Polski rynek ubezpieczeń turystycznych – najnowsze dane

  • 29.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Polski rynek ubezpieczeń turystycznych – najnowsze dane
Polacy w trosce o bezpieczeństwo swoje i bliskich coraz częściej przed wyjazdem na zagraniczne wakacje zaopatrują się w ubezpieczenie turystyczne. W chwili obecnej rynek ubezpieczeń wart jest 300 mln zł i rośnie w zawrotnym tempie. Cały czas jednak zachodzą na nim zmiany. Dopiero od niedawna wykazujemy chęć kupowania coraz to droższych polis. Szukamy też możliwości rozszerzenia zakresu ochrony.

Ubezpieczyciele podkreślają, że od niedawna notują znaczny wzrost sprzedaży polis turystycznych. Oznacza to, że z coraz większą rozwagą podchodzimy do zakupu ubezpieczeń na czas zagranicznych wakacji. Nie ograniczamy się już wyłącznie do tego co proponują nam biura podróży, mamy też świadomość, że EKUZ nie wystarczy, aby uniknąć finansowych konsekwencji nieszczęśliwych zdarzeń.

Jak często kupujemy polisy?

Z przeprowadzonych przez Mondial Assistance badań wynika, że aż 67 proc. z 57 mln planujących wakacje trzy lata temu zadeklarowało chęć zakupu polisy turystycznej. Teraz, w stosunku do 2015 roku, jeszcze więcej osób decyduje się na nieznaczne podwyższenie kosztów wyjazdu, by tylko zyskać ochronę i podczas wakacji móc czuć się bezpiecznie. Jaki jest powód takich zmian? Przede wszystkim coraz częściej decydujemy się na wyjazdy indywidualne, tym samym nikt nie zapewnia nam żadnej ochrony. Osoby preferujące wyjazdy zorganizowane często decydują się na rozwiązania proponowane przez biura podróży, nie szukając dla nich alternatyw.

Polisy na wyższe kwoty

Tak jak już zostało wcześniej wspomniane, nie żałujemy pieniędzy na ochronę. Na rynku znaleźć można polisy na wyższe sumy ubezpieczenia, powyżej 30 tys. euro na koszty leczenia. Ogólnie 30 tys. euro to najniższa kwota, są nawet oferty na 100 czy 150 tys. euro. I wbrew pozorom, coraz więcej podróżujących z nich korzysta. Z czego to wynika? Po prostu mamy świadomość tego, jak drogie jest leczenie w krajach pozaeuropejskich i w samej Europie. Ponadto niektóre usługi medyczne, które osobom odprowadzającym składki na Narodowy Fundusz Zdrowia w Polsce przysługują za darmo, za granicą dla mieszkańców danego kraju nie są refundowane, zatem dla osób posiadających EKUZ również. Jeśli będziemy zmuszeni z nich skorzystać, przed kosztami z ich tytułu uchronić nas może jedynie ubezpieczenie turystyczne.

Planujesz wakacje? Już dziś wykup travel insurance medical conditionsubezpieczenie turystyczne. Na wszelki wypadek.

Grupa Tipmedia
Podziel się: