Wszystko co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów

  • 26.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Wszystko co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów
Niektórzy prosty i śnieżnobiały uśmiech dostali w prezencie od losu, a dla innych jest on niedoścignionym marzeniem. To swego rodzaju atut każdego człowieka sukcesu. Jest jednak nadzieja dla tych, którzy nie mają naturalnie białych zębów – wybielanie. Zabieg wybielania zębów to dla wielu spełnienie marzeń, więc nie brakuje chętnych, którzy się na niego decydują. Planujesz wybielanie zębów? Sprawdź, co musisz wiedzieć zanim się zdecydujesz.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne dla zdrowia?

To jedno z najpopularniejszych pytań, jakie słyszy stomatolog. Wszystko jednak wskazuje na to, że w tej kwestii można być spokojnym. Specjaliści zgodnie przekonują, że wybielanie jest bezpieczne i w żaden sposób nie szkodzi uzębieniu. Jest tylko jeden warunek – zabieg musi zostać przeprowadzony prawidłowo, zarówno w gabinecie jak i w domu.

Jeśli chodzi o korony protetyczne, zabieg wybielania w żaden sposób nie zmieni ich koloru. A co z zębami martwymi? Co prawda można je wybielać, ale nie należy robić tego w domu, wyłącznie w gabinecie stomatologicznym. Dlaczego? Wybielanie martwego zęba domowymi sposobami nie przynosi bowiem żadnych rezultatów.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

W sieci znaleźć można wiele różnych sposobów na śnieżnobiały uśmiech. Najpopularniejsze z nich to mycie zębów solą, cytryną lub sodą oczyszczoną. Metody tego typu są tanie, ale czy na pewno bezpieczne? Częsty kontakt zębów z cytryną może osłabić szkliwo i negatywnie wpłynąć na stan dziąseł. Sól za to przyczynia się do powstawania bakterii chorobotwórczych, a soda oczyszczona może narazić zęby na nadwrażliwość.

Bezpieczne wybielanie zębów

Najskuteczniejszym sposobem jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym (sprawdź tutaj: https://medident-stomatologia.pl/zabieg/wybielanie-zebow/). Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem nadtlenku wodoru, z odpowiednim jego stężeniem, które dobiera się dla każdego pacjenta indywidualnie. Dentysta zabezpiecza dziąsła oraz inne tkanki mięsne jamy ustnej, żeby w żaden sposób ich nie uszkodzić.

Zastanawiasz się, gdzie zadbać o zdrowie swoich zębów w Zielonej Górze? Polecamy Medident – klinikę stomatologiczną, w której pacjenci leczeni są z najwyższym entuzjazmem i zaangażowaniem. Tutaj wyleczysz zęby, przeprowadzisz nakładkowe wybielanie zębów, jak i szereg zabiegów z zakresu protetyki. Ofertę kliniki znajdziesz tutaj: https://medident-stomatologia.pl/zabieg/protetyka/.


 

Grupa Tipmedia
Podziel się: