Czy pożyczkę można wziąć za darmo?

  • 08.03.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Czy pożyczkę można wziąć za darmo?
Wiele osób, gdy słyszy o ofercie pożyczki za darmo, jest przekonane, że to kolejne oszustwo, zwinny chwyt marketingowy i reklama, której celem jest przekonanie klienta do zapoznania się z ofertą. Mało kto jest gotów uwierzyć, że można w ramach rat kredytowych oddawać dokładnie tyle, ile się pożyczyło. Okazuje się jednak, że ogromna konkurencja, która panuje obecnie na rynku pożyczek online sprawia, że takie rozwiązania coraz częściej są dla klientów dostępne.
  1. Darmowe pożyczki to oferta, która skierowana jest najczęściej do nowych klientów.

  2. W ramach tego typu pożyczek zarówno odsetki, jak i RRSO wynoszą 0%.

  3. W przypadku niektórych pożyczek online pojawiają się jednak dodatkowe koszty.

Darmowe pożyczki - czy to możliwe?

Darmowe pożyczki istnieją na rynku i jakkolwiek mogłoby się to wydawać nieprawdopodobne, przynoszą one korzyści nie tylko klientom, ale i firmom je udzielającym. Darmowe pożyczki są jednak rozwiązaniem limitowanym. Najczęściej chodzi o pierwszą pożyczkę, jaką dany klient chce zaciągnąć u konkretnej firmy. Szczególnie przy małych pożyczkach (do 10 tys. złotych, czasami nieco niższych) i określonym (najczęściej do 2 lat) okresie kredytowania klient może liczyć na to, że jego pożyczka będzie właściwie darmowa. Darmowa, ponieważ pozbawiona jakichkolwiek odsetek. Dla klienta tego typu oferta to oczywiście czysty zysk, dla firmy zaś sposób okreslonego typu reklamy. Firmy oferujące tego typu rozwiązania jawią się bowiem nie tylko jako atrakcyjne pod względem formułowanej oferty, lecz także wiarygodne. Klient, który początkowo nie wierzył, że tego typu rozwiązanie naprawdę może istnieć, przekonuje się o prawdziwości oferty. Można więc zakładać, że tym chętniej - jeśli będzie miał potrzebę dodatkowego finansowania - wróci do tej właśnie firmy.

Czy wszystkie darmowe pożyczki są darmowe?

Niestety nie i przy wyborze oferty bardzo należy na to zwracać uwagę. Niektóre firmy proponują co prawda odsetki 0 zł. Stratę tę rekompensują sobie jednak z inny sposób. Odsetki i RRSO to nie jedyne składowe ostatecznej kwoty kredytu. W umowie mogą się bowiem pojawić zapisy o konieczności wykupienia ubezpieczenia o określonej kwocie albo inne dodatkowe opłaty. Nie oznacza to oczywiście, że zapisy takie znajdą się ostatecznie w każdej umowie kredytowej. Trzeba jednak uważnie ją przeczytać przed podpisaniem. Dobrym rozwiązaniem, które dość szybko pozwala zorientować się w ogólnych kosztach pożyczki online są internetowe rankingi, w których zestawia się najpopularniejsze oferty. W ramach tego typu usługi można nie tylko szybko zorientować się w najbardziej atrakcyjnych pożyczkach, lecz także wyliczyć wartość rat przy pożyczce na określoną kwotę rozłożoną na konkretną ilość rat. 

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: