Jak pożyczyć pieniądze przez internet? Tłumaczymy krok po kroku

  • 12.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak pożyczyć pieniądze przez internet? Tłumaczymy krok po kroku
Dotychczas unikałeś pożyczek i kredytów, ale znalazłeś się w sytuacji, w której potrzebujesz wsparcia finansowego? Jeżeli uznałeś, że najlepiej będzie zaciągnąć szybką pożyczkę, dowiedz się, jak to zrobić bez wychodzenia z domu.

Pożyczka z banku czy firmy pożyczkowej?

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe oferują pieniądze przez internet. Oznacza to, że cała procedura odbywa się online. Być może słyszałeś, że firmy pożyczkowe proponują środki na niekorzystnych warunkach. Nie jest to do końca prawda. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, może być wysoka, ale nie musi. Większość firm pożyczkowych proponuje nowym klientom pierwszą pożyczkę bez żadnych dodatkowych kosztów – RRSO wynosi 0 proc.

Pierwszej pożyczki na tak dobrych warunkach, czyli bez opłat, nie otrzymasz w żadnym banku – każdy doliczy do pożyczonej kwoty oprocentowanie. W praktyce korzystając z szybkiej pożyczki, możesz całkiem sporo zaoszczędzić. Aby jednak tak było, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Jeżeli dotychczas nie pożyczałeś pieniędzy, nie masz historii kredytowej. Dla banku nie jesteś zatem do końca wiarygodnym klientem – może się okazać, że będziesz miał problem z otrzymaniem pożyczki. Firmy z sektora pozabankowego wykazują się bardziej elastycznym podejściem – są w stanie udzielić pożyczki nawet osobom zadłużonym. Inaczej mówiąc, w firmie pożyczkowej masz większą szansę otrzymać środki.

Pieniądze przez internet – kto udziela pożyczek?

Firm pożyczkowych działa w Polsce wiele. Niektóre są doskonale znane pożyczającym, inne dopiero rozpoczynają działalność. W której starać się o pożyczkę? Przy wyborze zwróć uwagę na:

  • Ofertę. Czy pierwszą pożyczkę otrzymasz bez dodatkowych kosztów? W ciągu ilu dni będziesz musiał oddać pieniądze – 7, 14 czy 30? Firmy pożyczkowe proponują też różne kwoty pieniędzy, np. 200, 500 czy nawet 2000 zł. Sprawdź, czy firma, której oferta Cię zainteresowała, pożyczy Ci tyle, ile potrzebujesz.
  • Opinie o firmie. Zapoznaj się z opiniami o poszczególnych firmach. Przykładowo Vivus ma dobre opinie wśród pożyczających, a to m.in. dlatego, że klienci pierwszą pożyczkę mogą zaciągnąć w wysokości do 3000 zł na okres 30 dni. Dodatkowo firma ma rachunki bankowe w wielu bankach, a to oznacza, że pieniądze są przelewane na konto klienta niezwłocznie.
  • Możliwość przedłużenia okresu spłaty. To płatna opcja, a kwoty pobierane przez firmy są różne. Jeżeli obawiasz się, że będziesz potrzebował więcej niż 30 dni, żeby spłacić zadłużenie, od razu sprawdź możliwość przedłużenia okresu spłaty zobowiązania.

Nie musisz samodzielnie porównywać pożyczek – możesz skorzystać ze specjalnych porównywarek, czyli stron, na których znajdziesz informacje o ofertach różnych firm.

Jak pożyczyć przez internet?

Pożyczanie przez internet nie jest skomplikowane. Gdy wybierzesz już firmę, której ofertą jesteś zainteresowany, pozostaje jedynie złożyć wniosek. Najczęściej odbywa się to w trzech krokach:

  • Krok pierwszy – musisz dokonać rejestracji w serwisie. Podczas rejestracji będziesz musiał podać swoje dane, m.in.: imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres mailowy. Nie obejdzie się też bez wskazania adresu zameldowania i do korespondencji. Poproszony zostaniesz także o wyrażenie kilku zgód, np. na uzyskanie informacji przez firmę z BIK.
  • Krok drugi – potwierdzenie danych. Firmy pożyczkowe wykorzystują w tym celu przelew weryfikacyjny (najczęściej w wysokości 1 gr), który musisz wykonać ze swojego osobistego rachunku bankowego.
  • Krok trzeci – wnioskujesz o pożyczkę. Po kilku minutach od wysłania formularza, otrzymasz informację zwrotną, czy zostały przyznane Ci pieniądze. Jeżeli tak, możesz spodziewać się ich w ciągu kolejnych minut na koncie.

Pamiętaj, aby spłacić pożyczkę w terminie. W ten sposób w bazach gromadzących informacje o zadłużeniu przy Twoim nazwisku pojawi się pozytywny wpis – w przyszłości nie będziesz miał problemu z otrzymaniem pieniędzy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: