Kalkulator OC bez podawania danych – czy ma sens?

  • 01.03.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Kalkulator OC bez podawania danych – czy ma sens?
Polacy coraz bardziej przekonują się do kupowania ubezpieczenia OC online. Niektórzy jednak decydują się na przypadkową ofertę, rezygnując z korzystania z kalkulatorów internetowych. Przyczyną tego są obawy przed podawaniem szczegółowych danych dotyczących swojej osoby. Są jednak narzędzia, dzięki którym można oszacować wysokość składki bez podawania numeru PESEL czy numeru telefonu. Czy jednak ma to sens? Sprawdzamy.

Kalkulator internetowy to rozwiązanie, dzięki któremu można szybko i bez wychodzenia z domu oszacować składkę. Z takiego narzędzia korzysta coraz więcej osób, co potwierdzają w firmie Rankomat.pl, która prowadzi serwis porównywarkowy. Zainteresowanych byłoby jeszcze więcej, gdyby nie przekonanie, że w kalkulatorach trzeba podawać bardzo szczegółowe dane o ubezpieczającym i ubezpieczanym pojeździe. Można jednak tego uniknąć.

Niezobowiązująca kalkulacja ubezpieczenia OC?

Podanie numeru rejestracyjnego czy VIN samochodu pozwala łatwo namierzyć jego właściciela. To z kolei budzi obawy, że wykorzystane dane posłużą do np. telefonicznego namawiania na wykupienie obowiązkowej polisy OC. Nie jest to jednak standardem – można się o tym przekonać, korzystając z kalkulatora OC za darmo na Rankomat.pl. To proste i wygodne w obsłudze narzędzie, które pozwala na szybkie uzyskanie wstępnej kalkulacji OC.

Aby skorzystać z kalkulatora, należy wypełnić formularz, podając m.in. takie informacje jak:

  • wiek kierowcy,

  • data wydania prawa jazdy,

  • miejsce zamieszkania,

  • rocznik pojazdu,

  • model i marka samochodu,

  • pojemność silnika,

  • przebieg,

  • data pierwszej rejestracji auta.

Pojawia się także rubryka pozwalająca na wpisanie numeru rejestracyjnego czy numeru telefonu. Są to jednak pozycje nieobowiązkowe, których nie trzeba podawać. Może to jednak skutkować brakiem wyceny od kilku towarzystw ubezpieczeniowych.

Szczegółowe dane i tak trzeba podać

Jeśli zamierzasz jedynie porównać dostępne propozycje i oszacować wysokość składki, korzystanie z kalkulatora bez podawania danych ma sens. Jeżeli jednak zainteresuje Cię konkretna oferta i będziesz chciał podpisać umowę online, wypełnienie wszystkich pól formularza od razu okaże się lepszym rozwiązaniem. Dzięki temu unikniesz podwójnej pracy i zaoszczędzisz sporo czasu. Zanim więc skorzystasz z kalkulatora, dokładnie przemyśl czy nie lepiej od razu podać wszystkie dane niezbędne do podpisania umowy ubezpieczeniowej.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: