Polacy zaciągają mikropożyczki coraz częściej - dlaczego?

  • 28.12.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Polacy zaciągają mikropożyczki coraz częściej - dlaczego?
Mikropożyczki, niegdyś będące jedynie niszowym produktem, przeszły prawdziwą rewolucję, stając się wysoce pożądanym produktem finansowym na Polskim rynku. Dlaczego pozabankowe pożyczki stały się tak popularne? Co przyczyniło się do tak szybkiej ekspansji tego instrumentu finansowego? Wszystkiego dowiesz się po zapoznaniu z tym artykułem.

Mikropożyczki versus kredyt bankowy - różnice

Mikropożyczka zaciągana przy pomocy pozabankowej instytucji finansowej posiada zasadnicze różnice, chcąc porównać ją do kredytu bankowego. Po pierwsze, mikropożyczka zaciągnięta może być całkowicie online, szybko i bez potrzeby wychodzenia z domu. Z drugiej strony, kredyt bankowy wymaga udania się do placówki banku oraz jest bardziej restrykcyjny pod względem procesu aplikacyjnego. Jest to dużym ograniczeniem dla większości osób, które posiadają dość ograniczoną ilość wolnego czasu, w coraz to przyspieszającym tempie życia. Ważną rolę odgrywa tu również wygoda, jaką oferują pożyczki online - wiele osób ceni sobie uproszczony proces składania wniosku, niedostępny w przypadku tradycyjnych pożyczek.

Pożyczka online szybko zakorzeniła się w Polskim rynku finansowym również ze względu na łatwość procesu aplikacyjnego. Umowy mikropożyczek są uproszczone oraz napisane prostym do zrozumienia językiem. Co więcej, ilość wymaganych informacji oraz dokumentów ograniczona została do minimum, co nie jest prawdziwe w przypadku kredytów bankowych.

Pamiętać należy również o atrakcyjnych warunkach mikropożyczki. Za przykład posłużyć może nam pożyczka Wonga, która nie posiada górnego limitu wieku oraz oferuje pakiet korzyści dla stałych klientów. Co więcej, pożyczka Wonga zaciągnięta może być na krótki okres, na przykład 14 lub 30 dni, co jest bardzo atrakcyjne dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki.

To, co również zadecydowało o tak wysokiej popularności mikropożyczek na polskim rynku to szybkość otrzymania pieniędzy. Pożyczka Wonga szybko trafi na Twoje konto, bardzo często jeszcze tego samego dnia. Daje to pożyczkom pozabankowym zdecydowaną przewagę, w porównaniu do tego, jaką szybkość otrzymania pieniędzy oferują bankowe kredyty konsumenckie.

Co więcej, mikropożyczkę zaciągnąć można posiadając inne zobowiązania lub dość słabą historię kredytową. Chcąc zaciągnąć kredyt w banku, bazując na identycznej sytuacji, prawie na pewno spotkasz się ze stanowczą odmową.

Podsumowanie

Mikropożyczki, dzięki swojej dostępności przeszły ostatnimi laty prawdziwą metamorfozę. Łatwe do otrzymania, bez potrzeby wychodzenia z domu, na atrakcyjnych warunkach oraz oferujące minimum formalności pożyczki odgrywają dzisiaj ważną rolę w codziennym życiu. Co więcej, wysoka ilość firm pozabankowych przekłada się na coraz to bardziej konkurencyjne oferty. Dzięki temu pożyczki te mogą być nie tylko łatwe do otrzymania, ale również (w niektórych przypadkach) całkowicie darmowe. Więcej informacji można znaleźć na https://loanprofy.com/pl/.

Grupa Tipmedia
Podziel się: