Hurtownia elektryczna czy hipermarket budowlany?

  • 28.02.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Hurtownia elektryczna czy hipermarket budowlany?
Budując dom, remontując, czy po prostu pracując w branży elektrycznej, zastanawiamy się gdzie najlepiej udać się po zakup niezbędnych sprzętów. Wiele osób jest przekonanych, że przy budowie domu najbardziej kosztownym etapem robót jest doprowadzenie budynku do stanu surowego zamkniętego. W rzeczywistości, bardzo duże nakłady finansowe wiążą się z wykończeniem wnętrza. Tu sporo trzeba będzie zainwestować nie tylko w dekoracje, farby czy lakiery, ale jeszcze wcześniej w kable, włączniki oraz wyłączniki przy pracach elektrycznych czy rury, kaloryfery itp. przy robotach hydraulicznych. Stąd też finalny koszt domu w dużym stopniu zależy od tego gdzie się zaopatrzymy w niezbędne materiały.

Hipermarkety budowlane

W hipermarketach budowlanych niemalże wszystko do domu znajdziemy w jednym miejscu, co z pewnością będzie zaletą takiego sklepu. Niestety, asortyment tu będzie mniej zróżnicowany jeśli chodzi o ilość wariantów wybranego produktu. Również ceny są raczej wyższe niż w hurtowniach. Często także personel sklepu nie potrafi udzielić nam fachowych porad. W takim przypadku wycieczka do hurtowni może okazać się lepszym wyborem.

Hurtownia elektryczna bądź skład budowlany - nie tylko dla specjalistów

Mitem jest stwierdzenie, że zakupy w hurtowni mogą robić jedynie specjaliści znający się na danej dziedzinie. Również klient indywidualny, nie związany w żaden sposób z branżą remontową, odnajdzie się tutaj zyskując jednocześnie zakupy w niższych cenach. W sklepach tego typu pracuje dobrze przeszkolony personel, który chętnie udzieli fachowych informacji. Niektóre hurtownie oferują nawet usługę jaką jest kontakt z elektrykiem czy hydraulikiem, który pomoże dokonać wyboru zgodnego z naszymi potrzebami. Ponad to możemy liczyć na konkurencyjne ceny. Biorąc pod uwagę, że przy budowie domu potrzebujemy dużych ilości kabli, włączników itp., możemy skorzystać z cen hurtowych, co nie byłoby możliwe w markecie budowlanym. Niestety, hurtownie nie są tak dobrze rozreklamowane jak hipermarkety, które można bez problemu znaleźć w swoim mieście. Jak znaleźć najtańszą hurtownię? To proste! Korzystając z internetu. Wpisując w wyszukiwarkę np. Hasło: "hurtownia elektryczna Szczecin" znajdziemy adresy sklepów oraz mapy wskazujące potrzebne nam miejsce. Jeśli zrobimy zakupy sami na pewno zaoszczędzimy sporo, dzięki czemu zyskamy fundusze na dalszą budowę i wykończenie wymarzonego domu.

Grupa Tipmedia
Podziel się: