Wynajem samochodu za granicą

  • 07.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wynajem samochodu za granicą
W ostatnich latach branża oferująca samochody do wynajęcia rozwija się bardzo prężnie. Wypożyczenie samochodu nie ogranicza się wyłącznie do rynku krajowego, gdyż właściwie każdy, spełniający wymagania wypożyczalni może skorzystać z oferty, właściwie bez względu na to, w jakim kraju chce wypożyczyć samochód.

Auto z wypożyczalni za granicą- dla kogo?

Podstawowym wymaganiem stawianym osobom wynajmującym jest to, aby posiadały one prawo jazdy określonej kategorii oraz kartę kredytową. Bez tych rzeczy- nie ma szans. O ile prawo jazdy to rzecz oczywista, o tyle niektórzy są ciężko zdziwieni, że muszą posiadać kartę kredytową. Dlaczego? Otóż firmy wypożyczające pojazdy zabezpieczają się w ten sposób przed ewentualnymi uszkodzeniami, blokując na koncie wypożyczającego odpowiednie środki, wynikające z warunków zawartej umowy.

Auto z wypożyczalni dla firm?

Również firmy mogą skorzystać z opcji wynajęcia samochodu. Co więcej, jest to rozwiązanie, z którego coraz częściej i chętniej korzystają. I to bez względu na to, czy pojazd potrzebny jest w miejscu bliskim siedzibie firmy, do wyjazdu na delegację krajową czy poza granicami kraju. Co więcej, część kosztów związanych z wynajęciem auta może zostać uwzględniona w ramach kosztów prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności. Gdy prowadzimy działalność i rezerwujemy samochód za granicą, korzystając np. z systemu rezerwacji w https://www.007londonescorts.com wówczas koszt wynajmu jest ponoszonym przez nas kosztem, o ile wyjazd jest wyjazdem służbowym. W tej kwestii nie ma ograniczeń związanych z kwotą, jaką można uwzględnić. Ograniczenia związane są z wydatkami, jakie ponoszone są w związku z kosztami utrzymania samochodu, jak np. paliwo. Tu obowiązują bardzo szczegółowe zasady, konieczność dokumentowania (tzw. kilometrówka) przejechanych w celach służbowych kilometrów itp., a wysokość kwoty możliwej do odliczenia wynika z odrębnych przepisów.

O czym pamiętać?

Gdy decydujemy się na wypożyczenie samochodu w innym państwie należy bardzo dokładnie poznać wszystkie warunki umowy. W szczególności te, które dotyczą dodatkowego ubezpieczenia czy innych opłat i usług dodatkowych z jakich możemy skorzystać. Równie ważna jest kwestia związana z odbiorem auta, bez względu na to, czy odbieramy je od przedstawiciela firmy czy z umówionego miejsca. Za każdym razem należy bardzo dokładnie sprawdzić stan samochodu, a w przypadku stwierdzenia uszkodzeń czy np. wgnieceń karoserii natychmiast zgłosić je pracownikowi firmy lub udokumentować w postaci wykonania zdjęć i przesłania ich firmie wypożyczającej samochód.

Grupa Tipmedia
Podziel się: