Akcesoria ortodontyczne

  • 18.03.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Akcesoria ortodontyczne
Aparaty ortodontyczne pragnie posiadać każdy osoba, które chce mieć ładny prosty uśmiech. Większość dostępnych aparatów to: aparaty ruchome zdejmowane lub aparaty stałe. To, jaki typ aparatu zostanie zastosowany zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta oraz higieny.

Jednak najczęściej stosowany jest aparat ortodontyczny, który zakładany jest na wiele lat. Noszenie takiego aparatu wymusza na pacjencie jeszcze większą dbałość o higienę jamy ustnej.

Pielęgnacja jamy ustnej przy jego noszeniu wymaga sporo wysiłku, dlatego warto jest zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Najważniejszymi akcesoriami są: pasty do zębów, szczoteczki przeznaczone do czyszczenia szczelin międzyzębowych oraz woski zmniejszające uszkodzenia jamy ustnej.

Lista akcesoriów ortodontycznych

Nie od dziś każdy wie, że noszenie aparatu ortodontycznego związane jest z utrzymaniem jeszcze większej higieny jamy ustnej niż zwykle. W sprzedaży jest wiele akcesoria ortodontyczne, które doskonale sprawdza się przy higienie jamy ustnej. Z tego też właśnie powodu stworzono serię produktów mających na celu złagodzić dyskomfort spowodowany noszeniem aparatu oraz szereg produktów służących do higieny jamy ustnej przy aparacie ortodontycznym.

  • Szczoteczka pęczkowa, która czyści bardzo trudno dostępne powierzchnie;
  • Wosk do zamków do zabezpieczania zamków aparatu;
  • Ligatury;
  • Osłona na zamek – używany, gdy bardzo podrażnia dziąsła.
  • Płynna pasta do zębów, która lepiej dociera do trudno dostępnych miejsc przy aparacie ortodontycznym;
  • Szczoteczka z miękkim włosiem;
  • Irygator, który pod ciśnieniem skutecznie wypłukuje przestrzenie międzyzębowe.

Do mycia trudno dostępnych miejsc służą również specjalne akcesoria: szczotki ortodontyczne z rowkiem, wyciorki różnej grubości, nitka z utwardzoną końcówką i płyn do płukania jamy ustnej.

Takie dodatki są bardzo przydatne podczas dbania o higienę aparatu ortodontycznego stałego oraz całej higieny jamy ustnej. Ponadto nieprzestrzeganie higieny podczas okresu noszenia aparatu ortodontycznego stałego może w przyszłości skutkować chorobami zębów: kamieniem nazębnym czy próchnicą.

Dla osób zaczynających swoją przygodę z aparatem ortodontycznym przydatne mogą okazać się gotowe zestawy niezbędnych akcesoriów, które mieszczą się w małą i poręczną kosmetyczkę, tak jak Curaprox zestaw ortodontyczny produktów do pielęgnacji jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego. Zestaw ten zawiera wszystko, co niezbędne do pielęgnacji zębów dla osób noszących aparat ortodontyczny

Akcesoria ortodontyczne w gabinecie

Wiele osób pragnie mieć piękne proste zęby i dlatego takie osoby decydują się na założenie aparatu ortodontycznego. Jednak wiadomo nie od dziś, że o zęby należy dbać zawsze, jednak w trakcie leczenia ortodontycznego jest to tym bardziej konieczne. Każdy Pacjent po założeniu aparatu dostaje indywidualne zalecenia, jak dbać o prawidłową higienę jamy ustne. Bez dodatkowej konieczności korzystania w późniejszym okresie z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej czy zachowawczej.

Najważniejsze jest bardzo dokładne oczyszczanie zębów i aparatu po posiłkach. Wielu dentystów oraz producentów oferuje tzw. zestawy ortodontyczne zawierające szczoteczkę ortodontyczną, szczoteczkę orto w wersji kieszonkowej, lusterko, małą pastę, wosk i płyn. Zdarza się, że taki „zestaw startowy” otrzymujemy w gabinecie ortodontycznym po założeniu aparatu. Pełna listę akcesoriów ortodontycznych znajdziesz na https://www.happydental.pl/category/aparat-ortodontyczny-higiena

Grupa Tipmedia
Podziel się: