Sposoby na przyjemną naukę języka, czyli jak można uzupełnić samodzielnie kurs niemieckiego.

  • 15.02.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Sposoby na przyjemną naukę języka, czyli jak można uzupełnić samodzielnie…
Niemiecki wciąż należy do grupy najpopularniejszych języków obcych w naszym kraju. Ma na to wpływ wiele czynników, a jednym z nich jest możliwość rozwoju zawodowego. Nie tylko poza granicami naszego kraju. W Polsce jest wiele dużych firm, oferujących bardzo dobre zarobki osobom płynnie posługującym się językiem niemieckim. Inwestycja czasu w naukę zdecydowanie się opłaca, otwiera nowe ścieżki kariery i pomaga w osiągnięciu sukcesu zawodowego w bardzo szybkim czasie. Uczęszczanie na kurs daje bardzo dobre efekty, aczkolwiek jest wiele metod pozwalających na poznanie niemieckiego jeszcze bardziej, płynniejsze mówienie i to bez dużego wysiłku.

Po co uczyć się poza kursem?

Nauka z pomocą specjalistów, którzy prowadzą kursanta za rękę poprzez wszystkie zagadnienia związane z obcym językiem, niewątpliwie bardzo poszerza kompetencje językowe. Profesjonalne lekcje, na które składa się kurs niemieckiego, to przede wszystkim poznanie poprawnej wymowy, nowego słownictwa, odpowiednich struktur gramatycznych oraz tworzenie różnych form pisemnych. Wiele osób zastanowi się nad tym, po co jeszcze uczyć się samodzielnie i poświęcać na to dodatkowy czas.  Przede wszystkim można to robić w sposób przyjemny i nie zaburzający codziennego rytmu dnia, a więc nie trzeba przeznaczać dodatkowych godzin, które będą poświęcone wyłącznie na naukę języka niemieckiego. Ponadto im więcej kontaktu z nowym językiem, tym szybciej będzie on zapamiętywany, a struktury gramatyczne, czy też nowe słownictwo po krótkim czasie staną się naturalnym zasobem językowym danej osoby. Jak zacząć dodatkową i nieobciążającą naukę niemieckiego? Oto kilka wskazówek!

  1. Wykorzystuj codziennie wykonywane czynności!


Codziennie jeździsz samochodem, a może pokonujesz drogę do pracy czy szkoły tramwajem i autobusem? Słuchaj w tym czasie niemieckiego radia. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie była to tylko muzyka, ale by audycje zawierały także rozmowy prezenterów radiowych. Ściągnij jedną z aplikacji pozwalających na słuchanie różnych stacji z całego świata i wybierz taką, jaka Cię interesuje. Już samo słuchanie rozmów po niemiecku będzie sprawiało, że powiększysz zasób słownictwa, ale również zapoznasz się z konstrukcjami gramatycznymi, utrwalisz je i poznasz wiele przykładów ich użycia.

 

  1. Chcesz obejrzeć film? Zobacz ustawienia językowe

Jeśli planujesz odpocząć po ciężkim dniu pracy i obejrzeć film na DVD czy poprzez jedną z popularnych aplikacji do tego służących, to koniecznie sprawdź czy możesz wybrać aby pojawiały się napisy niemieckie, albo aby rozmowy bohaterów były wypowiadane przez niemieckiego lektora.  W ten sposób poprzez rozrywkę nauczysz się nowych zwrotów i terminów w języku niemieckim. Jeśli boisz się, że niewiele zrozumiesz, to włącz niemieckie napisy, a lektora ustaw na język polski. Po pewnym czasie zwiększaj trudność. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie niemieckiego lektora z niemieckimi napisami. Będziesz mógł śledzić pisownie i jednocześnie weryfikować wymowę.

 

  1. Rozmawiaj po niemiecku

Chodzisz na kurs niemieckiego z kimś, kogo lubisz? Umówcie się na kawę. Jednak podczas spotkania rozmawiajcie tylko w tym języku. Poćwiczysz w ten sposób nowe umiejętności językowe, będziesz przełamywać barierę mówienia po niemiecku. Nie będzie to takie stresujące, ponieważ Twój rozmówca jest na podobnym poziomie. Możecie także wzajemnie się poprawiać. Miłe spotkanie towarzyskie okaże się świetną okazją do trenowania tego języka.

 

  1. Gry planszowe – wybierz te niemieckojęzyczne

Jeśli lubisz grać w planszówki, to namów bliskich aby grać wyłącznie w te, które są po niemiecku. To kolejny sposób na to, żeby powtarzać słówka i zwroty, a do tego w przyjemny sposób.

 

  1. Podróże do Niemiec

Zastanawiając się nad krótkim wyjazdem na weekend wybieraj ciekawe niemieckie miasta. Dzięki temu nie tylko odpoczniesz i poznasz nowe miejsca. Zapoznasz się też z kulturą tego kraju, ale najważniejsze jest to, iż będziesz mieć okazję porozmawiania z lokalnymi mieszkańcami. Poćwiczysz język w praktyce, komunikując się podczas codziennych sytuacji (pytanie o drogę, zamawianie jedzenia w restauracji). Może przy okazji poznasz ciekawych ludzi, z którymi będziesz utrzymywać kontakt rozmawiając po niemiecku już na odległość. Jeśli w wakacje wybierasz się nad morze, pomyśl o tym, żeby zamiast polskiego wybrać niemieckie.Sposobów na to, aby dodatkowo ćwiczyć język niemiecki jest bardzo wiele. Opierają się na codziennie wykonywanych czynnościach, albo na miłym spędzaniu wolnego czasu. Nie wymagają one dużo wysiłku i pracy, a będą idealnym uzupełnieniem kursu i pozwolą o wiele szybciej opanować ten język.

Grupa Tipmedia
Podziel się: