Impreza sportowa – jakie rodzaje trofeów sportowych wybrać?

  • 12.12.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Impreza sportowa – jakie rodzaje trofeów sportowych wybrać?
Żadna impreza sportowa nie może się obejść bez nagród. Byłoby to zaprzeczenie idei sportu jako rywalizacji, aktywności mającej wyłonić dobrych, lepszych i najlepszych oraz tych, którzy muszą się jeszcze sporo nauczyć. Łatwo mówić, że sport to przede wszystkim walka ze sobą samym i własnymi ograniczeniami. Gdyby rzeczywiście tak było, ani lokalne orliki, ani wielkie światowe stadiony nie zapełniałyby się kibicami, a sportowcom nie zależałoby na ich aplauzie i uznaniu. Trofea sportowe są równie ważne dla trenerów oraz ich podopiecznych, jak dla kibiców – wszyscy oni chcą wiedzieć komu należy się tytuł króla, a kto musi włożyć jeszcze wiele wysiłku, żeby dołączyć do najlepszych. Zdrowa rywalizacja jest dobra, motywująca i emocjonująca. Organizując imprezę sportową pamiętajmy więc, że wybór trofeów dla uczestników i zwycięzców powinien być dobrze przemyślany.

Nagrody dla sportowców

Wybierając nagrody dla sportowców warto mieć na uwadze, że ci najmłodsi najbardziej przeżywają ich wręczenie. Nie możemy wychodzić z założenia, że dziecku wystarczy wręczyć cokolwiek, bo i tak się ucieszy. Przeciwnie – to właśnie najmłodsi sportowcy, świeży narybek, najbardziej zwracają uwagę na formę, kształt i personalizację trofeów sportowych. To dla nich każdy detal ma znaczenie, bo chcą być jak swoi idole – znają ich stroje, zwyczaje i każdy medal czy dyplom. Nieco inaczej patrzą na kwestię trofeów sportowych starsi i dorośli już zawodnicy: oni rozumieją, że nagrody takie jak medal, dyplom, puchar mają wymiar przede wszystkim symboliczny. Także w tej grupie wiekowej nagrodom symbolicznym często towarzyszą nagrody rzeczowe czy pieniężne – dla dzieci jednak medale i statuetki pozostają najważniejszymi dowodami uznania.

Trofea na zamówienie to możliwość maksymalnej ich personalizacji. Grawer, nadruk, ozdobna tasiemka czy atrakcyjne opakowanie stają się dowodem na to, że organizator imprezy dba o każdego z uczestników. Im staranniej zaprojektowany gadżet, tym większa radość każdego sportowca. Możliwość indywidualnego zaprojektowania medalu, statuetki czy pucharu znajdziemy tylko w dobrym sklepie z medalami oraz innym trofeami sportowymi. Tu także można liczyć na rabat, kiedy zarządzamy budżetem dużej imprezy i potrzebujemy pokaźniej liczby nagród „za miejsce” i „za udział”. Duży wybór oraz możliwość wykonania wszelkich zdobień na miejscu znacznie skracają czas oczekiwania na gotowe trofea sportowe.

Medale sportowe

To najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne trofeum sportowe. Już podczas zabawy najmłodsze dzieci często i chętnie przygotowują dla siebie nawzajem „złote”, „srebrne” i „brązowe” medale z kolorowego papieru i folii aluminiowej. Emocje towarzyszące ich wręczaniu są ogromne, trudno też dziwić się, że kiedy dziecko dostaje swój pierwszy „prawdziwy” medal, wciąż bardzo to przeżywa. „Prawdziwy” czyli wykonany z metalu, jeszcze nie szlachetnego, ale już z metalu. Szkolne i klubowe imprezy sportowe nie mogą więc odbywać się bez pęku medali, które organizatorzy rozdają hojną ręką. Oczywiście miłość do medali wcale wśród sportowców nie maleje wraz z wiekiem – przeciwnie: apetyt rośnie w miarę jedzenia, aż do dnia, w którym okazuje się, że medal złoty naprawdę zawiera złoto, srebrny – srebro, a brązowy – miedź, cynę i cynk. Najpierw jednak dobry organizator daje… cynk wszystkim zawodnikom: tak, jesteście na imprezie, podczas której wszystkie wasze wysiłki zostaną stosownie nagrodzone. Walczcie i sięgajcie po prawdziwe cenne kruszce.

Statuetki szklane

Doskonałym dodatkiem do medalu czy dyplomu jest statuetka ze szkła. To pamiątka, którą można wspaniale wyeksponować zarówno w prywatnym mieszkaniu jak i w siedzibie klubu sportowego. Szklana statuetka idealnie prezentuje się w podświetlanej witrynie i jest bardzo atrakcyjnym wizualnie dowodem uznania. Najmłodsi sportowcy mogą nie docenić tego rodzaju wyróżnienia, ale ci starsi z pewnością chętnie dodadzą do swojej kolekcji kolejny piękny przedmiot. Tym bardziej, że statuetki szklane robione są w bardzo symbolicznych kształtach i dla każdej dyscypliny sportowej przygotować można charakterystyczny indywidualny projekt. Jeśli nagrodzona osoba nie jest amatorem przechowywania swoich statuetek pod kluczem, można niektóre z nich wykorzystać jako wyrafinowany przycisk do papieru albo postawić na okapie kominka.

Trofea z grawerem albo nadrukiem

Bez względu na wybór formy nagród dla sportowców, grawer lub nadruk zawsze powinien znaleźć się na widoku. Trofea sportowe to pamiątki, powinny więc być precyzyjnie datowane i personalizowane. Nie ma chyba nic bardziej przykrego dla uczestników sportowych zmaga, niż rozdawane taśmowo jednakowe dla wszystkich dyplomy czy statuetki. Przeczy to idei rywalizacji sportowej oraz różnicowaniu osiągnięć zawodników. Grawer albo nadruk to niewielki koszt, a wrażenie jakie się dzięki niemu uzyskuje jest naprawdę nie do przecenienia. Trofea sportowe zawsze powinny być oczkiem w głowie organizatorów imprez – to dzięki nim trenerzy, zawodnicy i kibice przeżywają wiele emocjonujących chwil.

Tekst powstał we współpracy ze sklepem http://www.medale-trofea.pl/.

Grupa Tipmedia
Podziel się: