W jakim wieku najlepiej zaciągnąć kredyt?

  • 01.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
W jakim wieku najlepiej zaciągnąć kredyt?
Jednym z największych zmartwień, z którymi dziś borykają się wszystkie osoby zainteresowane kredytami jest to czy istnieje dobry czas na kredyt i w związku z tym jaki jest odpowiedni wiek, aby się tym zainteresować?

Dobry czas na kredyt – co wziąć pod uwagę?


W ostatnim czasie, wybór właściwej pożyczki staje się jeszcze ważniejszy - ponieważ stopy procentowe wykazują oznaki dalszego wzrostu. Przede wszystkim jednak przed podjęciem jakiejkolwiek pożyczki należy wziąć pod uwagę pewne czynniki i to bez względu na to, czy chodzi o:

 

  • kredyt mieszkaniowy

  • pożyczkę edukacyjną

  • pożyczkę gotówkową.

 

Czy teraz jest dla Ciebie dobry czas na kredyt?


Pierwszym i bardzo ważnym czynnikiem jest wiek. Im jesteś młodszy - tym wyższa jest kadencja do dyspozycji dla pożyczkobiorcy. Oznacza to, że jeśli ktoś zdecyduje się wziąć pożyczkę w wieku 30 lat, może uzyskać pożyczkę na 20 lat - maksymalną pożyczkę, jaką obecnie oferuje większość polskich banków. Niektóre banki oferują pożyczkę na około 25 lat, ale jest to raczej wyjątek niż reguła. Zgodnie z kryteriami kwalifikowalności banków, brany jest też pod uwagę wiek przejścia na emeryturę – to również biorą indywidualnie pod uwagę oceniając dobry czas na kredytdla każdego kandydata.
 

Dlaczego wiek jest ważny?

Więcej na ten temat dowiesz się na https://www.banksecrets.eu/lv/, ale generalnie jeśli pożyczający jest młodszy, może uzyskać przedłużenie swojej kadencji. Pamiętaj, że niektóre banki oferują maksymalną pożyczkę na 25 lat. Jeżeli pożyczkobiorca pożyczyłby na 40 lat, jedyną opcją dostępną w takim przypadku byłoby zwiększenie stopy procentowej – a to naprawdę mocno boli, jeśli chodzi o finanse.


Kolejną zaletą młodszego wieku jest zwiększenie kwalifikowalności kredytu. Mimo że obecne dochody są brane pod uwagę przy udzielaniu pożyczki, bierze się również pod uwagę potencjał wzrostu wynagrodzenia. Tak więc, można łatwo wybrać pożyczkę, która pozwala zaspokoić osobiste potrzeby lub zadbać o ulepszenie historii kredytowej, jeśli w ogóle kredytobiorca staje w obliczu takiej sytuacji.

Więcej:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/s/3611,pozyczka-gotowkowa-jak-miec-wieksze-szanse-na-jej-

https://wirtualnygarwolin.pl/rozmaitosc/11160-jak-pozyczac-aby-nie-zalowac

Grupa Tipmedia
Podziel się: