowiedziach po kilku latach przyznawało się, iż zaczęło się od odgrywania po przegranych zakładach i lina wokół ich szyi zaciskała się z czasem oraz kolejnym puszczonym zakładem. Spora ilość tych dramatów rozgrywała się przed komputerem, w domowych zaciszach, a to wszystko dzięki postępowi technologicznemu. Zatem kolejny punkt można przyznać "ziemniakom", ponieważ to właśnie w Internecie jest większe potencjalne niebezpieczeństwo dla gracza przy nierozważnej grze.

Czy remis w takim pojedynku jest więc wynikiem sprawiedliwym? To już niech każdy z Was zinterpretuje po swojemu. W naszej gestii nie leży namawianie, bądź też odwodzenie Was od decyzji zaczęcia swej niełatwej bukmacherskiej drogi. Dajemy tylko kilka cennych, wynikających bardzo często z doświadczenia wskazówek, których zrozumiałe zinterpretowanie i zastosowanie może umiejętnie Was pokierować, byście przez tę drogę przeszli bez uszczerbku na zdrowiu swoim oraz bliskich.

 

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

Grupa Tipmedia
Podziel się: